• W miniony weekend, 15 i 16 września delegacja władz samorządowych Siedlec gościła we włoskiej Pescantinie.

  • Zbliża się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, organizowany w tym roku pod hasłem „Przesiadaj się i jedź”. Prezentujemy imprezy organizowane w jego ramach.

  • W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, Agencja Rozwoju Miasta Siedlce zaprasza 23 września na rajd rowerowy.

  • Młodzież szkolna, żołnierze i kombatanci, władze samorządowe miasta i mieszkańcy Siedlec, uczcili pamięć skrytobójczo zaatakowanych przez wojska sowieckie 17 września 1939 roku żołnierzy i zwykłych Polaków, mieszkających na kresach wschodnich II Rzeczpospolitej.

  • Nowi klienci w sieci dla biznesu i kolejne e-usługi administracji państwowej w internecie dzięki wdrażanym nowym środkom identyfikacji, zapowiada minister cyfryzacji Marek Zagórski, który spotkał się z siedleckimi przedsiębiorcami 17 września na forum "Prawo do przedsiębiorczości".

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Pokaz e-aut w sobotę
12-09-2018

Pokaz e-aut w sobotę

Przy funkcjonującej przy NovymKinie Siedlce stacji ładowania aut elektrycznych (ul. Wiszniewskiego), w sobotę 15 września zobaczymy oficjalną prezentację samochodów elektrycznych, z których już niedługo skorzystamy w ramach siedleckiego programu carsharingu.

Więcej
Matury lepiej niż rok temu
11-09-2018

Matury lepiej niż rok temu

Świadectwo dojrzałości uzyskało 86 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych - podała Centralna Komisja Egzaminacyjna. Wynik - uwzględniający zdających w sesji majowej, dodatkowej czerwcowej i poprawkowej w sierpniu - jest o 1,5 % lepszy niż przed rokiem.

Więcej
Przyszli kolejarze ślubowali
10-09-2018

Przyszli kolejarze ślubowali

Początek roku szkolnego był dla uczniów siedleckiej „Kolejówki” okazją do złożenia uroczystego ślubowania i posadzenia Dębów Pamięci na cześć Ojców Niepodległej. Młodzież dwóch klas pierwszych rozpoczęła pierwszy rok nauki w oddziałach objętych patronatem PKP Intercity i PKP PLK S. A.

Więcej
W Siedlcach będzie "Żelazna Dywizja"
09-09-2018

W Siedlcach będzie "Żelazna Dywizja"

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, goszczący 9 września w Siedlcach z okazji ogólnopolskiej inauguracji Święta Wojsk Lądowych zakomunikował, że w naszym mieście stacjonować będzie 18. "Żelazna" Dywizja Zmechanizowana. Jej komendantem mianowano generała brygady Jarosława Gromadzińskiego. Dywizja jest czwartym takim związkiem taktycznym w Polsce.

Więcej
Informacja o wyborach samorządowych
09-09-2018

Informacja o wyborach samorządowych

W niedzielę, 21 października odbędą się wybory samorządowe. Na 5-letnią kadencję zostanie wybrany Prezydent Miasta Siedlce i 23 radnych Rady Miasta Siedlce oraz radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego. W dniu wyborów, lokale wyborcze będą otwarte w godzinach od 7.00 do godz. 21.00.

Więcej
Siedlce budują najwięcej
07-09-2018

Siedlce budują najwięcej

Najwięcej lokali komunalnych powstało w Siedlcach - do takiego wniosku dochodzi portal mieszkaniowy rynekpierwotny.pl, porównując średnioroczną liczbę oddawanych mieszkań komunalnych w przeliczeniu na 10 000 mieszkańców (wyniki z lat 2007 - 2017).

Więcej
Młodzież na start!
07-09-2018

Młodzież na start!

Siedlecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w XXV Ogólnopolskich Zawodach Sportowych "Czwartki Lekkoatletyczne". Zgłoszenia przyjmowane będą do godziny rozpoczęcia zawodów.

Więcej
Święto Wojsk Lądowych w Siedlcach
06-09-2018

Święto Wojsk Lądowych w Siedlcach

W niedzielę, 9 września na Placu gen. Sikorskiego odbędzie się ogólnopolska inauguracja obchodów Święta Wojsk Lądowych. W uroczystościach spodziewany jest udział ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka oraz generalicji Wojska Polskiego, z dowódcą generalnym rodzajów sił zbrojnych na czele - gen. broni Jarosławem Miką.

Więcej
Dla Miasta, dzieci i zdrowia: nowe filtry
06-09-2018

Dla Miasta, dzieci i zdrowia: nowe filtry

Siedleckie Przedsiębiorstwo Energetyczne konsekwentnie i szybko realizuje swój "Program Monitoringu Jakości Powietrza na terenie miasta Siedlce". 6 września do przedszkola przy Okrzei i kilku innych, a 7 września do wszystkich pozostałych, trafiły po 2. sztuki wewnętrznych filtrów powietrza.

Więcej
100 lat "Żółkiewskiego"
06-09-2018

100 lat "Żółkiewskiego"

IV LO im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego od 14 do 17 września uroczyście obchodzić będzie jubileusz 100. rocznicy upaństwowienia i nadania szkole imienia. W przygotowanym programie m.in. konferencja historyczna, sztafeta biegowa, koncerty.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] 3 [4] [5] ... [270] [271] [272]   następna strona »