• Słowa Józefa Piłsudskiego, głównego twórcy II Rzeczypospolitej o tym, że „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”, usłyszeli Siedlczanie, bardzo licznie obecni 15 sierpnia na Święcie Wojska Polskiego i 97. rocznicy "Cudu nad Wisłą" z 1920 roku.

  • Rozdano puchary w przeprowadzonych dzisiaj Zawodach Strzeleckich o Puchar Prezydenta Miasta i Dowódcy Garnizonu Siedlce. Konkurs drużyn zorganizowano z okazji Święta Wojska Polskiego i 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r.

  • Triathlon: Kolejna udana impreza Leniwców * Piłka nożna: Pogoń przegrała z Zagłębiem * Rugby: Gramy za tydzień!

  • Podobnie jak w latach poprzednich, Eko Strefa podczas Biegu Jacka 27 sierpnia, pełna będzie zabaw i atrakcji dla dzieci i młodzieży. W tym roku wraca ona jednak w odmienionej i rozbudowanej odsłonie. Do Eko Strefy ARMS i ZUO zapraszają już od 8 rano.

  • Najbliższe XXVI Siedleckie Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców wypełnią dyskusje i debaty nt. metod i propozycji: Jak skutecznie przeciwdziałać agresji? Organizatorzy:  Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców w Siedlcach, Prezydent Miasta i Katolicka Szkoła Podstawowa zapraszają w sobotę, 16 września br.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Policja na drogach
14-07-2017

Policja na drogach

Od dzisiaj do niedzieli (14-16.07) policja prowadzi na drogach powiatu akcję "Prędkość", a od kwietnia cyklicznie kontroluje rowerzystów. "Drogówka" zamierza eliminować przekraczających prędkość kierowców, a rowerzystom doradza, przekazując "poradnik" dot. ich uprawnień i wymagań nt. sprzętu.

Więcej
Sektor z misją
13-07-2017

Sektor z misją

W Siedlcach działa 6 podmiotów tzw. ekonomii społecznej. Drugi rok z rzędu Centrum Integracji Społecznej, Zakład Aktywności Zawodowej i Spółdzielnia Socjalna Zioła Siedleckie, nagradzane są Mazowiecką Marką Ekonomii Społecznej. Poparte motywacją i zespołową pracą, przynoszą komercyjne korzyści i są dobrym narzędziem rozwiązywania problemów na rynku pracy, jak i tych społecznych.

Więcej
Mistrzostwa Polski w Siedlcach
12-07-2017

Mistrzostwa Polski w Siedlcach

Siedlce od 18 do 23 lipca będą gościły młodych rugbistów. Na boiskach Agencji Rozwoju Miasta odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów w rugby 15-osobowym. Gospodarzem mistrzostw i ich organizatorem jest MKS Pogoń Siedlce. Finały zobaczymy 23 lipca, na głównej płycie stadionu przy Jana Pawła II.

Więcej
Schronisko czeka na turystów
12-07-2017

Schronisko czeka na turystów

Od 1 stycznia br. w internacie szkolnym popularnego "Rolnika" działa Szkolne Schronisko Młodzieżowe. Placówka przyjmuje gości sezonowo. Udostępnia, głównie młodym turystom, tanie miejsca noclegowe.

Więcej
Bezrobocie spada i będzie spadać
11-07-2017

Bezrobocie spada i będzie spadać

Stopa bezrobocia w Mieście systematycznie spada i na koniec maja 2017 wyniosła 6,4%. Będzie ona prawdopodobnie dalej się obniżać, gdyż pokazują to cząstkowe dane za czerwiec, a wzmacniają ten trend pozytywne dane gospodarcze. Będziemy więc świadkami kolejnych rekordów spadku liczby bezrobotnych.

Więcej
Szachy wchodzą do szkół
11-07-2017

Szachy wchodzą do szkół

W ramach projektu „Edukacja poprzez szachy w szkole” w naszym Mieście od 1 do 7 lipca trwał podstawowy kurs nauki gry dla nauczycieli. Tajniki królewskiej rozgrywki ujawniał i kurs zorganizował Polski Związek Szachowy we współpracy z Prezydentem Miasta Siedlce.

Więcej
Siedlce Miasto Przyjazne Kulturze
10-07-2017

Siedlce Miasto Przyjazne Kulturze

Mając nieco czasu wolnego, kamerę, tablet lub inny sprzęt, ponadto "wrażliwe oko" można satysfakcjonująco i inspirująco spędzić czas wolny w Mieście, a kto wie, może nakręconym filmem rozpocząć w przyszłości karierę operatora filmowego? MOK zaprasza na 2. Konkurs Filmowy "Nakręć się na kulturę".

Więcej
Ruszył remont Żółkiewskiego
07-07-2017

Ruszył remont Żółkiewskiego

W ubiegłym tygodniu rozpoczął się I etap remontu IV LO im. Hetmana St. Żółkiewskiego. 7 lipca przestał istnieć mur oddzielający teren starego boiska szkolnego od ulicy Asłanowicza, a wcześniej samo asfaltowe boisko.

Więcej
Nasze Radio Podlasie ma 25 lat
07-07-2017

Nasze Radio Podlasie ma 25 lat

Katolickie Radio Podlasie świętuje jubileusz ćwierćwiecza działania. 7 lipca, 25 lat temu w eter wyemitowano próbny sygnał radiowy stacji, a dwa dni później rozpoczęło się regularne nadawanie audycji. W niedzielę, 9 lipca przy siedleckim amfiteatrze stacja rozlokuje terenowe studio, z którego relacjonować będzie na żywo jubileuszowy festyn dla słuchaczy, przyjaciół i mieszkańców.

Więcej
Zlot plemion w Drohiczynie
07-07-2017

Zlot plemion w Drohiczynie

Wczesnośredniowieczną osadę, pokazy walk wojów, prezentacje broni oraz zwyczajów i obrządków dawnych plemion zobaczymy w Drohiczynie 8 i 9 lipca, o ile wybierzemy się na XII Zlot Wojowników Słowian, Bałtów i Wikingów.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] [4] 5 [6] [7] ... [210] [211] [212]   następna strona »