• Prezydent Miasta Siedlce w najbliższy poniedziałek 29 maja, zaprasza na spotkanie informacyjne nt. zapobiegania zakażeniom wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. To pierwsze z cyklu wielu spotkań, związanych z realizacją miejskiego programu szczepień naszych dzieci przeciwko wirusowi.

  • 54. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki zamiast w Opolu może odbyć się W TYM ROKU w Siedlcach! Kandydaturę Miasta zgłosił dzisiaj pisemnie prezydent Siedlec Wojciech Kudelski. - Nie zamkniemy bram naszego Miasta przed taką okazją. - deklaruje włodarz Miasta.

  • W czwartek, 25 maja odbędzie się IX Otwarty Turniej Szachowy Karo Chess 2017 pamięci rektora dr inż. Leszka Gadomskiego. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 16.15 w Collegium Mazovia przy ul. Sokołowskiej 161.

  • Czy wiara przeszkadza w biznesie, czy raczej biznes przeszkadza wierzyć? Czas to pieniądz, czy czas to miłość? Do autoodpowiedzi na podobne pytania zmuszał udział w konferencji "Katolicka rewolucja w biznesie", zorganizowanej 23 maja przez fundację "Wiara w biznesie".

  • Pierwsza w kraju grupa żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyła 21 maja w Białymstoku swoją przysięgę. Wśród nich było 31 żołnierzy z 5 batalionu obrony terytorialnej stacjonującego w Siedlcach.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Mamy Mistrza w Siedlcach!
16-05-2017

Mamy Mistrza w Siedlcach!

Piłkarzy siedleckiej Pogoni w dostarczaniu emocji piłkarskich wyręczają od kilkunastu lat z doskonałym efektem, alumni Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej z Opola Nowego. Przed kilkudziesięcioma minutami obronili właśnie tytuł Mistrzów Polski, po wygranej z seminarzystami z Łomży 3:0.

Więcej
Dom nauki i wsparcia
16-05-2017

Dom nauki i wsparcia

Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i osób z autyzmem zaprasza 20 maja na Dzień Otwartych Drzwi. To okazja do zapoznania się z funkcjonowaniem placówki przy ul. Dzieci Zamojszczyzny i wzięcia udziału w praktycznych zajęciach dla uczestników.

Więcej
Festyn wolontariuszy
16-05-2017

Festyn wolontariuszy

Prezentacje dorobku, efekty projektów i wielkość zaangażowania Siedlczan-wolontariuszy, ponadto pokazy i konkursy dla dorosłych oraz animacje dla dzieci, to niektóre z atrakcji, jakie 19 maja na Pl. Sikorskiego zaprezentują siedleckie organizacje i stowarzyszenia, działające na rzecz "pożytku publicznego".

Więcej
30 lat Caro Dance
15-05-2017

30 lat Caro Dance

Premierą spektaklu "Cztery pory roku, cztery pory życia", zespół Caro Dance uświetnił Jubileusz swego 30-lecia. To "autorskie" w całości przedstawienie Iwony Marii Orzełowskiej, która 14 maja - w dniu premiery - m.in. za zasługi w upowszechnianiu kultury, otrzymała medal Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz nagrodę od Miasta Siedlce.

Więcej
Dużo wniosków: 22
12-05-2017

Dużo wniosków: 22

W sumie 22 pomysły na wykorzystanie funduszy z budżetu partycypacyjnego zgłosili Mieszkańcy Siedlec. Dwa wnioski, nadane pocztą, wpłynęły do magistratu po długim weekendzie majowym. Trwa ich formalna i merytoryczna ocena. Wszystkie już niedługo zakomunikowane i obsługiwane będą w przygotowywanej w Urzędzie Miasta aplikacji elektronicznej, części platformy do komunikacji z Mieszkańcami.

Więcej
IV Siedleckie Dni Drzewa
11-05-2017

IV Siedleckie Dni Drzewa

Od piątku do wtorku (12-16.05) trwały będą IV Siedleckie Dni Drzewa, a w ich programie m.in wykłady, prelekcje, wycieczki i Święto Polskiej Niezapominajki.

Więcej
Niezwykłe podziękowania
10-05-2017

Niezwykłe podziękowania

"Władze Siedlec dają wspaniały przykład wrażliwości i zrozumienia dla naszych czworonożnych przyjaciół"; "Nasze Miasto może być wzorem dla innych Miast w Polsce, jak odpowiedzialnie i humanitarnie traktować zwierzaki" - dziękują Prezydentowi Miasta i siedleckiemu magistratowi uczniowie "Królówki" ze Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt.

Więcej
Siedlce otwarte
10-05-2017

Siedlce otwarte

Dane dot. małżeństw zawieranych z cudzoziemcami przez mieszkańców Siedlec i okolic potwierdzają popularną opinię, że Polki to najlepsze kandydatki na żony. Miasto potwierdza również komunikowane przez obecny rząd fakty nt. ilości imigrantów z Ukrainy, bo ponad połowa żon Siedlczan to Ukrainki.

Więcej
Park miejski: jakiego chcemy?
09-05-2017

Park miejski: jakiego chcemy?

Z tym, że odnowiony Park "Aleksandria" może być doskonałym miejscem dla wydarzeń kulturalnych, zgadza się 92,86 % z 1387 ankietowanych osób. Wynik jest silnie powiązany z deklarowaną chęcią uczestnictwa respondentów w imprezach plenerowych.

Więcej
Ruszyły rekrutacje do szkół
09-05-2017

Ruszyły rekrutacje do szkół

Od 8 maja ruszyła rekrutacja uczniów do klas pierwszych szkół podstawowych i szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2017/2018. Jest to pierwszy rok, w którym nabór odbywa się do ośmioklasowej szkoły podstawowej. Jak co roku, dla usprawnienia procesu uruchomiono dedykowane aplikacje na Naszej stronie.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] 3 [4] [5] ... [198] [199] [200]   następna strona »