• Jest nowy wiceprzewodniczący Rady, ale i zgoda na legalne spożywanie alkoholu nad zalewem TYLKO (!) w jednym miejscu. Będą remonty kolejnych ulic w Mieście oraz budowa jednej nowej. Nad zalewem pojawi się nie tylko alkohol, ale i kamera monitorująca spokój i bezpieczeństwo.

  • Pierwszą elektroniczną receptę zrealizował dzisiaj prezydent Wojciech Kudelski. W Siedlcach rozpoczął się pilotaż projektu e-Recepta. Wezmą w nim udział 4.największe nasze placówki medyczne oraz 31 aptek z terenu Miasta i 5. z powiatu siedleckiego. Od 1 stycznia 2020 e-Recepta ma trafić do powszechnego użytku.

  • 25 maja ruszył oficjalnie pilotaż programu Ministerstwa Zdrowia e-Recepta. Tego dnia minister zdrowia Łukasz Szumowski zainaugurował w Siedlcach działanie programu. Natomiast w poniedziałek, 28 maja eksperci z Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia będą prezentować zasady funkcjonowania e-Recepty oraz zakładać chętnym profile zaufane oraz Internetowe Konta Pacjenta.

  • Po pierwszych efektach budżetu partycypacyjnego (teleskop astronomiczny w w LO im. Prusa), mamy inwestycję wspierającą rekreację i wypoczynek w Mieście, która jest wynikiem ubiegłorocznego Eko Budżetu: rowerowe stacje naprawcze. Korzystanie ze stacji jest nieodpłatne.

  • Przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego swoje święto uroczyście obchodzili siedleccy strażacy. W ten sposób zaakcentowali swój wkład w walce o niepodległość i rolę, jaką odgrywają obecnie w systemie bezpieczeństwa państwa.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Poetycznie o JPII
17-05-2018

Poetycznie o JPII

W poniedziałek 21 maja, Siedlecka Grupa Literacka "Witraż" zaprasza na Plenerowe Spotkanie Literackie i Wieczornicę, poświęconą Papieżowi Janowi Pawłowi II.

Więcej
Rozpoczęła się rekrutacja do szkół średnich
16-05-2018

Rozpoczęła się rekrutacja do szkół średnich

Trwa nabór do siedleckich szkół ponadgimnazjalnych. Na decyzję i rejestrację w systemie elektronicznym gimnazjaliści mają czas do 18 maja. W Siedlcach przygotowanych jest 2020 miejsc, we wszystkich typach szkół ponadgimnazjalnych.

Więcej
Jak zdrowo się odżywiać?
16-05-2018

Jak zdrowo się odżywiać?

W niedzielę, 20 maja o godz. 11.30 na Placu Sikorskiego w Siedlcach rozpoczną się I Siedleckie Targi Śniadaniowe. W programie są m.in.: rozmowy z dietetykami, edukacja żywieniowa i pokazy kulinarne.

Więcej
Głosuj na podwórko dla "Ósemki"
15-05-2018

Głosuj na podwórko dla "Ósemki"

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Siedlcach walczy o głosy internautów i wygraną w postaci jednego z 20. "Podwórek Talentów NIVEA" dla dzieci. Głosowanie trwa do 21 czerwca!

Więcej
Skuterami po Mieście
15-05-2018

Skuterami po Mieście

Z widokiem na Siedlce - Skuterakcja 2018, to po rolkach i rowerach kolejna przejażdżka po Siedlcach, tym razem dla posiadaczy skuterów. 20 maja po raz pierwszy wyruszą w podróż ulicami Miasta, by na ich tle zrobić sobie grupowe fotografie.

Więcej
Piknik z Wilkami w sobotę
15-05-2018

Piknik z Wilkami w sobotę

Piknik z okazji Jubileuszu 45-lecia siedleckiego Mostostalu rozpocznie się 19 maja, w sobotę o godz. 14:00 na Błoniach Siedleckich. Muzyczną gwiazdą imprezy będzie zespół Wilki.

Więcej
Kampania polskości Wojewody
14-05-2018

Kampania polskości Wojewody

Siedlce to pierwsze Miasto poza Warszawą, w którym 14 maja zainaugurowano projekt kampanii edukacyjnej Wojewody Mazowieckiego, przygotowany na 100-lecie odzyskania Niepodległości: „Mazowieckie – historia Niepodległości”.

Więcej
Dni drzewa w mieście
14-05-2018

Dni drzewa w mieście

V Siedleckie Dni Drzewa właśnie się zaczęły. Organizator: Polski Klub Ekologiczny Koło "Podlasie" w Siedlcach, zaprasza na cykl wydarzeń, które się nań składają.

Więcej
Wieczór i noc w muzeum
14-05-2018

Wieczór i noc w muzeum

Tradycyjnie Muzeum Regionalne i Miejski Ośrodek Kultury dołączają do tegorocznej edycji "Nocy Muzeów".

Więcej
Będzie dowództwo w Siedlcach?
12-05-2018

Będzie dowództwo w Siedlcach?

W Krzesku (gm. Zbuczyn) gościli 12 maja ministrowie: Obrony Narodowej - Mariusz Błaszczak i Energii - Krzysztof Tchórzewski. Jak podaje w mediach społecznościowych minister Krzysztof Tchórzewski, dobrą informacją dla naszego regionu i Miasta jest złożona przez ministra Błaszczaka zapowiedź, że wszystko wskazuje na to, że miejscem stacjonowania dowództwa nowo tworzonej Dywizji Operacyjnej Wojska Polskiego będą Siedlce.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] 3 [4] [5] ... [253] [254] [255]   następna strona »