• Zapowiedziany pilotaż wynajmu aut elektrycznych nie będzie jedynym w tym roku w naszym Mieście. Już w kwietniu bez konieczności wizyty u lekarza, dzięki telekonsultacji i posiadając konto pacjenta, otrzymamy np. kolejną receptę i udamy się wprost do apteki. Jesteśmy pierwszym Miastem w Polsce, gdzie zacznie działać system "e-recepty". Siedlce stają się miejscem testowania nowoczesnych rozwiązań.

  • Skarbnik Miasta, Kazimierz Paryła udzielił wywiadu TV Wschód. Wszystko o tegorocznym budżecie i inwestycjach w Siedlcach - oglądaj tutaj:

  • W Komendzie Miejskiej Policji przy ul. Starowiejskiej 66 dzięki nowemu  alkomatowi, którego zakup sfinansowano z miejskiego budżetu, kierowcy przed wyruszeniem w drogę mogą sprawdzić stan trzeźwości. Alkomat dostępny jest w recepcji Komendy, a badanie można wykonać anonimowo.

  • 14 lutego obchodzimy 76. rocznicę powstania Armii Krajowej. Delegacje Urzędu Miasta i Wojsk Obrony Terytorialnej złożyły wiązanki kwiatów przy siedleckich pomnikach poległych żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego.

  • 20 lutego poznamy laureatów VI Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów "Sztuka plus Komercja", który od października gościł na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce. Uroczystą galę wręczenia nagród zakończy spektakl "Cudowna terapia".

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Limes i 41. konkurs literacki
30-01-2018

Limes i 41. konkurs literacki

Studencki Ośrodek Działań Kulturalnych ogłosił kolejny, 41. już Konkurs Literacki. Pasjonaci lub adepci pióra mogą zmierzyć się, nadsyłając prace  o dowolnej treści i formie w kategoriach "poezja" i "proza", do 31 marca.

Więcej
Mamy 26 nowych radnych
29-01-2018

Mamy 26 nowych radnych

29 stycznia ukonstytuowała się Młodzieżowa Rada Miasta. Przed młodymi radnymi z 10 siedleckich szkół ponadgimnazjalnych dwuletnia kadencja. Nowym szefem Rady wybrano ucznia "Prusa" Kacpra Pawluka.

Więcej
3. Siedlecki Maraton Pływacki
25-01-2018

3. Siedlecki Maraton Pływacki

17 lutego zapraszamy do Parku Wodnego Siedlce na zawody dla wytrwałych amatorów i pasjonatów pływania.

Więcej
Wyklętym i zamordowanym
25-01-2018

Wyklętym i zamordowanym

W tym roku organizatorem Biegu Tropem Wilczym w hołdzie Żołnierzom Wyklętym 4 marca w Siedlcach będzie Agencja Rozwoju Miasta. Już trwają zapisy. Bieg ma charakter rekreacyjny, dlatego do udziału zapraszamy całe rodziny.

Więcej
Ogień olimpijski w rękach siedlczanki!
24-01-2018

Ogień olimpijski w rękach siedlczanki!

Maciej Staręga dopiero będzie, a Agnieszka Osytek, dziewczyna z Siedlec, już reprezentowała Miasto w Korei Południowej. Biegła w sztafecie niosącej ogień olimpijski po Korei - gospodarzu Zimowych Igrzysk Olimpijskich`2018.

Więcej
Wymiana barier pod wiaduktem "łukowskim"
24-01-2018

Wymiana barier pod wiaduktem "łukowskim"

Dzisiaj, 24 stycznia rozpoczęto wymianę barier typu "olsztyńskiego" na bariery przeciwbłotne pod wiaduktem w ciągu ul. Łukowskiej. W trakcie prac będą występowały niewielkie utrudnienia dla pieszych.

Więcej
Palisz śmieci? Trujesz wszystkich!
24-01-2018

Palisz śmieci? Trujesz wszystkich!

Od początku okresu grzewczego strażnicy Straży Miejskiej odwiedzają domy jednorodzinne i inne małe kotłownie sprawdzając, czym i w jaki sposób palą w piecach mieszkańcy Siedlec? Za spalanie dużych ilości zakazanego opału, stanowiącego zagrożenie dla środowiska i uniemożliwianie przy tym lub utrudnianie kontroli osób uprawnionych, grozi nawet do 3 lat więzienia.

Więcej
Dzieje się w tunelu pod torami
23-01-2018

Dzieje się w tunelu pod torami

Większość intensywnych robót przy budowie tunelu pod torami PKP w ciągu ulicy Kilińskiego, ze względu na aurę przeniosła się z otwartego terenu wokół inwestycji do wewnątrz tunelu.

Więcej
Odśnieżajmy dachy po opadach śniegu
23-01-2018

Odśnieżajmy dachy po opadach śniegu

W związku z utrzymywaniem się ciepłej aury po intensywnych opadach śniegu, Urząd Miasta apeluje do właścicieli i zarządców nieruchomości o regularne odśnieżanie dachów oraz usuwanie zwisających sopli.

Więcej
Nie bądźmy obojętni!
23-01-2018

Nie bądźmy obojętni!

Prezydent Miasta Siedlce apeluje do Mieszkańców naszego Miasta o zwracanie szczególnej uwagi na osoby, które mogą wymagać pomocy. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza w okresie zimowym, gdy występują niskie temperatury. Wystarczy jeden telefon, aby powiadomić odpowiednie służby o kimś kto wymaga pomocy.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] 4 [5] [6] ... [236] [237] [238]   następna strona »