Od 1 stycznia 2015 roku w ramach dotychczasowych opłat za odbiór odpadów komunalnych będzie można oddać popiół i gruz budowlany. Już teraz należy zgłaszać zapotrzebowanie na worki przeznaczone do gromadzenia popiołu.
Mieszkańcy Siedlec, którzy ogrzewają swoje domy paliwami stałymi takimi jak, węgiel, miał czy drewno, od nowego roku będą mogli oddać popiół w specjalnie do tego przeznaczonych workach. Do końca okresu grzewczego, raz w miesiącu będzie on odbierany jako osobna frakcja odpadów komunalnych. W związku z tym należy zgłosić zapotrzebowanie na worki na popiół w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Siedlce, na stanowisku nr 13 lub pod nr tel. /25/ 794- 38-99, 794-39-40, 794-39-07. Zapotrzebowanie można również zgłosić na piśmie przysyłając go na adres: Urząd Miasta Siedlce, Skwer Niepodległości 2, 08-110 Siedlce lub drogą elektroniczną na adres : ros@um.siedlce.pl. Worki oraz terminy odbioru popiołu dostarczy firma odbierająca odpady komunalne. Ponadto w bieżącym miesiącu, na głównej stronie internetowej miasta Siedlce: www.siedlce.pl w zakładce "ODPADY KOMUNALNE" zostanie zamieszczony harmonogram odbierania popiołu z poszczególnych sektorów naszego miasta. Usługa ta nie wpłynie na wysokość dotychczasowych opłat za odpady.
Można oddać gruz budowlany
Od stycznia będzie również możliwość oddania gruzu budowlanego. Ten kłopotliwy odpad, który pozostaje po pracach remontowych, odbierany będzie przez firmy, które obsługują poszczególne sektory miasta. Żeby pozbyć się niepotrzebnych odpadów budowlanych, w przypadku sektorów 1,2 i 3 należy zgłosić się do firmy PUK Serwis, a w sektorze 4 do ZUO. Firmy dostarczą odpowiedni pojemnik a po jego zapełnieniu zostanie on odebrany. Pamiętajmy, że ta usługa obejmuje nieruchomości zamieszkane i nie dotyczy domów i mieszkań w budowie. Będzie można oddać maksymalnie do 1 m3 gruzu. Warto również podkreślić, że od 1 marca 2015 roku rusza w Siedlcach Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zlokalizowany on będzie przy ul. Brzeskiej 110 i będzie można tam oddać zużyte opony, chemikalia, niepotrzebny sprzęt elektroniczny, a także inne kłopotliwe odpady. Wszystkie nowe usługi, o których mowa mieszczą się w ramach dotychczasowej opłaty za wywóz i zagospodarowanie odpadów komunalnych.