Metryczka wydarzenia:

Godzina rozpoczęcia: 17.11.2022 18:00

Godzina zakończenia: 17.11.2022 19:00

Miejsce: Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce

Adres: CKiS im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta, Biskupa Ignacego Świrskiego 31

Trasa dojazdu:        

data: 17 listopada
godz. 18:00
miejsce: Scena Teatralna Miasta Siedlce

Spektakl to widowisko teatru przedmiotu wykorzystujące rzeźby kinetyczne (grawitacyjne), figury witrażowe i elementy teatru cieni przedmiotów inspirowane powieścią wybitnego pisarza Abe Kobo. Dwie historie prowadzone polifonicznie, które łączy wspólny temat – kuszenie. Pokusa pojawia jako konsekwencja ucieczki nazwanej poszukiwaniem. Pojawia się w miejscu ustronnym, pustynnym. To pokusa władzy, pokusa życia wiecznego i pokusa mocy. Pierwsza historia to opowieść artysty, który usprawiedliwia swe istnienie tworzonym dziełem sztuki. Druga historia to rzecz o naukowcu, który pragnąc dostać się na karty encyklopedii, wyrusza na poszukiwanie nieznanego gatunku owada. I tym warunkuje sens swego istnienia. Obaj doświadczają niemocy, kruchości i niewoli. Obaj ulegają pokusie, mając świadomość, że pokusie nie uległ tylko Jeden Taki, co na krzyżu skończył. Ale to inna historia.

Za scenariusz, inscenizację oraz witraże odpowiada Adam Walny - absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej; reżyser i twórca autorskiego teatru przedmiotu.

Rzeźby kinetyczne: Piotr Bożyk - profesor krakowskiej ASP; zajmuje się projektowaniem produktu, wystaw i projektowaniem graficznym. Muzyka: Chiao – Hua Chang - taiwańska wirtuoz instrumentu o nazwie Erthu; komponuje, gra i improwizuje na wielu oryginalnych tajwańskich instrumentach. Światło: Mariusz Cholajda - twórca autorskiego teatru hacha, z wykształcenia filozof i reżyser teatralny. Występują: Adam Walny, Mariusz Cholajda

Dofinansowano z Budżetu Państwa ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.