• Przewodniczący Rady Miasta na wniosek Prezydenta zwołał LIII Sesję Rady Miasta Siedlce. Odbędzie się ona dzisiaj, 16 lipca o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta, przy Skwerze Niepodległości 2. Obrady transmitujemy na żywo:

  • Przedsiębiorstwo Energetyczne (PEC) uruchamia "Program Monitoringu Jakości Powietrza na terenie miasta Siedlce". - Zdrowie dzieci jest dla nas najważniejsze. Zadbają o to czujniki powietrza - deklaruje prezes PE Karol Tchórzewski i zapewnia, że już na przełomie lipca i sierpnia w Siedlcach działać będzie 14. nowych stacji mierzących czystość powietrza. Zostaną zainstalowane na budynkach siedleckich przedszkoli.

  • Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Siedlcach informuje, że od 1 lipca można składać przez internet wnioski o świadczenia dla rodzin: "500+" i "300+".

  • Nakładem Wydawnictwa Bellona ukazała się książka "Ja, Orzeł. Z Kedywu do celi śmierci". To wywiad-rzeka z Witalisem Skorupką, Honorowym Obywatelem Miasta Siedlce, żołnierzem Kedywu, specjalnego pionu Armii Krajowej zajmującego się dywersją, po wojnie w procesie kiblowym skazanym na karę śmierci.

  • Mazowiecki Urząd Wojewódzki ogłosił kolejny konkurs związany ze 100-leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości! Program Wojewody Mazowieckiego „Moja Niepodległość, Moje Święto, Mój Patriotyzm” sfinansowano w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Wypowiedź Prezydenta Wojciecha Kudelskiego
04-07-2018

Wypowiedź Prezydenta Wojciecha Kudelskiego

Zamieszczamy treść wypowiedzi prezydenta Wojciecha Kudelskiego przed udzieleniem absolutorium podczas sesji Rady Miasta w dniu 25 czerwca br.

Więcej
31 aptek z e-Receptą
03-07-2018

31 aptek z e-Receptą

W Siedlcach od 25 maja trwa pilotaż e-recepty. Przypominamy listę aptek uczestniczących w projekcie. Zgodnie z obowiązującą ustawą, e-Recepta ma trafić do powszechnego użytku od 1 stycznia 2020 roku.

Więcej
Google Internetowe Rewolucje zaprasza
02-07-2018

Google Internetowe Rewolucje zaprasza

... przedsiębiorców z Siedlec i regionu na bezpłatne szkolenie 10 lipca, w trakcie którego można dowiedzieć się, jak wykorzystać narzędzia internetowe i usprawnić funkcjonowanie swojej firmy w internecie?

Więcej
Już jeździmy tunelem i obwodnicą
29-06-2018

Już jeździmy tunelem i obwodnicą

W piątek, 29 czerwca, po rocznej budowie został zakończony projekt „Rozbudowa infrastruktury komunikacyjnej w ciągu ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego w Siedlcach”. To jedna z największych i najdroższych inwestycji Miasta realizowanych w ostatnich latach. Inwestycja w 40% sfinansowana została ze środków własnych Siedlec.

Więcej
Tunel i obwodnica już otwarte!
29-06-2018

Tunel i obwodnica już otwarte!

29 czerwca ok. godz. 11.40 do użytku kierowców i mieszkańców oddany został tunel pod torami kolejowymi i III etap obwodnicy śródmieścia.

Więcej
Kaplica Sykstyńska w Siedlcach!
28-06-2018

Kaplica Sykstyńska w Siedlcach!

Rok temu w kwietniu w Rzymie, w tym roku w kwietniu na Zamku Królewskim, a 28 czerwca o 18.00 w Siedlcach, ma swoją premierową prezentację publiczną album „La Capella Sistina”. Z 1999. wydrukowanych egzemplarzy, sprzedawanych na całym świecie, Polska otrzymała 50. Każdy z nich kosztuje 12,600 euro, a mimo to sprzedała się już ponad połowa nakładu.

Więcej
Uczniowie z "Dziesiątki" najlepsi
28-06-2018

Uczniowie z "Dziesiątki" najlepsi

W konkursie filmowym "Ku niepodległości", ogłoszonym przez Wojewodę Mazowieckiego Zdzisława Sipierę dla uczniów szkół województwa mazowieckiego, najbardziej kreatywni i i profesjonalni okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej z Siedlec.

Więcej
Drugi raz zagrają pod muralem
28-06-2018

Drugi raz zagrają pod muralem

W trzy pierwsze piątki lipca (6,13 i 20.07) posłuchamy muzyki w dobrym wykonaniu i do znakomitych tekstów Herberta i Krajewskiego. II Letni Festiwal pod Muralem zaprasza na plac przy CKiS zawsze o 21.00.

Więcej
Nasz samorząd u sąsiadów
27-06-2018

Nasz samorząd u sąsiadów

W Dasing i w Berdyczowie - miastach partnerskich Siedlec, gościły delegacje naszego samorządu lokalnego w miniony weekend, 23 i 24 czerwca. Kilkanaście dni wcześniej władze Siedlec podejmowano w Sabinovie na Słowacji.

Więcej
Wręczono Wawrzyny i nagrody Mecenasa
26-06-2018

Wręczono Wawrzyny i nagrody Mecenasa

Wieczór 25 czerwca był równie emocjonujący, jak godziny w ciągu dnia, wypełnione obradami sesji absolutoryjnej Rady Miasta, bowiem wręczono nagrody artystyczne Prezydenta Miasta - Wawrzyny Siedleckie oraz statuetki Mecenasów Siedleckiej Kultury.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] 3 [4] [5] ... [261] [262] [263]   następna strona »