• Jest nowy wiceprzewodniczący Rady, ale i zgoda na legalne spożywanie alkoholu nad zalewem TYLKO (!) w jednym miejscu. Będą remonty kolejnych ulic w Mieście oraz budowa jednej nowej. Nad zalewem pojawi się nie tylko alkohol, ale i kamera monitorująca spokój i bezpieczeństwo.

  • Pierwszą elektroniczną receptę zrealizował dzisiaj prezydent Wojciech Kudelski. W Siedlcach rozpoczął się pilotaż projektu e-Recepta. Wezmą w nim udział 4.największe nasze placówki medyczne oraz 31 aptek z terenu Miasta i 5. z powiatu siedleckiego. Od 1 stycznia 2020 e-Recepta ma trafić do powszechnego użytku.

  • 25 maja ruszył oficjalnie pilotaż programu Ministerstwa Zdrowia e-Recepta. Tego dnia minister zdrowia Łukasz Szumowski zainaugurował w Siedlcach działanie programu. Natomiast w poniedziałek, 28 maja eksperci z Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia będą prezentować zasady funkcjonowania e-Recepty oraz zakładać chętnym profile zaufane oraz Internetowe Konta Pacjenta.

  • Po pierwszych efektach budżetu partycypacyjnego (teleskop astronomiczny w w LO im. Prusa), mamy inwestycję wspierającą rekreację i wypoczynek w Mieście, która jest wynikiem ubiegłorocznego Eko Budżetu: rowerowe stacje naprawcze. Korzystanie ze stacji jest nieodpłatne.

  • Przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego swoje święto uroczyście obchodzili siedleccy strażacy. W ten sposób zaakcentowali swój wkład w walce o niepodległość i rolę, jaką odgrywają obecnie w systemie bezpieczeństwa państwa.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Festiwal Literatury Kobiecej
30-09-2013

Festiwal Literatury Kobiecej

W pierwszy weekend października do Siedlec przyjedzie kilkadziesiąt pisarek z Polski, Anglii, Austrii, będą też goście z USA i Irlandii. To wszystko za sprawą drugiego już Festiwalu Literatury Kobiecej „Pióro i Pazur”.

Więcej
Do El Greco w każdą niedzielę
30-09-2013

Do El Greco w każdą niedzielę

Od 6 października Muzeum Diecezjalne w Siedlcach będzie czynne w każdą niedzielę, w godz. 12.00 - 16.00. W kolekcji placówki znajdują się liczne obrazy, rzeźby, ornaty, elementy wystroju, a wśród nich piąty pod względem wartości obraz w Polsce – Ekstaza św. Franciszka pędzla El Greco.

Więcej
Gombrowiczowska premiera w Siedlcach
30-09-2013

Gombrowiczowska premiera w Siedlcach

W piątkowy wieczór, 27 września zainaugurowano drugą edycję Festiwalu Teatrów Prywatnych „Sztuka plus Komercja”. Nowy sezon teatralny w Siedlcach, rozpoczął się od premiery spektaklu „Iwona Księżniczka Burgunda” Witolda Gombrowicza w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego im. Jacka Woszczerowicza.

Więcej
Piłkarska „Dziewiątka” zaprasza
29-09-2013

Piłkarska „Dziewiątka” zaprasza

Uczniowski Klub Sportowy „Dziewiątka” Siedlce ogłasza nabór uzupełniający do sekcji piłki nożnej chłopców z rocznika 2003/2004.

Więcej
Stulecie siedleckiej katedry
23-09-2013

Stulecie siedleckiej katedry

Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego zakończyła w niedzielę, 22 września, świętowanie jubileuszu 100-lecia konsekracji siedleckiej katedry.

Więcej
Miodowe targi
23-09-2013

Miodowe targi

Kilkanaście stoisk z miodem i innymi wyrobami pszczelarskimi czekało na siedlczan podczas odbywających się w niedzielę, 22 września, na placu przy amfiteatrze, Siedleckich Targach Miodu.

Więcej
Sąsiedzi – obywatele Europy
23-09-2013

Sąsiedzi – obywatele Europy

Podczas tegorocznych Dni Siedlec, odbywających się od 1 do 8 września, realizowany był projekt Sąsiedzi – obywatele Europy: demokratyczni, aktywni, kreatywni (Neighbours – citizen of Europe: democratic, active, creative). Projekt został sfinansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu „Europa dla Obywateli”.

Więcej
I  Przedszkolny Rajd Rowerowy "Moja Mała Ojczyzna”
20-09-2013

I Przedszkolny Rajd Rowerowy "Moja Mała Ojczyzna”

Po raz pierwszy Miejskie Przedszkole Nr 15 w Siedlcach zorganizowało rajd rowerowy przeznaczony dla dzieci i ich rodzin.

Więcej
Siedleckie Targi Miodu
18-09-2013

Siedleckie Targi Miodu

W niedzielę, 22 września siedleccy pszczelarze zapraszają już po raz kolejny na Siedleckie Targi Miodu. Odbędą się one już tradycyjnie na terenach przy siedleckim amfiteatrze przy ul. Wiszniewskiego.

Więcej
„Poznajemy Siedlce” - 26 września
18-09-2013

„Poznajemy Siedlce” - 26 września

Ze względu na fatalne warunki atmosferyczne panujące w tym tygodniu planowana na czwartek, 19 września wycieczka rowerowa „Poznajemy Siedlce” zostaje przeniesiona na czwartek, 26 września.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] ... [189] [190] 191 [192] [193] ... [253] [254] [255]   następna strona »