• Sesja budżetowa 18 grudnia była kolejną odsłoną walki o Siedlce nie będące miastem na marginesie rozwoju. – Czas skończyć z peryferyjnymi Siedlcami – apelował radny Mariusz Orzełowski. - Jeśli chcecie przyłożyć rękę do rozwoju Miasta, do ważnych decyzji zapisanych w budżecie, to zagłosujcie „za” tym budżetem i dalszym rozwojem Siedlec. Wiem, że w gruncie rzeczy cieszycie się z inwestycji. Wznieście się ponad podziały. Zróbmy razem to, co jest dobre dla Miasta – namawiał opozycję prezydent Wojciech Kudelski. Budżet został uchwalony 16 głosami "za".

  • Koszykówka: Obie siedleckie drużyny przegrały * Piłka siatkowa: KPS gorszy od AZS Częstochowa

  • Świnoujście przed Gliwicami, a Siedlce na 9. miejscu w najnowszym rankingu "Wspólnoty" dot. zdolności kredytowej miast na prawach powiatu za lata 2014–2016. W stosunku do rankingów z lat poprzednich nasze Miasto plasuje się coraz wyżej, a to oznacza większe możliwości samorządu i zaufanie podmiotów finansowych.

  • "Radość Dzielenia" to najnowsza płyta siedleckich muzyków w mundurach, członków Orkiestry Wojskowej. Znalazło się na niej 13 popularnych, polskich kolęd i pastorałek oraz jedna, tytułowa, autorstwa Melanie Thornton.

  • Ferie w mieście nie muszą być nudne, a zagwarantuje to Agencja Rozwoju Miasta Siedlce. Jedyny organizowany przez Agencję turnus zacznie się 15 stycznia.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Jesteś widoczny - jesteś bezpieczny
28-11-2017

Jesteś widoczny - jesteś bezpieczny

W 2016 roku w prawie 8,5 tys. wypadków z udziałem pieszych zginęło w Polsce 868 osób. Najwięcej pieszych w ub. roku zginęło i zostało rannych w grudniu. Siedlecka policja bierze udział w kilku akcjach i kampaniach społecznych dot. widoczności osób i rowerzystów na drogach, m.in. „Jesteś widoczny jesteś bezpieczny”.

Więcej
Pieśnią i piosenką o Niepodległości
28-11-2017

Pieśnią i piosenką o Niepodległości

Ponad 900. wykonawców z 43. miejscowości zaśpiewało na FestiwaluO, Ziemio Polska – z pieśnią i piosenką do Niepodległości". W koncercie galowym 26 listopada, będącym podsumowaniem ponad tygodniowych eliminacji wzięło udział 49. finalistów.

Więcej
Ranking samorządów 2017
27-11-2017

Ranking samorządów 2017

Najlepszy na Mazowszu i w środku stawki w Polsce wśród miast na prawach powiatu - to pozycja samorządu Siedlec w najnowszym Rankingu Samorządów "Rzeczypospolitej" 2017. Efektywny rozwój, dbałość o jakość życia mieszkańców, dobry stan finansów to główne kryteria wzięte pod uwagę przez kapitułę i uwzględnione w ocenie polskich miast i gmin.

Więcej
Najpiękniejszy człowiek pokolenia
27-11-2017

Najpiękniejszy człowiek pokolenia

Siedlecka Grupa Literacka Witraż i Miejski Ośrodek Kultury zapraszają 28 listopada mieszkańców i młodzież na inscenizację poetycko-muzyczną poświęconą Adamowi Chmielowskiemu czyli Bratu Albertowi.

Więcej
Z Dziejów Diecezji Siedleckiej
27-11-2017

Z Dziejów Diecezji Siedleckiej

O potrzebie sięgnięcia do naszej historii i korzeni mówił biskup siedlecki Kazimierz Gurda na zakończenie sympozjum naukowego, które odbyło się 25 listopada w Wyższym Seminarium Duchownym w Opolu Nowym. Konferencję zorganizowano w ramach obchodów jubileuszu 200-lecia istnienia diecezji.

Więcej
40 lat minęło jak jeden dzień
25-11-2017

40 lat minęło jak jeden dzień

Studencki Ośrodek Działań Kulturalnych "Limes" ma 40 lat. Klub studencki, na którego imprezach i wydarzeniach wychowało się co najmniej kilkadziesiąt tysięcy studentów i kilka pokoleń siedlczan, główny jubileusz obchodził 24 listopada w Sali Białej MOK.

Więcej
Słaba płeć? Raczej nie
25-11-2017

Słaba płeć? Raczej nie

24 listopada kolejna grupa pań w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odebrała certyfikaty ukończenia szkolenia - specjalistycznego kursu samoobrony dla kobiet. Ponad 100. uczestniczkom kursu dyplomy wręczyli wiceprezydent Miasta Anna Sochacka, prowadzący zajęcia Marcin Lazurek oraz Komendant Miejski Policji podinsp. Andrzej Dziewulski.

Więcej
Sesja dobrych decyzji
24-11-2017

Sesja dobrych decyzji

To była sesja pozytywnych decyzji i informacji. Radni m.in. wyrazili zgodę na sprzedaż Caritasowi działki przy ul. Budowlanej i podnieśli dodatki motywacyjne nauczycielom szkół podstawowych. Informacje, jakie przedstawiły instytucje i jednostki samorządowe były równie optymistyczne: maleje bezrobocie, a stan zieleni miejskiej jest dobry.

Więcej
Narkotykom i dopalaczom stanowcze: nie!
24-11-2017

Narkotykom i dopalaczom stanowcze: nie!

23 listopada w auli siedleckiego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego przy ul. Żytniej, odbyła się konferencja naukowa pod hasłem „Przeciwdziałanie powszechności dopalaczy i innych środków psychoaktywnych - Narkotyki, dopalacze - nie tędy droga!”.

Więcej
Przestępczość od kilku lat spada
23-11-2017

Przestępczość od kilku lat spada

Przestępczość w Mieście i powiecie systematycznie maleje od 5 lat. Spowodowaliśmy za to więcej niż rok wcześniej wypadków samochodowych. I nie są temu winni jedynie młodzi wiekiem kierowcy. Dane Komendy Wojewódzkiej Policji 23 listopada prezentował podczas społecznej debaty o bezpieczeństwie komendant Andrzej Dziewulski.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] [4] 5 [6] [7] ... [228] [229] [230]   następna strona »