• Wojska Obrony Terytorialnej utworzą w Siedlcach nie tylko własne centrum szkoleniowe, ale - jak podaje dzisiejszy dziennik "Rzeczpospolita" - będzie działała w naszym Mieście również szkoła podoficerska tej formacji.

  • Mazowiecka policja i Kurator Oświaty rozpoczynają kampanię "Narkotyki, dopalacze - nie tędy droga". Konferencję naukową inaugurującą kampanię w subregionie siedleckim oba podmioty organizują w Siedlcach 23 listopada, w auli Uniwersytetu przy ul. Żytniej 39.

  • To będzie już 22. prezentacja efektów pracy fotografików, dla których tematem przewodnim jest "Podlaski przełom Bugu". Otwarcie poplenerowej wystawy 24 listopada w Galerii Focus przy Pułaskiego.

  • 22 listopada koncertem dawnej muzyki religijnej w siedleckiej katedrze, zainaugurowane zostaną obchody 200 lat istnienia Diecezji Siedleckiej. W sobotę, 25 listopada dziejom diecezji poświęcona będzie specjalna konferencja naukowa p.t. "Z dziejów Diecezji Siedleckiej".

  • Pięć osób z naszego Miasta udekorowano 16 listopada w Sali Białej MOK, Krzyżami Wolności i Solidarności. Występ LUZ-u, koncert muzyczny i wręczenie medali były kontynuacją obchodów 99. rocznicy odzyskania Niepodległości.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Rugbiści z brązem
11-11-2017

Rugbiści z brązem

Zawodnicy klubu rugby - Aventy MKS Pogoń Siedlce, wywalczyli na własnym boisku 11 listopada brązowy medal Mistrzostw Polski seniorów. Po srebrze sprzed 3 lat to drugi tytuł zespołu i jedyne medale mistrzostw Polski siedleckich zespołów na najwyższym szczeblu rozgrywek.

Więcej
Inwestycje drogowe coraz bardziej zaawansowane
09-11-2017

Inwestycje drogowe coraz bardziej zaawansowane

Budowa tunelu drogowego od ul. Kilińskiego do ul. Składowej oraz III etapu obwodnicy śródmiejskiej nabiera coraz większego rozmachu. Wykonawcy obu inwestycji wyprzedzają założony harmonogram prac. Duże zaawansowanie robót widać zwłaszcza na budowie wiaduktu drogowego nad ul. Partyzantów oraz budowanej w tzw. „karierze” drodze łączącej ul. Składową z ul. Prezydenta Kaczorowskiego.

Więcej
Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością
08-11-2017

Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością

Z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego powstała publikacja skierowana do rodziców dziecka, u którego stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę oraz do opiekunów wychowujących dziecko z niepełnosprawnością. W przygotowaniu Informatora uczestniczyli m.in. eksperci Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Więcej
O bezpieczeństwie na drogach
08-11-2017

O bezpieczeństwie na drogach

Regionalna Konferencja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego miała miejsce 8 listopada w Siedlcach. W sali konferencyjnej Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli spotkali się zainteresowani bezpieczeństwem na drogach w subregionie siedleckim.

Więcej
Festiwal "Niepodległej"
08-11-2017

Festiwal "Niepodległej"

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w pierwszej edycji Festiwalu „O, Ziemio Polska – z pieśnią i piosenką do Niepodległości”. Impreza ma rangę ponadregionalną. Zgłoszenia można nadsyłać do 14 listopada. Finał wojewódzki i koncert laureatów usłyszymy 26 listopada w Siedlcach.

Więcej
Wernisaż rysunku i malarstwa
07-11-2017

Wernisaż rysunku i malarstwa

W czwartek, 9 listopada zapraszamy do Galerii Teatralnej CKiS na wernisaż wystawy "Rysunek i malarstwo" - Mariusza Roberta Drabarka. Wystawę prac można będzie oglądać do 2 grudnia br.

Więcej
Tobie śpiewam Ojczyzno
07-11-2017

Tobie śpiewam Ojczyzno

Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada, w wykonaniu m.in. Chóru Miasta Siedlce, wypełnią pieśni patriotyczne, wojskowe i legionowe.

Więcej
Dni Niepodległej w muzeum
07-11-2017

Dni Niepodległej w muzeum

Zapraszamy na kolejną edycję programu „Dni Niepodległej” w siedleckim Muzeum Regionalnym. W tym roku przez 3 dni: 11, 12 i 13 listopada zobaczymy wiele atrakcji. Przedstawiamy program imprezy w Siedlcach.

Więcej
Organowe Siedlce od 9 listopada
06-11-2017

Organowe Siedlce od 9 listopada

Ma to być zupełnie nowy festiwal. Niektóre z festiwalowych koncertów „Organowych Siedlec 2017” usłyszymy w mało znanych salach koncertowych naszego Miasta. Pierwszy z nich już 9 listopada.

Więcej
Spotkanie edukacyjne nt. HPV
06-11-2017

Spotkanie edukacyjne nt. HPV

Siedlce znalazły się w grupie samorządów aktywnie wspierających profilaktykę nowotworową w Polsce. Samorząd sfinansuje profilaktyczny program szczepień dziewczynek i chłopców z Siedlec przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). Spotkanie edukacyjne nt. wirusa i szczepień 15 listopada.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] 3 [4] [5] ... [224] [225] [226]   następna strona »