Joanna Romaniuk z Warszawy i Bogusław Andrzejuk z Białegostoku zwyciężyli w półmaratonie rozgrywanym w ramach V Biegu Siedleckiego Jacka. Na dystansie 5 km najszybsi byli reprezentantka Polski w biathlonie Monika Hojnisz i Przemysław Dąbrowski z Ostrołęki. W biegach rozgrywanych na różnych dystansach wzięło udział blisko 800 biegaczy.

Rozgrywany już po raz piąty Bieg Siedleckiego Jacka można uznać za prawdziwe święto siedleckich biegaczy. Wspaniała rodzinna atmosfera, oklaski i wsparcie od kibiców na trasie i wspaniała, perfekcyjna organizacja wszystko to przełożyło się na sukces imprezy. Świadczyły o tym wypowiedzi i udział zawodników z całego kraju. W biegach wystartowali zarówno zawodowcy, jak też fanatycy biegania oraz Ci, którzy po prostu odważyli się, założyli sportowy strój i dzielnie pokonywali dystans oraz własne słabości.
Impreza rozpoczęła się od biegów dzieci, które rywalizowały na dystansach od 200 do 800 m. Dorośli wyruszyli na trasę biegów na 5 km i półmaratonu. Po raz pierwszy odbył się także marsz na 5 km nordic walking. Początek imprezy to wymarzona wręcz pogoda, niestety w trakcie trwania półmaratonu nad Siedlcami przeszła prawdziwa nawałnica. Nie zniechęciło to jednak biegaczy, którzy poza nielicznymi wyjątkami ukończyli bieg w dobrej formie.

Trasę biegu na 5 km najszybciej trasę pokonał Przemysław Dąbrowski z klubu Agro-Met Ostrołęka, a jego czas (15 min 19 sek.) to nowy rekord siedleckiej trasy. Drugi linię mety minął, ubiegłoroczny zwycięzca Michał Roguski z siedleckiej Pogoni, a na trzecim miejscu uplasował się Jean Marc Leandro, reprezentujący AS Monaco, a prywatnie mąż Lidii Chojeckiej. Tuż za podium uplasował się promotor biegu, olimpijczyk z Soczi, Maciej Staręga. Wśród kobiet na 5 km triumfowała reprezentantka Polski w biathlonie Monika Hojnisz (czas 18:22). Pani Monika, która do Siedlec przyjechała na zaproszenie Macieja Staręgi, wyprzedziła dwie zawodniczki Pogoni Paulinę Pawłowską i Kornelię Przestrzelską.

W półmaratonie zdecydowanie najlepszy był, prowadzący od startu Bogusław Andrzejuk z klubu Pędziwiatr Białystok (czas 1:11:15). Na drugim miejscu uplasował się Kacper Piech z Białej Podlaskiej, a na trzecim Piotr Mierzejewski z Siedlec. Wśród pań na trasie półmaratonu zwyciężyła Joanna Romaniuk z Warszawy (czas 01:30:44), druga była Katarzyna Biardzka z Huty Mińskiej, a trzecia Hanna Wiszniewska z Wisznic.
Nagrody najlepszym biegaczom w różnych kategoriach wiekowych wręczali prezydent Siedlec Wojciech Kudelski, przewodniczący Rady Miasta Henryk Niedziółka i jego zastępca Adam Bobryk oraz prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce Mariusz Gruda.