• Tłem dla briefingu prasowego władz Miasta były 21 marca place budów realizowanych inwestycji miejskich. Dziennikarze prasy i lokalne stacje TV zobaczyli status i postępy prac przy budowanym tunelu, centrum przesiadkowym i 3. etapie obwodnicy.

  • Od połowy lutego w Siedlcach i Skierniewicach trwa pilotaż e-Recepty. Za niespełna 2 lata wszystkie informacje o leczeniu sprawdzimy w internecie. Uczestnicy pilotażu z Internetowego Konta Pacjenta skorzystają już w maju.

  • 117 palm zgłoszono do tegorocznego Rodzinnego Konkursu Plastycznego Palma Wielkanocna 2018. Wykonało je 108 uczestników z 23 placówek przedszkolnych i szkolnych oraz 9. uczestników indywidualnie. 20 marca w Sali Podlasie MOK nagrodzono 28. najlepszych prac.

  • W związku z rozpoczęciem prac przy budowie centrum przesiadkowego, od 21 marca osoby parkujące auta na placu postojowym od strony ul. Składowej przy PKP, mogą napotkać duże utrudnienia.

  • Uczniowie LO im. Prusa: Mateusz Krzyziński oraz Anna Jastrzębska, Ewelina Stępnik i Eryk Kalaciński, zostali zwycięzcami 2. ogólnopolskich konkursów z zakresu prawa wyborczego i historii Polski.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Do woja marsz, marsz, marsz
05-03-2018

Do woja marsz, marsz, marsz

5 marca zaczęła się tzw. kwalifikacja wojskowa dla młodych mężczyzn z Siedlec, urodzonych w roku 1999. Specjalna komisja ustali zdolność do służby wojskowej ponad czterystu młodym ludziom.

Więcej
Pobiegli dla "Wyklętych"
05-03-2018

Pobiegli dla "Wyklętych"

Ponad 400. biegaczy wzięło udział w trzecim z kolei w Siedlcach biegu Tropem Wilczym ku pamięci Żołnierzy Wyklętych, 4 marca. Biegli starsi, dzieci, biegacze, grupy znajomych i rodziny, szli "kijkarze".

Więcej
Skoczek Mistrzem Mazowsza!
05-03-2018

Skoczek Mistrzem Mazowsza!

Świetnie spisała się drużyna szachistów "Skoczka" Siedlce w rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Mazowsza 2017/2018. Siedlczanie wygrali rozgrywki i awansowali do II ligi ogólnopolskiej!

Więcej
RMF FM o Siedlcach
03-03-2018

RMF FM o Siedlcach

W sobotę, 3 marca akcja "Twoje Miasto w Faktach RMF FM" zawitała do Siedlec! Radiowe studio zlokalizowano na Skwerze Niepodległości, przed budynkiem Urzędu Miasta. Od godz. 8.00 do 14.00 radiowcy przeprowadzają rozmowy z mieszkańcami Siedlec. W programie oczywiście szereg informacji o naszym mieście, o obrazie El Greco „Ekstaza, św. Franciszka”, o siedleckich legendach i ciekawostkach, zabytkach, żywej historii i wyjątkowej przyrodzie, która dla siedlczan jest na wyciągnięcie ręki.

Więcej
Czy Siedlce są starsze o 7 lat?
02-03-2018

Czy Siedlce są starsze o 7 lat?

15 stycznia Siedlce świętowały swoje urodziny. Miastem jesteśmy wprawdzie już 471 lat, ale nadal nie wiemy, kiedy miejscowość powstała? Czy można mówić o tym, że Siedlce są jeszcze starsze?

Więcej
Samorząd dla niepełnosprawnych
02-03-2018

Samorząd dla niepełnosprawnych

Siedlce kontynuują w tym roku realizację programu „Aktywny samorząd”, finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Od 1 marca przyjmowane są wnioski niepełnosprawnej młodzieży i studentów o dofinansowanie nauki w szkołach policealnych i na poziomie wyższym.

Więcej
Centrum przesiadkowe już 4 września!
01-03-2018

Centrum przesiadkowe już 4 września!

Za 6. miesięcy, na początku nowego roku szkolnego, lokalnym i regionalnym "centrum" autobusowym w Mieście stanie się plac "za torami" w obrębie ulic: Składowej, Orlicz-Dreszera i Partyzantów. Prezes Polimexu Budownictwo sp. z o.o., wykonawcy inwestycji zapewnia, że we wrześniu nowy dworzec zacznie działać.  

Więcej
Tym, co nie chcieli znikczemnieć i skarłowacieć
01-03-2018

Tym, co nie chcieli znikczemnieć i skarłowacieć

Miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych rozpoczęła 1 marca Msza Święta w ich intencji oraz apel poległych przy pomniku V i VI Brygady Wileńskiej AK. 2 marca zobaczymy film o "Ince", a 4 marca można pobiec w biegu "Tropem wilczym".

Więcej
Miejskie inwestycje "obywatelskie"`2018
28-02-2018

Miejskie inwestycje "obywatelskie"`2018

Od 1 marca do 30 kwietnia magistrat przyjmuje pomysły i projekty Mieszkańców do tzw. budżetu obywatelskiego. Przypominamy zwycięskie inwestycje, które poddano głosowaniu w 2017 roku, a które za sumę 546 tys. magistrat zrealizuje w tym roku.

Więcej
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
28-02-2018

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca oddajemy hołd żołnierzom podziemia niepodległościowego. Przedstawiamy ofertę imprez organizowanych w ramach miejskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W tym roku, 2 marca zobaczymy m.in. film o "Ince" - Danucie Siedzikównie, a pokaz uzupełni spotkanie ze scenarzystą i reżyserem dokumentu - Jackiem Frankowskim.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] [4] 5 [6] [7] ... [242] [243] [244]   następna strona »