• Od wczesnych godzin porannych w poniedziałek 20 sierpnia, zamknięty całkowicie dla ruchu aut zostanie remontowany odcinek  ulicy Monte Cassino, od ul. Warszawskiej do wysokości kościoła Bożego Ciała. Remont odcinka ulicy zakończy się 15 września.

  • W ul. Ceglanej kładziona jest obecnie sieć wodociągowa, a w Monte Cassino kanalizacja deszczowa. Przed nami budowa 2. etapu ul. Myśliwskiej, na wykonanie której najkorzystniejszą ofertę złożyły Regionalne Drogi Podlaskie. W Kalinowej pozostało zrobić kilka metrów chodnika i posprzątać po pracy. Ul. Królowej Jadwigi jest już gotowa, pozostało tylko wyrównać jej pobocza.

  • Po raz kolejny polska młodzież z Białorusi, dzięki współpracy samorządu siedleckiego i Stowarzyszenia Wspólnota Polska oraz wsparciu finansowemu Senatu RP, może spędzić dwa tygodnie w naszym Mieście.

  • Przed nami największa siedlecka impreza wystawienniczo-handlowa: Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym. Tym razem ich 25., jubileuszową edycję zorganizowano pod hasłem: Szacunek dla Ziemi - naszą przyszłością! Równocześnie z targami odbywać się będą Dni Siedlec.

  • O narodowe sumienie, ciągłe podnoszenie obronności, o zabieganie o wolność codzienną pracą, właściwe sojusze i jedność w działaniu dla wspólnego celu - o ważności tych celów mówili politycy, samorządowcy i wojskowi podczas siedleckich uroczystości Święta Wojska Polskiego w dniu 14 sierpnia.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Piknik historyczny
27-07-2018

Piknik historyczny

W niedzielę, 29 lipca Galeria Siedlce już po raz piąty zaprasza na spotkanie z żywą lekcją historii podczas Pikniku Historycznego zatytułowanego ”Polskie Drogi Do Niepodległości”.

Więcej
Program dla powietrza już działa
26-07-2018

Program dla powietrza już działa

"Program Monitoringu Jakości Powietrza na terenie miasta Siedlce" uruchomiony przez Przedsiębiorstwo Energetyczne już działa. Wyniki z 14. nowych stacji można skonfrontować z danymi ze stacji na ul. Konarskiego.

Więcej
Nowe usługi dla mieszkańców
24-07-2018

Nowe usługi dla mieszkańców

Urząd Miasta Siedlce w ramach projektu „Wdrożenie e-usług publicznych w mazowieckich urzędach samorządowych na rzecz wzrostu efektywności elektronicznej obsługi spraw obywateli i przedsiębiorców” udostępnił w formie interaktywnej budżet w układzie wieloletnim oraz uruchomił, przy wykorzystaniu platformy ePUAP, 13 e-usług publicznych.

Więcej
Bronią, chronią, pomagają
20-07-2018

Bronią, chronią, pomagają

Swoje święto obchodzą dopiero 24 lipca, ale siedlecki garnizon Dzień Policjanta fetował w piątek, 20 lipca. Rozpoczęła je Msza święta w katedrze. Odznaczenia, awanse i listy gratulacyjne wręczono funkcjonariuszom w sali CKiS przy ul. Świrskiego.

Więcej
Konkurs rozstrzygnięty
20-07-2018

Konkurs rozstrzygnięty

Chodzi o konkurs ofert dla przedszkoli niepublicznych na realizację zadania publicznego w zakresie wychowania przedszkolnego: „Zapewnienie dzieciom zamieszkałym na terenie Miasta Siedlce możliwości korzystania z wychowania przedszkolnego” w latach 2018/19 – 2021/22.

Więcej
Oddaj krew, odmień los
20-07-2018

Oddaj krew, odmień los

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział Terenowy w Siedlcach, w sobotę 21 lipca umożliwia chętnym oddanie krwi. To już trzecia z czterech sobót w roku, kiedy można to zrobić.

Więcej
Mundial w Siedlcach już się zaczął
19-07-2018

Mundial w Siedlcach już się zaczął

19 lipca na boiskach Agencji Rozwoju Miasta Siedlce przy ul. Jana Pawła II 6, rozpoczęły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych Dziewcząt w piłce nożnej. Rywalizacja potrwa do piątku.

Więcej
Rusza przebudowa ul. Monte Cassino
18-07-2018

Rusza przebudowa ul. Monte Cassino

Od poniedziałku, 23 lipca rusza przebudowa ul. Monte Cassino. Prace zostaną wykonane na odcinku od ronda Marii Skłodowskiej – Curie do ul. Okrężnej. Termin zakończenia robót to 14 września, a wykonawcą inwestycji jest firma Strabag.

Więcej
Elektromobilność już na ulicach
18-07-2018

Elektromobilność już na ulicach

Jest już pierwsza stacja ładowania aut elektrycznych, dzisiaj powstaną dwie kolejne. Do końca lipca w Mieście powinny zostać zamontowane dalsze dwie. W Siedlcach rusza zapowiadany w lutym pilotaż projektu wynajmu aut elektrycznych.

Więcej
500 kajaków w sierpniu
18-07-2018

500 kajaków w sierpniu

To największy prawdopodobnie spływ kajakowy na Podlasiu, a może i w Polsce. VI edycja spływu Bugiem 500 kajaków rusza w pierwszy weekend sierpnia.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] 4 [5] [6] ... [265] [266] [267]   następna strona »