• Jubileusz 35-lecia świętowano w Miejskim Przedszkolu nr 15 przy Osiedlowej. Dzieci, Goście, Rodzice i Wychowawcy spotkali się z tej okazji 23 marca. Przepis na sukces i to jak oni to robią, że w atmosferze radości, szacunku, miłości i dobroci rośnie tam już trzecie pokolenie siedlczan, zdradziła dyrektor "15-tki" Hanna Krupa.

  • Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Browarnej, z okazji obchodów Roku Adama Chmielowskiego i Josepha Conrada Korzeniowskiego zorganizowało 23 marca seminarium poświęcone obu patronom. Spotkaniu towarzyszyły wystawy dotyczące obu ważnych dla polskiej i światowej kultury postaci.

  • Siedlecki Stadler zakończył realizację zamówienia dla włoskiego, regionalnego przewoźnika TPER (Trasporto Passeggeri Emilia-Romagna). Firma może się też pochwalić ponad dwuletnią, 100-procentową bezawaryjnością pojazdów, dostarczonych szwedzkiemu operatorowi MTR Express.

  • Jest patronem jednej z głównych ulic w centrum Miasta, ale postacią raczej mało znaną mieszkańcom. Premierowy film o biskupie Ignacym Świrskim, można będzie obejrzeć w Sali Podlasie MOK 28 marca. Wstęp na projekcję jest wolny, ale ilość miejsc ograniczona.

  • W ramach akcji promocyjnej „Siedlce? Naturalnie!”,  wspierającej segregowanie odpadów, ZUO organizuje warsztaty „Ekologia z klasą” dla przedszkolaków i uczniów naszych szkół. Najlepsi wezmą udział w Wielkich Igrzyskach Ekologicznych.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

„Siedlce – miasto na 5"!
27-02-2017

„Siedlce – miasto na 5"!

Telewizja Wschód jest producentem programu o siedleckich szkołach, udostępnianego w ramówce programowej, jak też w internecie. Nietypowe lekcje, pasjonujące spotkania, przesympatyczni ludzie i mnóstwo pozytywnej energii - to zawartość najnowszego odcinka, w którym zaprezentowano Szkołę Podstawową nr 12!

Więcej
Wystawa IPN: "Polska Walcząca"
27-02-2017

Wystawa IPN: "Polska Walcząca"

W sali na parterze wieżowca Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Piłsudskiego 38, czynna będzie od piątku, 3 marca wystawa Instytutu Pamięci Narodowej opowiadająca o fenomenie i historii Polskiego Państwa Podziemnego.

Więcej
1963 metry dla "Wyklętych"
27-02-2017

1963 metry dla "Wyklętych"

Od dawnej siedziby Gestapo przy ulicy Prusa do Pomnika V i VI Brygady Armii Krajowej na Skwerze Wileńskim wiodła trasa Biegu, który rozpoczął w Siedlcach obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Więcej
Program rewitalizacji uchwalony
24-02-2017

Program rewitalizacji uchwalony

Siedlecki program rewitalizacji, po przyjęciu go w grudniu ub. roku przez radnych, oceniali eksperci Urzędu Marszałka Województwa Mazowieckiego. Wskazali konieczność uszczegółowienia jego celów oraz zasugerowali wprowadzenie, mniej istotnych, zmian redakcyjnych tekstu. Poprawiony dokument radni Siedlec przyjęli podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta 24 lutego.

Więcej
Staręga ósmy!
24-02-2017

Staręga ósmy!

Maciej Staręga z UKS Rawa Siedlce, reprezentujący Polskę podczas trwających właśnie Mistrzostw Świata seniorów w narciarstwie w Lahti, uzyskał życiowy wynik! Nasz biegacz po bardzo ambitnej walce wywalczył wczoraj, 23 lutego, ósme miejsce w sprincie techniką dowolną.

Więcej
STBS buduje na Gospodarczej
23-02-2017

STBS buduje na Gospodarczej

Około 150 osób zamieszka w oddanych 23 lutego do użytku w stanie „pod klucz”, 48 mieszkaniach, w nowych blokach przy ul. Gospodarczej 15 i 17. Połowa kosztów budowy mini-osiedla pochodzi ze środków własnych inwestora: Siedleckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Więcej
Zajrzyj do szuflady i stwórz historię
22-02-2017

Zajrzyj do szuflady i stwórz historię

Archiwum Państwowe w Siedlcach zaprasza młodzież do udziału w konkursie edukacyjnym „Z rodzinnej szuflady". Powstałe historie rodzinne przedstawione zostaną na pokonkursowej wystawie w czerwcu, w siedzibie organizatora konkursu.

Więcej
Łatwy dostęp do PWiK-u
22-02-2017

Łatwy dostęp do PWiK-u

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Siedlcach zaprasza do korzystania z Internetowego Biura Obsługi Klienta (e-BOK). Aplikacja, którą udostępnia firma pozwala na uzyskanie wszystkich dostępnych informacji o pobieranej przez nas wodzie.

Więcej
Marsz "kijkarzy" z udziałem mistrzów
21-02-2017

Marsz "kijkarzy" z udziałem mistrzów

5 marca można będzie podpatrywać techniki chodzenia Mistrzów Europy, a startową opłatę przekazać na szczytny cel - o godz.11.00 ruszy 3. Siedlecki Charytatywny Marsz Nordic Walking. Będą to jednocześnie Mistrzostwa Siedlec Szkół Podstawowych i Gimnazjów.

Więcej
"Wesele" w Narodowym Czytaniu
21-02-2017

"Wesele" w Narodowym Czytaniu

„Wesele” Stanisława Wyspiańskiego zostało lekturą - laureatem w projekcie "Narodowego Czytania 2017". Komunikat o tym ogłosił Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości, która odbyła się 21 lutego z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] 4 [5] [6] ... [190] [191] [192]   następna strona »