Metryczka wydarzenia:

Godzina rozpoczęcia: 11.06.2024 17:00

Godzina zakończenia: 11.06.2024 18:00

Miejsce: Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce

Adres: CKiS im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta, Biskupa Ignacego Świrskiego 31

Trasa dojazdu:        

Godzina rozpoczęcia: 11.06.2024 20:00

Godzina zakończenia: 11.06.2024 21:00

Miejsce: Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce

Adres: CKiS im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta, Biskupa Ignacego Świrskiego 31

Trasa dojazdu:        

11 czerwca, godz. 17:00 i 20:00
miejsce: Scena Teatralna Miasta Siedlce


„Świat się zmienia (...) Teatr też się zmienia. Niezmienne pozostają tylko marzenia... marzenia młodych ludzi, nasze marzenia...
Grupa młodych wykonawców opowiada o swoich marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt jest tych marzeń spełnieniem. Widzimy więc na scenie pasję i entuzjazm, taniec i śpiew jakiego nie znał polski teatr. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. I to wszystko sprawia, że granica między teatrem a rzeczywistością staje się płynna, akcja spektaklu zdaje się wykraczać daleko poza teatralne foyer, a czas staje się wyłącznie funkcją wyobraźni.„METRO”. Gdzieś między fikcją a rzeczywistością ... Uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground – sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. To opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości.”
Adaptacja legendarnego Musicalu w reżyserii Janusza Józefowicza, z muzyką Janusza Stokłosy, wg Libretta Agaty i Maryny Miklaszewskich w wykonaniu uczniów wschodniomazowieckiego oddziału Studia Piosenki METRO. Ta bezprecedensowa regionalna wersja „METRA” otrzymała specjalną zgodę i rekomendację od jego twórców, a przygotowania do niej trwają już od kilku lat. SPM to sieć szkół musicalowych działających pod auspicjami warszawskiego Teatru Studio Buffo.
Przygotowanie aktorsko-wokalne - Alicja i Michał Ostromeccy, Pedagodzy SPM, manufaktura dźwięków. Choreografia, konsultacje aktorskie - Paweł Orłowski, Artysta Studio Buffo, Korepetycje wokalne - Marie Napieralska, Artystka Studio Buffo, Pedagog SAM i SPM.