• Po prawie 2 latach zabiegów Siedlce doczekają się wreszcie podpisania umowy na realizację dwóch niezwykle ważnych projektów: budowy tunelu, w ciągu ulicy Kilińskiego do ul. Składowej oraz III etapu obwodnicy śródmiejskiej, od ul. Składowej do ul. Prezydenta Kaczorowskiego. Podpisanie umowy nastąpi w poniedziałek, 29 maja.

  • Pora roku i pogoda sprzyjają, nabiera więc tempa sezon rowerowy. Jest szansa na oznakowanie roweru. Pierwszy termin już w sobotę 27 maja.

  • Scenę Centrum Kultury i Sztuki na 3 dni opanują tancerze tańca nowoczesnego, którzy od 26 do 28 maja rywalizować będą o laury Krajowych Mistrzostw International Dance Organization Modern, Ballet/Pointe 2017. Mistrzostwa są równocześnie eliminacjami Mistrzostw Europy i Świata.

  • Stadler Polska obejmuje od 1 września patronat nad tworzoną w "Elektryku" klasą szkoły branżowej 1. stopnia. Dzisiaj podpisano umowę. To druga firma, z którą szkoła zawiera umowę dot. prowadzenia klasy patronackiej, dzięki czemu młodzież zdobędzie zawód z perspektywą pracy w lokalnej firmie.

  • Prezydent Miasta Siedlce w najbliższy poniedziałek 29 maja, zaprasza na spotkanie informacyjne nt. zapobiegania zakażeniom wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. To pierwsze z cyklu wielu spotkań, związanych z realizacją miejskiego programu szczepień naszych dzieci przeciwko wirusowi.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Park miejski: jakiego chcemy?
09-05-2017

Park miejski: jakiego chcemy?

Z tym, że odnowiony Park "Aleksandria" może być doskonałym miejscem dla wydarzeń kulturalnych, zgadza się 92,86 % z 1387 ankietowanych osób. Wynik jest silnie powiązany z deklarowaną chęcią uczestnictwa respondentów w imprezach plenerowych.

Więcej
Ruszyły rekrutacje do szkół
09-05-2017

Ruszyły rekrutacje do szkół

Od 8 maja ruszyła rekrutacja uczniów do klas pierwszych szkół podstawowych i szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2017/2018. Jest to pierwszy rok, w którym nabór odbywa się do ośmioklasowej szkoły podstawowej. Jak co roku, dla usprawnienia procesu uruchomiono dedykowane aplikacje na Naszej stronie.

Więcej
Zakochaj się w Siedlcach - zobacz film z TVP!
08-05-2017

Zakochaj się w Siedlcach - zobacz film z TVP!

7 maja o godz. 9.15, Telewizja Polska na antenie programu 1. wyemitowała film o Siedlcach, z cyklu "Zakochaj się w Polsce". Zobacz film, w którym nasze Miasto pokazano przez pryzmat ciekawych zabytków i urokliwego krajobrazu okolic.

Więcej
Tydzień Bibliotek w MBP
08-05-2017

Tydzień Bibliotek w MBP

Po raz czternasty Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach włącza się do akcji z cyklu "Ogólnopolski Tydzień Bibliotek". Od 8 do 15 maja Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich promuje biblioteki i czytelnictwo.

Więcej
X Jarmark św. Stanisława na 470 lat
06-05-2017

X Jarmark św. Stanisława na 470 lat

Ponad 200 wystawców z 4 krajów z różnych branż, koncerty i pokazy artystyczne, konkursy, zabawy - to atrakcje Jubileuszowego Jarmarku w centrum Miasta, które obchodzi w tym roku 470-lecie istnienia. Z tej okazji były okazałe torty.

Więcej
Ślub po latach
05-05-2017

Ślub po latach

Kolejnych 14 małżeństw świętowało 4 maja jubileusz 50. lat wspólnego życia. Wśród Jubilatów znaleźli się Państwo Alfreda i Wacław Jędrzejewiczowie, którzy są razem już 60 lat. W 2016 roku Jubileusz 50-lecia świętowały w Siedlcach aż 102 małżeństwa.

Więcej
Matury`2017
04-05-2017

Matury`2017

517 uczniów klas IV techników i 766 uczniów klas III liceów przystąpiło 4 maja do matur w wersji podstawowej, i rozszerzonej, z języka polskiego. W miniony piątek i poniedziałek matury z matematyki i języka obcego. Trzymamy kciuki, bo egzaminy trwają.

Więcej
Biegi uliczne 3 Maja - wyniki
04-05-2017

Biegi uliczne 3 Maja - wyniki

W kolejnej edycji BIEGÓW ULICZNYCH z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wzięło udział 332 zawodniczki i zawodników. W zawodach organizowanych rokrocznie przez Siedlecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki najliczniejszą grupę startujących stanowili uczniowie i uczennice klas IV-VI.

Więcej
Witaj Majowa Jutrzenko
04-05-2017

Witaj Majowa Jutrzenko

To już 226 lat minęło od uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja, nazwanej przez Hugona Kołłątaja "ostatnią wolą i testamentem gasnącej Ojczyzny", która po amerykańskiej była drugą na świecie a pierwszą w Europie ustawą zasadniczą, wprowadzającą zasadę trójpodziału władzy. W Siedlcach, podobnie jak w poprzednich latach, rocznicę jej uchwalenia obchodzono uroczyście.

Więcej
Wiosna, ach to ty
29-04-2017

Wiosna, ach to ty

Już po raz jedenasty odbyły targi "Wiosna na polu i w ogrodzie". Tym razem jednak po raz pierwszy kiermasz zorganizowano w centrum Miasta. W sobotę, 29 kwietnia na Placu gen. Sikorskiego było można nabyć produkty firm działających na potrzeby branży ogrodniczej, sadowniczej i rolnej. Nie zabrakło również artykułów spożywczych i regionalnych oraz wyrobów rękodzieła artystycznego.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] 4 [5] [6] ... [198] [199] [200]   następna strona »