W inauguracyjnym spotkaniu I ligi piłkarze Pogoni pokonali 4:1 Chojniczankę Chojnice. Dla siedlczan bramki zdobyli: Tomasz Lewandowski, Krystian Wójcik (dwie) i Daniel Ciechański. Po meczu zawodnicy i kibice zgotowali fetę legendzie Pogoni, Robertowi Kwiatkowskiemu, który po raz ostatni wystąpił w biało-niebieskich barwach.

Pierwszoligowa inauguracja sezonu w Siedlcach wypadła niezwykle okazale. Na wysokości zadania stanęli organizatorzy spotkania oraz piłkarze, którzy zagrali niezwykle ambitnie i odnieśli historyczne, w pełni zasłużone zwycięstwo.
Mecz rozpoczął się chwilą ciszy, którą uczczono 70. rocznicę Powstania Warszawskiego. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego kapitan Pogoni Robert Kwiatkowski, trener Daniel Purzycki i prezes Jacek Kozaczyński odebrali pięć pucharów, od PZPN, MZPN i OZPN za pierwszoligowy i trzecioligowy awans. Statuetkę od redakcji "Echa Katolickiego" otrzymał najlepszy piłkarz Pogoni w minionym sezonie Jacek Kozaczyński junior.
W porównaniu z drugoligowymi rozgrywkami siedlczanie przystąpili do spotkania w mocno przemeblowanym składzie. Mecz w pierwszej połowie był w miarę wyrównany. Obie drużyny próbowały atakować, ale gra toczyła się w środkowej części boiska. Sporadycznie dochodziło do groźniejszych sytuacji pod obiema bramkami. W 8 minucie z pola karnego strzelał Demianiuk, ale trafił w bramkarza. W 17 minucie siedlczanie mieli rzut wolny z okolicy 30 metra. Po dośrodkowaniu Ratajczaka piłka minęła światło bramki. Najlepszą sytuację miał znowu Demianiuk, kiedy stojąc w polu bramkowym trafił wprost w Dumieńskiego. W 33 minucie na bramkę Pogoni strzelał Rybski, Kozaczyński obronił jednak jego strzał. Końcówka pierwszej połowy to ataki Pogoni. W 44 minucie piętą próbował strzelać Demianiuk, a w 45 minucie padła historyczna, bo pierwsza bramka dla Pogoni w I lidze. Ratajczak dośrodkował z rzutu rożnego, a do piłki najwyżej wyskoczył stoper Pogoni Tomasz Lewandowski, który uderzeniem głową zdobył bramkę na 1:0.
W drugiej części spotkania goście przeszli na bardziej ofensywne ustawienie. Zaczęli stwarzać groźne sytuacje pod bramką Pogoni głównie za sprawą Rybskiego i Mikołajczaka. Po kwadransie gry Pogoń opanowała środek boiska i dzięki przechwytom zaczęła stwarzać coraz groźniejsze sytuacje. Najpierw nieskutecznie strzelali jednak Demianiuk i Tataj, ale w 67 minucie padła druga bramka dla gospodarzy. Krystian Wójcik odebrał piłkę rywalom i z ponad 20 metrów strzelił nie do obrony. Pięć minut później ten sam zawodnik popisał się podobną akcją. Tym razem strzelił z prawie 30 metrów w samo okienko bramki Chojniczanki.
Przy wyniku 3:0 goście stworzyli kilka sytuacji pod bramką Kozaczyńskiego. Wykorzystali jedną. W 80 minucie w zamieszaniu podbramkowym piłkę do siatki skierował Andrzej Rybski. W końcówce meczu znowu do głosu doszli siedlczanie. W ostatniej minucie spotkania wynik na 4:1 ustalił Daniel Ciechański.

Po zakończeniu spotkania zawodnicy i kibice zgotowali prawdziwą fetę Robertowi Kwiatkowskiemu, wieloletniemu kapitanowi Pogoni, który przeżył z drużyną dni klęski i chwały. "Kwiatek jesteś legendą" śpiewali jego koledzy z boiska, a Robert nie krył wzruszenia żegnając się z kibicami. Z Pogonią Robert Kwiatkowski związany był od 1998 r. Przeżył w klubie występy trzecioligowe, udane mecze w Pucharze Polski, jak i regres drużyny do niższych klas rozgrywkowych, a następnie triumfalny marsz aż do I ligi.
I liga: Pogoń Siedlce – Chojniczanka Chojnice 4:1 (1:0) Widzów: 2100. Bramki: Tomasz Lewandowski (45 min), Krystian Wójcik (67 i 72 min), Daniel Ciechański (90 min.) oraz Andrzej Rybski (80 min.)
Pogoń: Jacek Kozaczyński junior – Piotr Kosiorowski, Michał Grudniewski, Tomasz Lewandowski, Jarosław Ratajczak – Michał Ogrodnik, Przemysław Rodak, Krystian Wójcik (84’ Sebastian Olczak), Paweł Drażba (76’ Daniel Ciechański) – Cezary Demianiuk, Maciej Tataj (81’ Robert Kwiatkowski). Chojniczanka: Michał Dumieński – Wojciech Lisowski (61’ Rafał Siemaszko), Piotr Kieruzel, Błażej Jankowski, Paweł Iwanicki – Marek Gancarczyk (71’ Błażej Radler), Krystian Feciuch, Łukasz Białożyt (46’ Rafał Leśniewski), Andrzej Rybski, Przemysław Pietruszka – Tomasz Mikołajczak.
Żółte kartki: Przemysław Rodak 27, Maciej Tataj 32 – Błażej Jankowski 90+2
Sędzia: Jarosław Rynkiewicz (Zielona Góra)