• Po długim okresie nieobecności wraca na swoje miejsce na Plac Zdanowskiego przy dworcu PKP, pomnik poległych w okresie wojny i powojnia kolejarzy Podlasia. Uroczystość odsłonięcia pomnika w jego nowej bryle odbędzie się w niedzielę, 23 września.

  • Plac zabaw przy Sobieskiego i Sokołowskiej, remont chodnika po zachodniej stronie ul. Poniatowskiego, budowa chodników i ścieżki rowerowej w ul. Domanickiej i urządzenia do ćwiczeń w plenerze przy ul. Chrobrego - to zwycięzcy głosowania w tegorocznym Budżecie Partycypacyjnym Miasta Siedlce. Prezydent Wojciech Kudelski zadecydował o realizacji jeszcze dwóch innych projektów. Ponad dwukrotnie zwiększyła się liczba głosujących nad projektami budżetu obywatelskiego w stosunku do roku ubiegłego.

  • Od 21 do 23 września odbywać się będą się w Siedlcach XXVII Dni Chorągwi Mazowieckiej ZHP. To święto wszystkich osób skupionych wokół organizacji na terenie województwa mazowieckiego.

  • W miniony weekend, 15 i 16 września delegacja władz samorządowych Siedlec gościła we włoskiej Pescantinie.

  • Zbliża się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, organizowany w tym roku pod hasłem „Przesiadaj się i jedź”. Prezentujemy imprezy organizowane w jego ramach.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Jesteście przyszłością naszego Miasta
03-09-2018

Jesteście przyszłością naszego Miasta

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2018/2019 specjalny List skierowali do uczniów, nauczycieli i rodziców, przewodniczący Rady Miasta i prezydent Siedlec.

Więcej
Dni Siedlec rozpoczęte
01-09-2018

Dni Siedlec rozpoczęte

Przy znakomitej słonecznej pogodzie i wielu atrakcjach Dni z Doradztwem Rolniczym upłynął pierwszy dzień "święta miasta" - Dni Siedlec `2018. O godzinie 20.00 zamkną go koncerty zespołów LemON i Bajm na placu vis a vis stadionu przy ul. Jana Pawła II.

Więcej
Rocznica Sierpnia`80
01-09-2018

Rocznica Sierpnia`80

Związkowcy, politycy i mieszkańcy uczcili w Siedlcach 38. rocznicę zawarcia porozumień sierpniowych dających początek NSZZ "Solidarność". W hołdzie bohaterom historycznych wydarzeń w Stoczni Gdańskiej złożono wieńce kwiatów pod tablicą ks. Popiełuszki i pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

Więcej
Obligacje na inwestycje
30-08-2018

Obligacje na inwestycje

Dzięki kredytowaniu możliwe było dokonanie inwestycji we wszystkich sferach funkcjonowania Miasta, co pokazuje mapa siedleckich inwestycji ostatnich 12 lat. Skala jest ogromna - na mapie zaznaczono ponad 400 projektów, które Miasto zrealizowało za środki własne i unijne. Radni podczas sesji 30 sierpnia podjęli decyzję o emisji kolejnych obligacji komunalnych.

Więcej
Brawo Mieszkańcy, brawo administratorzy!
30-08-2018

Brawo Mieszkańcy, brawo administratorzy!

Znamy już wspólnoty mieszkańców, którym zależy na atrakcyjnym i estetycznym otoczeniu! Wspólnota Mieszkaniowa Starowiejska 36 jest zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu na „Wyróżniającą się Wspólnotę Mieszkaniową pod względem estetyki administrowanej nieruchomości”. Tym samym rośnie liczba pięknych ogródków w naszym Mieście.

Więcej
Witaj szkoło... w nowych warunkach
29-08-2018

Witaj szkoło... w nowych warunkach

Beneficjentami tegorocznych remontów w siedleckiej oświacie jest aż 26 placówek. Największe kwotowo remonty poczyniono w Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Konarskiego i przedszkolnej "Piętnastce" przy Osiedlowej. Ze skali wydatków cieszyć się mogą też w "Elektryku" i "Jedynce" na ul. Konarskiego.

Więcej
Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"
29-08-2018

Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza 8 września do udziału w siódmej edycji Narodowego Czytania, akcji promującej czytelnictwo, organizowanej przez Prezydenta RP od 2012 roku.

Więcej
CKiS zaprasza na koncerty
28-08-2018

CKiS zaprasza na koncerty

Popowe "szlagiery" sprzed lat oraz filmowe hity muzyczne szykuje Centrum Kultury i Sztuki na "Dni Siedlec`2018" dla Siedlczan - miłośników dobrej muzyki w dobrym wykonaniu.

Więcej
PTTK na Dni Siedlec`2018
28-08-2018

PTTK na Dni Siedlec`2018

Industrialne Siedlce i Siedlce historyczne – to wycieczki autobusowe z przewodnikiem proponowane przez lokalne Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w nadchodzące Dni Siedlec.

Więcej
Dużo kosztuje ale i ma sukcesy
27-08-2018

Dużo kosztuje ale i ma sukcesy

Dwóch dyrektorów - akty powierzenia stanowiska, a 21. osób - akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego, otrzymało 27 sierpnia od prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego. Obecni na sali i pozostali nauczyciele siedleckiej oświaty są autorami sukcesu w postaci aż 910 wniosków o stypendia naukowe za II semestr roku szkolnego 2017/2018.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] [4] 5 [6] [7] ... [271] [272] [273]   następna strona »