• Sąd Okręgowy w Siedlcach 19 października oddalił wniosek Andrzeja Sitnika o wydanie orzeczenia w trybie wyborczym przeciwko Wojciechowi Kudelskiemu. Chodziło o materiał wyemitowany w Wiadomościach Regionalnych TV Wschód 17 października, w którym odniesiono się do debaty kandydatów na prezydenta miasta.

  • Zgodnie z zapowiedziami magistrat dokonał aktualizacji map inwestycji w mieście Siedlce: inwestycji samorządu i spółek miejskich. Inwestycje samorządu dotyczą lat 2002-2018, a spółek miejskich okresu 2007-2018.

  • Dla wygody głosujących w zbliżających się wyborach samorządowych została stworzona interaktywna mapa wyborcza miasta Siedlce. Zawiera lokalizacje siedzib komisji obwodowych, zasięgi okręgów wyborczych i obwodów głosowania oraz wskazuje lokale dostępne dla niepełnosprawnych.

  • Dziewięć tablic Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej montowanych było w Siedlcach od kilku dni. Dzisiaj zostały zsynchronizowane i od dzisiaj też już działają. Pokazują rzeczywisty czas przyjazdu autobusu na przystanek.

  • Najważniejsi eksperci, Ministrowie Rządu RP, wysoki poziom debat oraz zagadnienia dotyczące rozwoju strategicznych sektorów gospodarczych - tym wyróżnia się tegoroczna IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego, który zaczął się w Siedlcach i potrwa do 19 października.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Działki miejskie na sprzedaż
02-10-2018

Działki miejskie na sprzedaż

Miasto Siedlce wystawia na sprzedaż dwie atrakcyjne położone działki: przy nowo wybudowanym Centrum Przesiadkowym i przy markecie "Topaz" na ul. Warszawskiej. "Zielone światło" dla transakcji dała Rada Miasta 11 czerwca podczas 51. posiedzenia radnych.

Więcej
Kominiarze przypominają
02-10-2018

Kominiarze przypominają

Rozpoczął się sezon grzewczy. Krajowa Izba Kominiarzy przypomina właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych.

Więcej
Dwa konkursy Caritasu
02-10-2018

Dwa konkursy Caritasu

Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza do udziału w konkursach o tematyce patriotycznej: Konkursie Pieśni Patriotycznej dla Szkół oraz Konkursie Fotograficznym, realizowanych w ramach projektu "PATRIOTA”. Do wygrania są bony pieniężne.

Więcej
Zagrają dla Pawła
01-10-2018

Zagrają dla Pawła

MKP Pogoń Siedlce, Agencja Rozwoju Miasta Siedlce i społeczny komitet charytatywny 7 września organizują mecz piłkarski, z którego dochód przeznaczony jest na leczenie byłego bramkarza Pogoni Pawła Matłacza.

Więcej
PGNiG TERMIKA zagrzewa do nauki
26-09-2018

PGNiG TERMIKA zagrzewa do nauki

24 września w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Stanisława Staszica podpisano umowę patronacką pomiędzy Szkołą a PGNiG TERMIKA SA. W ten sposób uczniowie klasy 1bt, o specjalności technik energetyk rozpoczęli realizację programu „Zagrzewamy do nauki”.

Więcej
Bezpłatne szczepienia przeciw grypie
26-09-2018

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie

Posiadacze siedleckiej karty "Senior 65+" mogą w tym roku skorzystać z możliwości bezpłatnych szczepień przeciwko grypie.

Więcej
Centrum Przesiadkowe otwarte
25-09-2018

Centrum Przesiadkowe otwarte

24 września otwarte zostało Centrum Przesiadkowe w Siedlcach. Jego koszt budowy to 15 mln zł. Inwestycja uzyskała dofinansowanie unijne w wysokości 11,5 mln zł. Centrum to nowy dworzec autobusowy, z którego korzysta już siedleckie MPK oraz dwupoziomowy parking na 299 samochodów osobowych oraz obiekty towarzyszące.

Więcej
Stulecie Żółkiewskiego
22-09-2018

Stulecie Żółkiewskiego

Sto lat minęło już od upaństwowienia Gimnazjum Podlaskiego i nadania tej szkole imienia Hetmana Stanisława Żółkiewskiego.

Więcej
Pomnik wraca na miejsce
19-09-2018

Pomnik wraca na miejsce

Po długim okresie nieobecności wraca na swoje miejsce na Plac Zdanowskiego przy dworcu PKP, pomnik poległych w okresie wojny i powojnia kolejarzy Podlasia. Uroczystość odsłonięcia pomnika w jego nowej bryle odbędzie się w niedzielę, 23 września.

Więcej
Zwycięzcy głosowania`2018!
19-09-2018

Zwycięzcy głosowania`2018!

Plac zabaw przy Sobieskiego i Sokołowskiej, remont chodnika po zachodniej stronie ul. Poniatowskiego, budowa chodników i ścieżki rowerowej w ul. Domanickiej i urządzenia do ćwiczeń w plenerze przy ul. Chrobrego - to zwycięzcy głosowania w tegorocznym Budżecie Partycypacyjnym Miasta Siedlce. Prezydent Wojciech Kudelski zadecydował o realizacji jeszcze dwóch innych projektów. Ponad dwukrotnie zwiększyła się liczba głosujących nad projektami budżetu obywatelskiego w stosunku do roku ubiegłego.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] 4 [5] [6] ... [274] [275] [276]   następna strona »