• Jest nowy wiceprzewodniczący Rady, ale i zgoda na legalne spożywanie alkoholu nad zalewem TYLKO (!) w jednym miejscu. Będą remonty kolejnych ulic w Mieście oraz budowa jednej nowej. Nad zalewem pojawi się nie tylko alkohol, ale i kamera monitorująca spokój i bezpieczeństwo.

  • Pierwszą elektroniczną receptę zrealizował dzisiaj prezydent Wojciech Kudelski. W Siedlcach rozpoczął się pilotaż projektu e-Recepta. Wezmą w nim udział 4.największe nasze placówki medyczne oraz 31 aptek z terenu Miasta i 5. z powiatu siedleckiego. Od 1 stycznia 2020 e-Recepta ma trafić do powszechnego użytku.

  • 25 maja ruszył oficjalnie pilotaż programu Ministerstwa Zdrowia e-Recepta. Tego dnia minister zdrowia Łukasz Szumowski zainaugurował w Siedlcach działanie programu. Natomiast w poniedziałek, 28 maja eksperci z Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia będą prezentować zasady funkcjonowania e-Recepty oraz zakładać chętnym profile zaufane oraz Internetowe Konta Pacjenta.

  • Po pierwszych efektach budżetu partycypacyjnego (teleskop astronomiczny w w LO im. Prusa), mamy inwestycję wspierającą rekreację i wypoczynek w Mieście, która jest wynikiem ubiegłorocznego Eko Budżetu: rowerowe stacje naprawcze. Korzystanie ze stacji jest nieodpłatne.

  • Przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego swoje święto uroczyście obchodzili siedleccy strażacy. W ten sposób zaakcentowali swój wkład w walce o niepodległość i rolę, jaką odgrywają obecnie w systemie bezpieczeństwa państwa.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

74. rocznica agresji 17 września
17-09-2013

74. rocznica agresji 17 września

Siedlczanie tradycyjnie uczcili 74. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę na Skwerze Wileńskim. Mimo padającego ulewnego deszczu pod pomnikiem V i VI Brygady Wileńskiej AK zgromadziły się liczne delegacje: szkół, instytucji, wojska i organizacji społecznych i władz samorządowych.

Więcej
Chemicy w Siedlcach
16-09-2013

Chemicy w Siedlcach

W poniedziałek, 16 września na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym uroczyście zainaugurowano 56 Zjazd Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Bierze w nim udział ponad siedmiuset polskich chemików oraz zaproszeni goście – naukowcy z całego świata.

Więcej
Wychowanie przez przykład życia
16-09-2013

Wychowanie przez przykład życia

Z udziałem ks. arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego w sobotę, 21 września w Siedlcach odbędzie się XXII Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców pod hasłem „Wychowanie przez przykład życia.”

Więcej
Rowerem na orientację po Siedlcach
16-09-2013

Rowerem na orientację po Siedlcach

Anna Świtalska i Szymon Ławecki zwyciężyli w „Grze miejskiej”, która odbyła się 15 września. W trakcie zawodów trzeba było odnaleźć 15 punktów orientacyjnych, pokonując trasę rowerem oraz pieszo.

Źródło: dd

Więcej
XIV Mazowiecki Samochodowy Rajd Turystyczny
16-09-2013

XIV Mazowiecki Samochodowy Rajd Turystyczny

Załoga nr 17 kierowca Krzysztof Rychlik i pilot Marta Rychlik wygrała XIV Mazowiecki Samochodowy Rajd Turystyczny. Tym razem dla 36 załóg uczestniczących w rajdzie zaświeciło słońce…

Więcej
Nie zaniedbujcie badań
14-09-2013

Nie zaniedbujcie badań

14 września, już po raz drugi z udziałem sław polskiej onkologii odbyła się konferencja „Profilaktyka zdrowotna w Siedlcach ratuje życie". Tym razem wzięli w niej udział przedstawiciele siedleckich instytucji i szkół, którzy mają zachęcać w swoich środowiskach do przeprowadzania badań profilaktycznych.

Więcej
Sztandar dla harcerzy
14-09-2013

Sztandar dla harcerzy

W sobotę, 14 września odbyła się uroczystość wręczenia sztandaru i nadania imienia Henryka Sienkiewicza Hufcowi ZHP „Podlasie”.

Więcej
Polska - Turcja 5:1 w meczu parlamentarzystów
14-09-2013

Polska - Turcja 5:1 w meczu parlamentarzystów

Polscy parlamentarzyści pokonali, 14 września w Siedlcach swoich kolegów z Turcji aż 5:1. Bramki dla Polaków zdobyli: Cezary Kucharski trzy oraz Andrzej Halicki i Paweł Papke, a dla gości Adem Tatli.

Więcej
Dzień krwiodawstwa
14-09-2013

Dzień krwiodawstwa

W niedzielę, 15 września, po raz dziesiąty w Siedlcach odbędą się Siedleckie Dni Krwiodawstwa oraz festiwal dziecięcy Dzień Radości. Na festynie tradycyjnie już wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

Więcej
Pół wieku w służbie pacjentom dr. Andrzeja Koziaka
13-09-2013

Pół wieku w służbie pacjentom dr. Andrzeja Koziaka

Jubileusz 50-lecia pracy zawodowej obchodzi jeden z najsłynniejszych siedleckich lekarzy dr n. med. Andrzej Koziak. Zorganizowany, 13 września przez jego uczniów i wychowanków, benefis zgromadził wielu gości z kraju oraz władze samorządowe.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] ... [190] [191] 192 [193] [194] ... [253] [254] [255]   następna strona »