• Jubileusz 35-lecia świętowano w Miejskim Przedszkolu nr 15 przy Osiedlowej. Dzieci, Goście, Rodzice i Wychowawcy spotkali się z tej okazji 23 marca. Przepis na sukces i to jak oni to robią, że w atmosferze radości, szacunku, miłości i dobroci rośnie tam już trzecie pokolenie siedlczan, zdradziła dyrektor "15-tki" Hanna Krupa.

  • Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Browarnej, z okazji obchodów Roku Adama Chmielowskiego i Josepha Conrada Korzeniowskiego zorganizowało 23 marca seminarium poświęcone obu patronom. Spotkaniu towarzyszyły wystawy dotyczące obu ważnych dla polskiej i światowej kultury postaci.

  • Siedlecki Stadler zakończył realizację zamówienia dla włoskiego, regionalnego przewoźnika TPER (Trasporto Passeggeri Emilia-Romagna). Firma może się też pochwalić ponad dwuletnią, 100-procentową bezawaryjnością pojazdów, dostarczonych szwedzkiemu operatorowi MTR Express.

  • Jest patronem jednej z głównych ulic w centrum Miasta, ale postacią raczej mało znaną mieszkańcom. Premierowy film o biskupie Ignacym Świrskim, można będzie obejrzeć w Sali Podlasie MOK 28 marca. Wstęp na projekcję jest wolny, ale ilość miejsc ograniczona.

  • W ramach akcji promocyjnej „Siedlce? Naturalnie!”,  wspierającej segregowanie odpadów, ZUO organizuje warsztaty „Ekologia z klasą” dla przedszkolaków i uczniów naszych szkół. Najlepsi wezmą udział w Wielkich Igrzyskach Ekologicznych.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Program rozwoju elektromobilności
20-02-2017

Program rozwoju elektromobilności

Siedlce znalazły się w gronie 41 polskich miast, które będą realizowały program rozwoju elektromobilności. List intencyjny, w imieniu Miasta Siedlce, podpisał 20 lutego prezydent Wojciech Kudelski. Nasze miasto zdecydowało się w ramach tego porozumienia na zakup 10 autobusów miejskich o napędzie elektrycznym.

Więcej
Światłowód korzystny dla przyszłości
17-02-2017

Światłowód korzystny dla przyszłości

Rozbudowa sieci światłowodowej w mieście, umożliwiającej prędkość 300 Mb oraz pakiety usług na bazie nowych technologii, są kolejnym argumentem podnoszącym atrakcyjność Siedlec dla obecnych i przyszłych mieszkańców. Dlatego 16 lutego podpisano w magistracie umowę z Orange Polska.

Więcej
Wysoko w rankingu powiatów
16-02-2017

Wysoko w rankingu powiatów

Siedlce są na 38. miejscu pod względem zamożności wśród powiatów wg rankingu Ministerstwa Finansów. Tylko 82. powiaty z 380., w tym nasze miasto na prawach powiatu, odnotowały dochody podatkowe przekraczające średnią krajową. Najzamożniejszym wśród nich jest Warszawa.

Więcej
Duda związkowiec w Siedlcach
13-02-2017

Duda związkowiec w Siedlcach

Szef "Solidarności" Piotr Duda wyjaśniał w Siedlcach, że związek oczekuje wyłączenia z zakazu całkowitego handlu w niedzielę stacji benzynowych, centrów logistycznych, placówek kultury i małych sklepików. Jego zdaniem, dzięki "partnerstwu" z obecnym rządem udało się zrealizować więcej postulatów niż przez 8 wcześniejszych lat.

Więcej
Awans Komendanta
13-02-2017

Awans Komendanta

Po 10 latach pracy na stanowisku komendanta siedleckiej policji mł. insp. dr Marek Fałdowski został nowym Rektorem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. 

Więcej
Jeszcze Polska będzie uśmiechnięta
11-02-2017

Jeszcze Polska będzie uśmiechnięta

- Jeszcze będzie taka Polska, na którą Pan Marszałek Zbigniew Romaszewski będzie mógł patrzeć z nieba z uśmiechem – deklarował mieszkańcom Siedlec podczas spotkania otwartego Prezydent Polski Andrzej Duda. Potężnie jednak zdziwieni musieli być siedlczanie goszczący 11 lutego po 13.00 w Galerii Siedlce, bowiem w jednym ze sklepów sieciowych zobaczyli Głowę Państwa na zakupach. Było to zaskoczenie również dla otoczenia Prezydenta oraz mediów.

Więcej
"Prus" Wiarygodną Szkołą
10-02-2017

"Prus" Wiarygodną Szkołą

Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa znalazło się wśród laureatów ogólnopolskiego projektu "Wiarygodna szkoła" w kategorii liceów. Otrzymany certyfikat to kolejny krok w budowaniu prestiżu szkoły na rynku edukacyjnym w naszym mieście.

Więcej
ZUS dla biznesu
09-02-2017

ZUS dla biznesu

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zredagował i udostępnia w wersji elektronicznej kolejny numer wydawnictwa "ZUS dla Biznesu - Magazyn informacyjny ZUS", adresowanego do przedsiębiorców - płatników składek.

Więcej
Prezydent Andrzej Duda w Siedlcach
07-02-2017

Prezydent Andrzej Duda w Siedlcach

W sobotę, 11 lutego Prezydent Polski Andrzej Duda uczci  w Siedlcach zmarłego 3 lata temu działacza społecznego, patriotę, senatora RP i wytrwałego opozycjonistę, Zbigniewa Romaszewskiego. Poza odsłonięciem tablicy poświęconej śp. Senatorowi przy wiadukcie łukowskim, Prezydent spotka się tam z mieszkańcami Siedlec.

Więcej
Nowy szef WKU
06-02-2017

Nowy szef WKU

Mamy nowego Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Siedlcach. Dzisiaj, 6 lutego obowiązki szefa objął ppłk Michał Oździński.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] [4] 5 [6] [7] ... [190] [191] [192]   następna strona »