• Jedna z informacji podana na konferencji prasowej w UM zadziwia: w 2017 roku przybyło w Mieście aż 4 tys. samochodów osobowych! Po odjęciu nie mających praw jazdy dzieci i młodzieży, daje to więcej niż 1 samochód na 1 Mieszkańca Siedlec po 18 roku życia! Eko-budżet i budżet "obywatelski" dające wpływ Mieszkańcom na decydowanie o Mieście, będą w 2018 roku kontynuowane.

  • "Z Drozdem i Zbirkiem przez Siedlce - mały przewodnik z planem miasta 2017/2018" to najnowsza pozycja Wydawnictwa Unitas, wydana w rocznicę 470. lat nadania praw miejskich Siedlcom i w 200. rocznicę erygowania Diecezji Siedleckiej.

  • Od środy, 17 stycznia mieszkańcom Miasta doręczane są decyzje podatkowe dot. podatków: od nieruchomości, rolnego i leśnego. Doręczeń dokonują pracownicy Urzędu Miasta.

  • Urząd Statystyczny w Warszawie realizuje prowadzone przez Główny Urząd Statystyczny badania ankietowe. Mają one charakter reprezentacyjny, co oznacza, że udział w nich biorą wylosowane gospodarstwa domowe lub rolne. Na wysoką jakość wyników ma wpływ uczestnictwo w badaniach wszystkich wylosowanych gospodarstw oraz udzielenie wyczerpujących odpowiedzi.

  • Zaczynamy rozliczać się z podatku PIT za 2017 rok. Zachęcamy więc do wsparcia siedleckich organizacji pożytku publicznego! Nie trzeba być zameldowanym w Siedlcach, aby wesprzeć je 1% swojego podatku! Średnio już co 2 Polak pomaga organizacjom pozarządowym!

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Autostrada i inwestycje na prostej
09-01-2018

Autostrada i inwestycje na prostej

Harmonogram i trasa autostrady, zaawansowanie inwestycji, nowy wiceprezydent oraz podsumowanie reformy oświaty to wiodące tematy konferencji prasowej w Urzędzie Miasta 8 stycznia. Niedługo też ogłoszony zostanie przetarg mający wyłonić wykonawcę remontu głównego gmachu LO Żółkiewskiego.

Więcej
Piotr Niewiadomski wiceprezydentem
08-01-2018

Piotr Niewiadomski wiceprezydentem

Z dniem 15 stycznia obowiązki Zastępcy Prezydenta Miasta Siedlec przejmie Piotr Niewiadomski. Prezydent Wojciech Kudelski nie sprecyzował jeszcze zakresu obowiązków, ale najprawdopodobniej wiceprezydent Niewiadomski odpowiadał będzie za większość obszarów życia Miasta, którymi zajmował się Jarosław Głowacki.

Więcej
Przetarg na Centrum Przesiadkowe ogłoszony
08-01-2018

Przetarg na Centrum Przesiadkowe ogłoszony

5 stycznia Miasto Siedlce ogłosiło przetarg nieograniczony na Budowę Centrum Przesiadkowego w Siedlcach, przy ul. Partyzantów i Składowej. Termin składania ofert upłynie 22 stycznia. Budowa ma zostać zakończona już 4 września.

Więcej
Śladami Mędrców ze Wschodu
08-01-2018

Śladami Mędrców ze Wschodu

Tradycyjnie już w Święto Objawienia Pańskiego ulicami Siedlec przeszedł Orszak Trzech Króli. W tym roku jednak niektóre odgrywane na przystankach sceny nawiązywały do wydarzeń z historii diecezji. Słoneczna pogoda sprawiła, że do stajenki betlejemskiej podążało kilka tysięcy osób.

Więcej
Siedlce wśród budujących najwięcej
05-01-2018

Siedlce wśród budujących najwięcej

Z opublikowanego 2 stycznia przez warszawski Urząd Statystyczny komunikatu wynika, iż Siedlce są w pierwszej dziesiątce powiatów na Mazowszu, w których oddawanych jest najwięcej mieszkań do użytku. Spośród miast więcej budują tylko w Warszawie i Radomiu. U nas powstaje dużo mieszkań powierzchniowo największych i najmniejszych.

Więcej
Santor, kolędy i polonez
05-01-2018

Santor, kolędy i polonez

Trzy koncerty kolęd, konkurs poloneza studniówkowego oraz recital gwiazdy polskiej piosenki to część z propozycji kulturalnych ośrodków kultury w najbliższych dniach. 13 stycznia zaśpiewa w Siedlcach Irena Santor.

Więcej
Autostrada blisko, coraz bliżej
04-01-2018

Autostrada blisko, coraz bliżej

Za nieco ponad rok, do lutego 2019 roku, wykonana zostanie koncepcja programowa dla kolejnego odcinka autostrady A2, od węzła Ryczołek k/Kałuszyna do Siedlec. To kolejny, ważny krok, którego finalnym celem jest oddanie do użytku autostrady z Warszawy do Siedlec w sierpniu 2023 roku.

Więcej
Wszystko, co musimy wiedzieć o naszej oświacie
04-01-2018

Wszystko, co musimy wiedzieć o naszej oświacie

Podsumowanie ubiegłorocznej reformy oświaty, a ponadto: wysokość nakładów inwestycyjnych, wielkość subwencji oświatowej i skala jej niedoszacowania, etatyzacja nauczycieli, liczba uczniów w szkołach, oferta zawodów w szkolnictwie zawodowym oraz priorytety do roku 2025, to i wiele innych danych publikujemy w prezentacji Wydziału Edukacji Urzędu Miasta.

Więcej
Jarosław Głowacki prezesem PGNiG Termika
03-01-2018

Jarosław Głowacki prezesem PGNiG Termika

Dotychczasowy wiceprezydent Siedlec Jarosław Głowacki został z dniem 2 stycznia prezesem spółki ciepłowniczej PGNiG Termika. Wcześniej, bo z dniem 1 stycznia, prezydent Wojciech Kudelski odwołał go ze stanowiska I Zastępcy Prezydenta.

Więcej
Wyłaniamy mecenasów
03-01-2018

Wyłaniamy mecenasów

Magistrat tylko do 15 stycznia zaprasza do składania wniosków o przyznanie honorowych wyróżnień „Mecenasa Siedleckiego Sportu” i „Mecenasa Siedleckiej Kultury" za rok 2017.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] 3 [4] [5] ... [232] [233] [234]   następna strona »