Konferencja inaugurująca kampanię "Widzę-rozmawiam-reaguję. O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież" odbędzie się 7 grudnia w sali widowiskowej "Podlasie" MOK przy ul. Sienkiewicza 63.

Organizatorami spotkania, podczas którego dużo będzie mówiło się o sprawach istotnych są Centrum Kształcenia Ustawicznego, Komenda Miejska Policji, IPA Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Region Siedlce i Szkoła Podstawowa nr 11 w Siedlcach. Wykłady i prelekcje w sali widowiskowej "Podlasie" MOK przy ul. Sienkiewicza 63 rozpoczną się o godz. 9.00.

Temat ochrony młodzieży przed zagrożeniami współczesności nie znika w Siedlcach z pola zainteresowania. Konferencja "Widzę – rozmawiam – reaguję". O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież" jest kontynuacją dotychczasowych kampanii społecznych "Cyberprzemoc – nie jesteś sam!" oraz "Dopalacze – nie bądź celem". Niekiedy, mimo usilnych starań rodziców czy wychowawców, młodzi ludzie - i coraz częściej dzieci - wkraczają jednak w świat uzależnień i podejmują ryzykowne zachowania. Żyjemy w czasach umożliwiających łatwy dostęp do wszystkiego – także do zjawisk niebezpiecznych. Dlatego profilaktyka zyskuje coraz większe znaczenie. Głównym celem konferencji jest zwrócenie uwagi na nietypowe zachowania młodych ludzi, zminimalizowanie wśród młodzieży ryzykownych zachowań oraz uświadomienie ich skutków. Podczas konferencji wystąpią specjaliści zajmujący się poruszaną tematyką m.in. nowymi rodzajami narkotyków , samookaleczeniami, rozpoznawaniem objawów u osób zażywających dopalacze. Do udziału w konferencji zaproszono przedstawicieli szkół oraz rodziców uczniów.

Prelegentami będą specjaliści znani z telewizyjnych programów edukacyjnych, osoby z wykształceniem merytorycznym, a także wiedzą praktyczną. Jako pierwsi wystąpią prof. Mariusz Jędrzejko i Leszek Roszczenko. Panowie opowiedzą o zachowaniach ryzykownych nastolatków i wyjaśnią, dlaczego młodzi ludzie je podejmują oraz jak sobie z tym radzić.

Prof. Bartosz Łoza z Kliniki Psychiatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego omówi zagrożenia samobójcze i powie jak im przeciwdziałać. Piotr Sarnowski, terapeuta uzależnień, pokaże i omówi film nt. terapii osoby uzależnionej od alkoholu, która buduje swoje życie w trzeźwości. Łukasz Sidorowicz, terapeuta uzależnień i współuzależnienia, porozmawia z młodym mężczyzną o tym, jak przeszedł on przez uzależnienie od dopalaczy i rozpoczął życie na nowo.

Rejestracja od godziny 8:30. Każdy z uczestników otrzyma certyfikat. Wszystkich chętnych prosimy o zapisy pod nr tel 516-003-693. 539-013-090 lub 257943367.

To nie pierwsza taka kampania edukacyjno-informacyjna, adresowana do nauczycieli, pedagogów, przedstawicieli instytucji samorządowych, służb mundurowych i rodziców. Tym razem organizatorzy nie poprzestają na konferencji dla dorosłych, ale włączą w nią również uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Kampanię "Widzę-rozmawiam-reaguję. O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież", trwającą cały rok szkolny 2017/2018, zakończy konferencja podsumowująca działania organizatorów w czerwcu 2018 roku.

Konferencja odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce.

opr. JiC; KMP

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/