Z okazji Roku Tadeusza Różewicza Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zaprasza 17 grudnia 2021 r. o godz. 17.00 do Czytelni Głównej (wejście od ulicy Esperanto) na premierę książki Magdaleny Grochowskiej pt. „Różewicz. Rekonstrukcja" (t. I)

Siedlecka Biblioteka jako jedna z pierwszych w Polsce organizuje spotkanie autorskie w ramach prezentacji tego wydawnictwa. To doskonała okazja do rozpoczęcia szczegółowego poznawania życia i twórczości Różewicza. Autorka prezentuje pierwszy tom reportażu biograficznego poety i prozaika i zapowiada kontynuację tego dzieła.

Spotkanie autorskie poprowadzi dr Barbara Stelingowska adiunkt w Instytucie Językoznawstwa i Literaturoznawstwa Wydziału Nauk Humanistycznych UPH w Siedlcach. Dr Stelingowska jest znawczynią polskiej literatury, w tym twórczości Tadeusza Różewicza,co zapowiada niezwykle interesujące spotkanie.

Autorka Magdalena Grochowska – reportażystka i eseistka. Ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała w „Głosie Nauczycielskim”, „Przeglądzie Tygodniowym” i „Życiu Warszawy”. W 2016 roku Polski PEN Club uhonorował ją Nagrodą im. Ksawerego i Mieczysława Pruszyńskich za „konsekwentne opowiadanie dziejów polskiej inteligencji”.

Spotkanie odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Liczba miejsc w Czytelni Głównej jest ograniczona – 28 osób. Do podanego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.

Podczas spotkania będzie można zakupić premierowe wydanie książki. Wstęp wolny.