• W sobotę, 24 czerwca o godz. 10.00 TVP 3 zaprosiła widzów do Siedlce. Ze zlokalizowanego na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego - Szkolnej - Wojska Polskiego studia plenerowego emitowano rozmowy na żywo oraz wcześniej przygotowane felietony. W niedzielę, 25 czerwca także o godz. 10.00 oraz o 17.30 będzie można obejrzeć kolejne programy na żywo z Siedlec.

  • Orkiestra Wojskowa w Siedlcach weźmie udział w IV Festiwalu Orkiestr Wojskowych Warszawa 2017. Siedleckich muzyków, pod dyrekcją kpt. Dariusza Kaczmarskiego, będzie można wysłuchać na koncercie galowym, który odbędzie się w niedzielę, 25 czerwca w Hali Torwar w Warszawie.

  • W kwietniu br. firma Budimex rozpoczęła budowę Siedleckiego Ośrodka Onkologii przy ul. Poniatowskiego. Aktualnie trwają roboty nad fundamentami bryły budynku. 22 czerwca wmurowano kamień węgielny, a w II połowie 2018 roku przyjęci zostaną pierwsi pacjenci.

  • Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, Nauczyciele i Wychowawcy,
    zakończenie roku szkolnego jest doskonałą okazją do złożenia podziękowań całej Społeczności Szkolnej za wytrwałość i pasję w realizowaniu codziennych zadań edukacyjno – wychowawczych. -
    czytamy w liście Prezydenta i Przewodniczącego Rady Miasta z okazji zakończenia roku szkolnego.

  • Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski został nagrodzony 21 czerwca statuetką i tytułem Syzyfa Roku w w kategorii Prezydent Miasta przez Kongregację Przemysłowo-Handlową. Nagrodę od reprezentacji małych i średnich firm i przedsiębiorców w Polsce, przyznano za działania na rzecz rozwoju miasta i lokalnej przedsiębiorczości.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

To dobre miejsce do życia
02-06-2017

To dobre miejsce do życia

Kolejna rodzina polskich repatriantów z Kazachstanu zamieszkała w Siedlcach. Mieszkanie podarowało nowym mieszkańcom Przedsiębiorstwo Budowlane Konstantego Strusa, a rodzinę sprowadziła i zapewnia im pracę Fundacja Leny Grochowskiej.

Więcej
Dzień Dziecka z wojskiem
02-06-2017

Dzień Dziecka z wojskiem

Po raz pierwszy siedlecka jednostka wojskowa otworzyła swoje bramy z okazji Dnia Dziecka. Od godz. 9.00 na ul. Składową  zmierzały 2 czerwca liczne grupy przedszkolne, starsza młodzież oraz rodzice z maluchami. Miejmy nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie z wojskiem, bo impreza była udana.

Więcej
Z Oranienburga do Siedlec
02-06-2017

Z Oranienburga do Siedlec

W Dniu Dziecka Prezydent Wojciech Kudelski spotkał się z uczniami biorącymi udział w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży. Jest to już kolejna wizyta nastolatków z Oranienburga, miasta położonego na północ od Berlina. Partnerem tamtejszego Runge-Gymnasium jest nasze II Liceum Ogólnokształcące im Św. Królowej Jadwigi.

Więcej
Festiwal twórczości najmłodszych
02-06-2017

Festiwal twórczości najmłodszych

Zapraszamy na Koncert Laureatów XXII Miejskiego Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Siedlce 2017. 4 czerwca, w niedzielę o godz. 15:00 w Amfiteatrze zaprezentują się najlepsi wykonawcy w tańcu i piosence.

Więcej
Minister Tchórzewski zaprasza!
01-06-2017

Minister Tchórzewski zaprasza!

Już po raz drugi Ministerstwo Energii przygotowało wiele atrakcji z okazji Dnia Dziecka, organizowanego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Impreza z udziałem Premier Beaty Szydło odbędzie się już w najbliższą sobotę, 3 czerwca 2017 r. w Ogrodach KPRM w godzinach 10.00-16.00.

Więcej
Wspólnie, miastotwórczo, dla pokoleń
31-05-2017

Wspólnie, miastotwórczo, dla pokoleń

Przy korzystnych dla Miasta decyzjach dot. środków zewnętrznych i dalszym wzroście gospodarczym Polski, jeszcze w tym roku może ruszyć odbudowa liceum "Żółkiewskiego", a w przyszłym roku budowa tanich mieszkań z rządowego  programu "Mieszkanie Plus". Uchwalona 31 maja emisja obligacji na budowę tunelu i obwodnicę, nie zwiększy zadłużenia Miasta. 

Więcej
"Biała sobota" 3 czerwca
31-05-2017

"Biała sobota" 3 czerwca

Już w najbliższą sobotę, 3 czerwca możliwe będzie uzyskanie bezpłatnej porady lub konsultacji lekarskiej w ramach tzw. białej soboty. Udział w akcji mającej na celu przeciwdziałanie chorobom onkologicznym, biorą wszystkie największe siedleckie placówki medyczne.

Więcej
Kolejna perła promocyjna Miasta?
30-05-2017

Kolejna perła promocyjna Miasta?

Koordynatorka i "dobry duch" projektu - Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa oraz główny wykonawca nagrodzonej polskim, muzycznym "Fryderykiem" płyty z muzyką organową - Marek Toporowski, przedstawili 30 maja na konferencji prasowej swoje najbliższe plany. Festiwal muzyki organowej w Siedlcach jesienią? Tak, to możliwe, bo mamy w Mieście przebogate instrumentarium.

Więcej
Portret Miasta
30-05-2017

Portret Miasta

Wzbogacona nowymi fotografiami prezentuje wszystko to, co udało się zebrać lub pochodzi z darów i zbiorów osób prywatnych - wernisaż wystawy fotografii, portretujących Siedlce i Siedlczan odbędzie się w czwartek, 1 czerwca w Galerii FOKUS przy Pułaskiego 7. Niewątpliwie to pierwsza wystawa, prezentująca tak ogromną ilość fotografii o historii Naszego Miasta.

Więcej
50 lat Muzeum Regionalnego
30-05-2017

50 lat Muzeum Regionalnego

Siedleckie Muzeum Regionalne świętowało wczoraj jubileusz 50-lecia powojennej działalności. Cztery nowe ekspozycje muzealne, przygotowane na tę okazję, otwarto już miesiąc wcześniej.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] [4] 5 [6] [7] ... [203] [204] [205]   następna strona »