• Zapraszamy na miejskie uroczystości obchodów 226. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które organizuje Podlaski Społeczny Komitet Obchodów Świąt Narodowych.

  • Już ponad 15 par powiedziało sobie "tak" w odrestaurowanej Sali Ślubów siedleckiego Urzędu Stanu Cywilnego. Imponujące wrażenie w "pałacu ślubów" sprawia szczególnie zamontowany tam witraż.

  • Piłka nożna: Będzie walka o utrzymanie się w lidze * Rugby: Punkty Mateusza Lamenta w meczu reprezentacji Polski * Tenis stołowy: Nareszcie wygrali!

  • Prezydent Miasta Siedlce informuje o możliwości ubiegania się o dofinansowanie wymiany kotłów węglowych na gazowe, olejowe, pellet lub budowę przyłącza do miejskiej sieci ciepłowniczej w ramach projektu „Ograniczenie niskiej emisji na terenie miasta Siedlce poprzez wymianę urządzeń grzewczych”.

  • Tereny wokół szpitala wojewódzkiego przy ul. Poniatowskiego mają zmienić charakter. Będą uatrakcyjnione i udostępnione pacjentom, gościom i mieszkańcom Miasta. Taki cel ma projekt przygotowany przez władze szpitala. Akceptacja radnych Miasta dla tych zamierzeń była jedynym punktem obrad sesji Rady Miasta 20 kwietnia.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Miejska Droga Krzyżowa
10-04-2017

Miejska Droga Krzyżowa

Wieczorem, w niedzielę palmową 9 kwietnia, ulicami Siedlec przeszła Miejska Droga Krzyżowa. Na trasie od kościoła Św. Józefa przy ul. Sokołowskiej do katedry, modliło się kilka tysięcy wiernych, w  tym siedleccy samorządowcy i władze Miasta.

Więcej
Mamy kolejnych 8. Wspaniałych
07-04-2017

Mamy kolejnych 8. Wspaniałych

Już po raz 23. odbył się Samorządowy Konkurs Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych", organizowany z myślą o uczniach siedleckich szkół, którzy niosą bezinteresowna pomoc innym.

Więcej
"Elektryk" z innowacyjną klasą
07-04-2017

"Elektryk" z innowacyjną klasą

Nowy kierunek - „Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej” zostanie uruchomiony od 1 września w siedleckiej szkole, we współpracy z PGE Energia Odnawialna. Rekrutacja na 30 miejsc ruszy w czerwcu.

Więcej
Siedlczanin "Człowiekiem Roku"
07-04-2017

Siedlczanin "Człowiekiem Roku"

Minister Energii, poseł Ziemi Siedleckiej Krzysztof Tchórzewski został Człowiekiem Roku XXV Konferencji Energetycznej EuroPower. Siedlczanin odebrał nagrodę 5 kwietnia w Warszawie podczas"Wielkiej gali liderów świata energii i produkcji".

Więcej
Tutor: opiekun i mentor
07-04-2017

Tutor: opiekun i mentor

O dobrych praktykach w pracy tutora i o tutoringu 29 marca w Warszawie dyskutowali uczestnicy konferencji naukowo- metodycznej: "Tutoring jako modelowa propozycja systemowego oddziaływania w procesie resocjalizacji młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym". Wzięli w niej udział nauczyciele z siedleckiego CKU.

Więcej
Dla Ciebie. Dla Regionu. Dla Polski.
06-04-2017

Dla Ciebie. Dla Regionu. Dla Polski.

Wojska Obrony Terytorialnej mają stanowić realny, piąty rodzaj polskich sił zbrojnych. Rozmieszczone w gminach i powiatach, będą uzupełnieniem i jednocześnie komplementarną częścią potencjału obronnego kraju. Właśnie rusza nabór do tej formacji w Siedlcach.

Więcej
Siedlecka wystawa w Wilnie
06-04-2017

Siedlecka wystawa w Wilnie

Wystawa „Śladami Sienkiewicza”, przygotowana przez Archiwum Państwowe w Siedlcach wspólnie z Instytutem Badań Literackich PAN, zostanie 8 kwietnia otwarta w Domu Kultury Polskiej w Wilnie.

Więcej
Dobra obsługa to sztuka
06-04-2017

Dobra obsługa to sztuka

Dwunastu uczniów z całej Polski wzięło udział w Mistrzostwach Polski Młodych Kelnerów, jakie w hali ZSP nr 3 przy ul. Popiełuszki w Siedlcach, przeprowadzono 4 kwietnia. Nagrodę i 3. lokatę wywalczył sobie wiedzą i umiejętnościami Patryk Domagała z Siedlec.

Więcej
Wystawa w magistracie
05-04-2017

Wystawa w magistracie

"Siedlczanie wśród ofiar zbrodni katyńskiej" to temat wystawy prezentującej dokumentalne biogramy 15. polskich wojskowych i policjantów, zamordowanych przez Sowietów w 1940 roku na Wschodzie. Autorami prac są uczniowie z ZSP nr 3 im. St. Staszica z Siedlec.

Więcej
Festyn "Działajmy Razem"
05-04-2017

Festyn "Działajmy Razem"

19 maja siedleckie organizacje i stowarzyszenia działające na rzecz "pożytku publicznego" spotkają się na Festynie Organizacji Pozarządowych. To pierwsze tego typu forum w naszym Mieście, w trakcie którego zaprezentowane zostaną inicjatywy, działania i projekty lokalnych wolontariuszy.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] 3 [4] [5] ... [194] [195] [196]   następna strona »