• W najnowszym rankingu zamożności polskich samorządów Siedlce znalazły się na 16 miejscu, wśród 48 powiatów grodzkich. Nasze miasto wyprzedziło także kilka miast wojewódzkich: Bydgoszcz, Toruń i Gorzów Wielkopolski.

  • Od środy 26 lipca zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu Łukowska-Składowa, a od czwartku 27 lipca nieprzejezdna będzie ul. Składowa. PWiK przechodzi ze swoimi robotami na kolejny odcinek ul. Łukasińskiego.

  • W niedzielę 30 lipca miejskie ulice wokół Galerii Siedlce opanują grupy rekonstrukcyjne. To będzie IV Piknik Historyczny. Zobaczymy wybuch Powstania Warszawskiego i atak na niemiecki posterunek.

  • Koszykówka: PGE MKK z brązem w Poznaniu! * Lekkoatletyka: Srebro Tomasza Jaszczuka! * Piłka nożna: Pogoń uległa Wiśle w Pucharze Polski. 5-y sezon w I lidze czas zaczynać * Rugby: Lechia wygrała mistrzostwa w Siedlcach.

  • Siedleckie MPK podpisało 21 lipca umowę na dostawę 2. niskopodłogowych autobusów komunikacji miejskiej klasy maxi typu Sancity, z systemem odzyskiwania energii hamowania. Zawarta z Autosanem Sp. z o.o. z Sanoka umowa przewiduje, że autobusami z charakterystycznym logo bociana, będziemy jeździć pod koniec grudnia br.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Na razie wygrywa Sektor 3
05-07-2017

Na razie wygrywa Sektor 3

Głosowanie nad eko-budżetem dobiegło końca. Na początku 2018 roku dowiemy się, która ze zwycięskich propozycji i w którym okręgu, zostanie zrealizowana przez ZUO.

Więcej
Plenerowe kino na Placu Sikorskiego
05-07-2017

Plenerowe kino na Placu Sikorskiego

Plac Sikorskiego zamieni się w wakacje w plenerowe kino. Pierwszy seans - "Zakochany Paryż" - za nami. Kolejne projekcje w ramach Europejskiego Kina Plenerowego 21 i 28 lipca oraz w sierpniu.

Więcej
20 lat STBS
05-07-2017

20 lat STBS

Siedleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. buduje w Mieście już od dwóch dekad. Przez ten okres powstało 13 budynków mieszkalnych z 588 mieszkaniami, o łącznej powierzchni użytkowej 27 459,14 m2.

Więcej
Konkursy na dyrektorów rozstrzygnięte
04-07-2017

Konkursy na dyrektorów rozstrzygnięte

W 12. placówkach oświatowych w Siedlcach przeprowadzono konkursy na stanowiska dyrektorów. W 6. przypadkach funkcję tę pełnić będą dotychczasowe osoby. W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy ul. Langego konkurs odbędzie się ponownie. 

Więcej
Siedlce, Podlasie i Anioły: nagrody
04-07-2017

Siedlce, Podlasie i Anioły: nagrody

Niepełnosprawne dzieci, młodzież i dorośli odebrali 4 lipca nagrody w konkursie zorganizowanym przez Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas i Bibliotekę Główną Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego. Nagrodzone prace do końca lipca br. można oglądać w holu Biblioteki przy ul. Popiełuszki.

Więcej
500 kajaków już 5 sierpnia!
04-07-2017

500 kajaków już 5 sierpnia!

Miesiąc pozostał do startu 5 edycji imprezy, która w ubiegłym roku ustanowiła rekord w ilości uczestników w jednoczesnym spływie kajakiem w Polsce. "500 kajaków" spłynie z nadbużańskiego Drohiczyna do Grannego w dniach 5 i 6 sierpnia. Najwyższa pora zarezerwować sobie czas.

Więcej
Poznają język, Miasto i Polskę
03-07-2017

Poznają język, Miasto i Polskę

45-osobowa grupa młodzieży z całego świata rozpoczęła 3 lipca miesięczny pobyt w naszym Mieście. Do już przybyłych za chwilę dołączy pozostała "piętnastka", by w ramach Letniej Szkoły Języka Polskiego poznać język, Miasto, region i kulturę Polski.

Więcej
Rowerem po Polsce
03-07-2017

Rowerem po Polsce

Green Velo to szlak rowerowy biegnący wzdłuż najpiękniejszej, wschodniej części Polski o długości ponad 2 tys. km. Z Siedlec możemy wjechać nań zarówno w kierunku północnym, na Mazury, jak i południowym na Roztocze i Podkarpacie. To znakomita propozycja dla aktywnych na wakacje.

Więcej
Lepiej w liceach niż w technikach
30-06-2017

Lepiej w liceach niż w technikach

Co czwarty siedlczanin nie zdał matury. W Polsce zaś, 78,5 % maturzystów cieszy się, a 6,7% nie ma powodów do radości. 14,8% będzie się poprawiać. Zdecydowanie lepiej zdawali licealiści - 4 z 5 odniosło sukces. W technikach wyniki są gorsze - tylko 67,9% maturzystów zdało. Centralna i Okręgowa Komisje Egzaminacyjne opublikowały właśnie wyniki matur `2017.

Więcej
Podsumowanie po burzach
30-06-2017

Podsumowanie po burzach

29 czerwca był pracowitym dniem zarówno dla strażaków pełniących służbę operacyjną w terenie, jak i tych za pulpitami kierowania pomocą. Siedlecka straż pożarna interweniowała ponad 100 razy, usuwając zagrożenia, które wystąpiły po przejściu nawałnic nad powiatem siedleckim.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] 4 [5] [6] ... [207] [208] [209]   następna strona »