• Staręga 8. i 10. w Lahti * Świetny mecz PGE: 2 x "double-double" * KPS w play-off z Sanokiem * SKK wygrał z Kotwicą * Już w sobotę rusza 1 liga!!! * Trzecia kolejna porażka tenisistów * Terminarz sezonu rugby

  • Siedlecki program rewitalizacji, po przyjęciu go w grudniu ub. roku przez radnych, oceniali eksperci Urzędu Marszałka Województwa Mazowieckiego. Wskazali konieczność uszczegółowienia jego celów oraz zasugerowali wprowadzenie, mniej istotnych, zmian redakcyjnych tekstu. Poprawiony dokument radni Siedlec przyjęli podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta 24 lutego.

  • 1 marca, jak co roku od 6 lat, pamiętamy o Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Program obchodów rozpocznie msza w intencji "Wyklętych", a zakończy wykład o Kobietach - Żołnierzach Wyklętych z Podlasia i Mazowsza, w Muzeum Regionalnym.

  • Około 150 osób zamieszka w oddanych 23 lutego do użytku w stanie „pod klucz”, 48 mieszkaniach, w nowych blokach przy ul. Gospodarczej 15 i 17. Połowa kosztów budowy mini-osiedla pochodzi ze środków własnych inwestora: Siedleckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

  • Archiwum Państwowe w Siedlcach zaprasza młodzież do udziału w konkursie edukacyjnym „Z rodzinnej szuflady". Powstałe historie rodzinne przedstawione zostaną na pokonkursowej wystawie w czerwcu, w siedzibie organizatora konkursu.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

"Prus" Wiarygodną Szkołą
10-02-2017

"Prus" Wiarygodną Szkołą

Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa znalazło się wśród laureatów ogólnopolskiego projektu "Wiarygodna szkoła" w kategorii liceów. Otrzymany certyfikat to kolejny krok w budowaniu prestiżu szkoły na rynku edukacyjnym w naszym mieście.

Więcej
ZUS dla biznesu
09-02-2017

ZUS dla biznesu

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zredagował i udostępnia w wersji elektronicznej kolejny numer wydawnictwa "ZUS dla Biznesu - Magazyn informacyjny ZUS", adresowanego do przedsiębiorców - płatników składek.

Więcej
Prezydent Andrzej Duda w Siedlcach
07-02-2017

Prezydent Andrzej Duda w Siedlcach

W sobotę, 11 lutego Prezydent Polski Andrzej Duda uczci  w Siedlcach zmarłego 3 lata temu działacza społecznego, patriotę, senatora RP i wytrwałego opozycjonistę, Zbigniewa Romaszewskiego. Poza odsłonięciem tablicy poświęconej śp. Senatorowi przy wiadukcie łukowskim, Prezydent spotka się tam z mieszkańcami Siedlec.

Więcej
Nowy szef WKU
06-02-2017

Nowy szef WKU

Mamy nowego Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Siedlcach. Dzisiaj, 6 lutego obowiązki szefa objął ppłk Michał Oździński.

Więcej
Szachiści z Siedlec z sukcesami
06-02-2017

Szachiści z Siedlec z sukcesami

5 lutego zakończyły się rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Mazowsza w szachach w sezonie 2016/2017. Biorący w nich udział szachiści z  Klubu Szachowego "Skoczek" Siedlce zdobyli 2 złote i 1 brązowy medal, a drużyna zajęła wśród 9. startujących ekip, wysokie 5 miejsce.

Więcej
Artystyczne ferie z CKiS
06-02-2017

Artystyczne ferie z CKiS

Również Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce przygotowało ofertę dla młodych siedlczan, pozostających w domach na okres zbliżających się ferii zimowych. Warsztaty z plastyki, aktorstwa, emisji głosu, tańca współczesnego i baletu poprowadzą profesjonalni instruktorzy.

Więcej
Ferie w bibliotece
06-02-2017

Ferie w bibliotece

Bohaterowie książek Astrid Lindgren zapraszają na ferie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siedlcach. Spotkania w placówkach osiedlowych zaczną się 14 lutego.

Więcej
Eko budżet 2017
03-02-2017

Eko budżet 2017

Zakład Utylizacji Odpadów zachęca do segregowania odpadów promując pomysł eko-budżetu. W ramach kampanii "Siedlce? Naturalnie!" powstał spot reklamowy. Zobacz!

Więcej
Obchody tragicznej rocznicy
02-02-2017

Obchody tragicznej rocznicy

W tym roku mija siedemdziesiąt cztery lata od pogrzebu wysiedleńców z Zamojszczyzny, którzy zmarli w transporcie kolejowym przybyłym do Siedlec. 3 lutego 1943 roku kilka tysięcy osób po mszy w kościele starym odprowadzało na Cmentarz przy ul. Cmentarnej dwadzieścia trzy ofiary niemieckiego ludobójstwa. Pogrzeb przerodził się w wielką manifestację patriotyczną.

Więcej
Ferie? Może z MOK-iem.
02-02-2017

Ferie? Może z MOK-iem.

Od wczoraj Miejski Ośrodek Kultury prowadzi zapisy dzieci i młodzieży, pozostających na terenie Miasta w nadchodzące ferie zimowe (od 13 lutego), do udziału w warsztatach artystycznych i grupach ćwiczeniowych, zorganizowanych na czas wypoczynku. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń chętnych osób.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] 3 [4] [5] ... [188] [189] [190]   następna strona »