• Fałszywi "wnuczkowie" znów zaatakowali !!! Tylko dzisiaj zanotowano 5 tego typu zgłoszeń.

  • NoveKino Siedlce jest jednym z kilkunastu kin w Polsce, w których odbywać się będą projekcje filmów w ramach II. Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Chrześcijańskich "Arka 2017". Siedlecka edycja, która zainaugurowana zostanie 4 listopada obrazem "Loyola",  odbywa się pod Honorowym Patronatem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy.

  • Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości” pod takim hasłem odbywać się będzie 19 i 20 października w Siedlcach III Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2017. Patronat nad szczytem objęła Prezes Rady Ministrów Beata Szydło.

  • 19 października w auli I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Rodziny odbyła się inauguracja XIX Festiwal Nauki i Sztuki, podczas której wręczono również Medale Polskiej Niezapominajki. Przez cztery dni Festiwalu odbędzie się ponad 70. warsztatów, zajęć i wykładów.

  • Naucz się udzielania pierwszej pomocy z siedleckimi harcerzami! Dwugodzinne zajęcia odbędą się 21 października.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

25 lat MPK
27-09-2017

25 lat MPK

23 września siedleckie MPK świętowało 25-lecie swojego funkcjonowania. Z 50 autobusów i mikrobusów Firmy, które na 37 liniach przejeżdżają rocznie ponad 2,3 mln km., korzysta ponad 422 tys. pasażerów miesięcznie i 5 mln rocznie.  

Więcej
Zezwolenie na kolejny odcinek
27-09-2017

Zezwolenie na kolejny odcinek

Wojewoda Mazowiecki wydał zezwolenie na budowę ok. 7,5 km Południowej Obwodnicy Warszawy, na terenie dzielnicy Wawer i gminy Wiązowna. Umożliwi to w przyszłości połączenie dróg krajowych, m.in. w kierunku Siedlec.

Więcej
Podziel się posiłkiem
26-09-2017

Podziel się posiłkiem

W najbliższy weekend w wielu sklepach Siedlec i okolic prowadzona będzie zbiórka żywności, dla tysięcy potrzebujących dzieci.  Będąc na zakupach w wymienionych sklepach, kupmy kilka produktów więcej i przekażmy je wolontariuszom.

Więcej
Wicepremier w Siedlcach
26-09-2017

Wicepremier w Siedlcach

Wicepremier i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin oraz wiceminister Cyfryzacji Marek Zagórski gościli 25 września w Siedlcach.  Rozmawiano o finansowaniu i skutkach wdrożonej reformy oświaty oraz o pozycji i sytuacji uczelni wyższych w kontekście planowanej reformy szkolnictwa wyższego

Więcej
Nowe punkty opieki nocnej i świątecznej
22-09-2017

Nowe punkty opieki nocnej i świątecznej

Mieszkańcy Siedlec od 1 października usługę nocnej i świątecznej opieki medycznej będą mieli zapewnioną w 2 placówkach: Szpitalu Wojewódzkim przy Poniatowskiego i Szpitalu Miejskim przy Starowiejskiej.

Więcej
Budowa wylotu obwodnicy - AKTUALIZACJA
22-09-2017

Budowa wylotu obwodnicy - AKTUALIZACJA

Do 30 września br. przedłużono zamknięcie przejazdu ulicą Składową w obu kierunkach. Dojazd do parkingu przy PKP oraz do PKP PLK będzie możliwy od jutra, tj. soboty 23 września i w kolejnych dniach, od strony ul. Łukowskiej-Składowej, nowym zjazdem tuż przy hali wachlarzowej PKP PLK.

Więcej
EDWARD na drogach
22-09-2017

EDWARD na drogach

Wczoraj, 21 września siedleccy policjanci przeprowadzili na terenie Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, działania prewencyjno-profilaktyczne pod nazwą EDWARD.

Więcej
Za życiem i dla życia
21-09-2017

Za życiem i dla życia

"Za życiem" to pierwszy tak kompleksowy program wsparcia rodzin i niepełnosprawnych w Polsce. - Najgorsza jest jednak niepełnosprawność serca. - mówił o swoim i samorządu lokalnego podejściu do tych zagadnień, Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski, podczas mazowieckiej konferencji na ten temat.

Więcej
Miodowy kiermasz
21-09-2017

Miodowy kiermasz

Siedleccy pszczelarze zapraszają w niedzielę, 24 września Targi Miodu. Ta tradycyjnie odbywająca się w pierwszy jesienny weekend impreza to doskonała okazja do zakupu najlepszych miodów i wyrobów pszczelich. Stoiska ustawione będą wokół siedleckiego amfiteatru przy ul. Wiszniewskiego.

Więcej
"Sztuka plus komercja" powraca
21-09-2017

"Sztuka plus komercja" powraca

Od października na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce zobaczymy kolejną edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów "Sztuka plus Komercja". Do lutego 2018 roku obejrzymy 11 spektakli oraz wiele imprez i koncertów towarzyszących.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] [4] 5 [6] [7] ... [219] [220] [221]   następna strona »