Metryczka wydarzenia:

Godzina rozpoczęcia: 09.09.2023 18:00

Godzina zakończenia: 23.09.2023 19:00

Miejsce: Park Miejski Aleksandria

Adres:

Trasa dojazdu:        

9 września 2023 r. (sobota), godz. 18:00

Park Miejski Aleksandria

Zapraszamy na wyjątkowy koncert Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ. Wyjątkowy, bo w wyjątkowej przestrzeni Parku Miejskiego Aleksandria. Zobaczymy choreografie autorstwa Joanny Woszczyńskiej i choreografie baletowe Margarity Orzełowskiej w wykonaniu grup mistrzowskich LUZ. Będzie to z pewnością niezwykłe widowisko taneczne, pełne wzruszających, profesjonalnych prezentacji i barwnych kostiumów.

Formacja Tańca Nowoczesnego LUZ została założona przez Joannę Woszczyńską w 1991 roku. Jest jednym z najbardziej utytułowanych i renomowanych zespołów tanecznych w Polsce i na świecie. Tancerze LUZ to wielokrotni mistrzowie świata i Europy oraz zdobywcy kilkuset tytułów mistrzów i wicemistrzów Polski.

W kwietniu tancerze LUZ odbyli V tournée artystyczne po Japonii. Tancerze mieli niepowtarzalną okazję poznać kulturę i życie codzienne Japończyków bowiem zamieszkali u japońskich rodzin, a nie w hotelu. Odbyły się dwa Koncerty Galowe. Pierwszy, podczas którego LUZ wystąpił razem z Amagata Wind Orchestra w Act City Center w Hamamatsu, swoją obecnością uświetnił Ambasador RP w Tokio Pan Paweł Milewski oraz dyrektor Instytutu Polskiego w Tokio Pani Urszula Osmycka. Drugi Koncert Galowy odbył się w w Civic Center w Gamagori. Nasi tancerze tradycyjnie odwiedzili także japońskie szkoły, w których zachwycili uczniów swoimi występami, ale mieli także okazję wziąć udział w zajęciach integracyjnych w klasach, uczyli się podstaw kaligrafii i gry na koto – tradycyjnym japońskim instrumencie. Joanna Woszczyńska uczyła natomiast młodych Japończyków podstaw krakowiaka.

Niezwykle ważną częścią działalności LUZ-u są także autorskie spektakle w reżyserii i choreografii Joanny Woszczyńskiej, a w szczególności „Dzieci Powstania ‘44”. Spektakl ten to niesamowite i wzruszające widowisko musicalowe przenoszące widza w świat dzieci, którym wojna brutalnie przerwała dzieciństwo. Inspiracją dla autorki były prawdziwe historie i wspomnienia z Powstania Warszawskiego. Premiera spektaklu odbyła się 14 listopada 2014 r. Przedstawienie wystawione było już blisko dwieście razy w Siedlcach, Warszawie, Sokołowie Podlaskim, Białej Podlaskiej, Pruszkowie, a także w Domu Kultury Polskiej w Wilnie na Litwie. 24 września spektakl wystawiony będzie w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa.

Zadanie pn. "Rewaloryzacja zabytkowego Parku Miejskiego Aleksandria w Siedlcach". Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach działania 8.1 oś priorytetowa VIII Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury.