Z dwoma złotymi i jednym brązowym medalem wrócili do Siedlec nasi lekkoatleci. W Krakowie na najwyższym podium Mistrzostw Polski seniorów stanęli: Krzysztof Żebrowski (SKS Sfinks) w biegu na 5000 m oraz Tomasz Jaszczuk (WLKS) w skoku w dal. Brązowy medal wywalczył Żebrowski w biegu na 1500 m.

Podczas trzydniowych Mistrzostw Polski seniorów w lekkoatletyce (19-21 lipca) dwa medale wywalczył biegacz SKS Sfinks Siedlce Krzysztof Żebrowski. Najpierw wygrał on niedzielny bieg na 5000 m, a we wtorek, 21 lipca zajął trzecie miejsce w biegu na 1500 m z wynikiem 3:47.10. Pierwsze miejsce w tej konkurencji zajął Grzegorz Kalinowski z MKL-u Toruń (3:45.51), a drugie Szymon Krawczyk ze Śląska Wrocław (3:46.89).
Tradycyjnie już równych sobie nie miał Tomasz Jaszczuk, który od tego sezonu jest zawodnikiem WLKS Siedlce Iganie Nowe. Tytuł Mistrza Polski zapewnił sobie już w pierwszej kolejce skokiem na odległość 7 m i 87 cm. Wyprzedził on Krzysztofa Tomasiaka z Płomienia Sosnowiec (7.65 m) i Andrzeja Kucha z AZS AWF Wrocław (7,59 m).