Metryczka wydarzenia:

Godzina rozpoczęcia: 13.01.2022 18:00

Godzina zakończenia: 13.01.2022 19:00

Miejsce: Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce

Adres: CKiS im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta, Biskupa Ignacego Świrskiego 31

Trasa dojazdu:        

W czwartek, 13 stycznia o godz. 18:00 w Galerii Teatralnej CKiS odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Iwony Wyszatyckiej "Pejzaż w pastelach".

Iwona Wyszatycka urodziła się w Mrągowie. W 1979 r. ukończyła studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest krytykiem sztuki, muzealnikiem. Do 2009 r. pracowała w Muzeum Mazowieckim w Płocku jako starszy kustosz i kierownik działu sztuki. Jest autorką wielu wystaw i scenariuszy wystaw secesji w kraju i za granicą, a także tekstów do katalogów i albumów. Prowadziła również działalność pedagogiczną, uczyła historii sztuki w liceach. W latach 2010 - 2018 była wykładowcą w Akademii Polsko-Japońskiej Technik Komputerowych w Warszawie.

Jest członkiem Stowarzyszenia Muzealników Polskich i Towarzystwa Pastelistów Polskich. Może się też pochwalić własną twórczością, brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Malarstwo Iwony Wyszatyckiej kojarzy się z bardzo śmiałymi pastelami oraz z ulotnymi, nastrojowymi akwarelami. Zajmuje się też tkaniną w technice batiku, czyli barwionymi tkaninami, malowanymi przy pomocy wosku, tworząc najczęściej kwiatowe ornamenty.

Wystawa w Galerii Teatralnej CKiS dostępna będzie do 20 lutego.