• Jest nowy wiceprzewodniczący Rady, ale i zgoda na legalne spożywanie alkoholu nad zalewem TYLKO (!) w jednym miejscu. Będą remonty kolejnych ulic w Mieście oraz budowa jednej nowej. Nad zalewem pojawi się nie tylko alkohol, ale i kamera monitorująca spokój i bezpieczeństwo.

  • Pierwszą elektroniczną receptę zrealizował dzisiaj prezydent Wojciech Kudelski. W Siedlcach rozpoczął się pilotaż projektu e-Recepta. Wezmą w nim udział 4.największe nasze placówki medyczne oraz 31 aptek z terenu Miasta i 5. z powiatu siedleckiego. Od 1 stycznia 2020 e-Recepta ma trafić do powszechnego użytku.

  • 25 maja ruszył oficjalnie pilotaż programu Ministerstwa Zdrowia e-Recepta. Tego dnia minister zdrowia Łukasz Szumowski zainaugurował w Siedlcach działanie programu. Natomiast w poniedziałek, 28 maja eksperci z Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia będą prezentować zasady funkcjonowania e-Recepty oraz zakładać chętnym profile zaufane oraz Internetowe Konta Pacjenta.

  • Po pierwszych efektach budżetu partycypacyjnego (teleskop astronomiczny w w LO im. Prusa), mamy inwestycję wspierającą rekreację i wypoczynek w Mieście, która jest wynikiem ubiegłorocznego Eko Budżetu: rowerowe stacje naprawcze. Korzystanie ze stacji jest nieodpłatne.

  • Przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego swoje święto uroczyście obchodzili siedleccy strażacy. W ten sposób zaakcentowali swój wkład w walce o niepodległość i rolę, jaką odgrywają obecnie w systemie bezpieczeństwa państwa.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Stypendia naukowe przyznane
09-10-2013

Stypendia naukowe przyznane

392 uczniów siedleckich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich wyróżnionych zostało stypendiami Prezydenta Miasta Siedlce. W tym gronie 144 osoby otrzymały stypendia pierwszego stopnia za wysokie wyniki w dziedzinie nauki, konkursach, olimpiadach przedmiotowych i zawodach sportowych na szczeblu krajowym bądź międzynarodowym.

Więcej
Jan Paweł II - Papież dialogu
08-10-2013

Jan Paweł II - Papież dialogu

W niedzielę, 13 października już po raz trzynasty obchodzony będzie Dzień Papieski. W tym roku hasłem przewodnim są słowa: „Jan Paweł II - Papież dialogu”.

Więcej
Nowy prezes ZUO
07-10-2013

Nowy prezes ZUO

Rada Nadzorcza Zakładu Utylizacji Odpadów powołała Andrzeja Grundlanda na stanowisko prezesa spółki. Zastąpił on Jacka Paluszkiewicza dotychczasowego szefa ZUO.

Więcej
90 lat „Prusa”
07-10-2013

90 lat „Prusa”

W miniony weekend dziewięćdziesięciolecie istnienia szkoły obchodziło I LO im. Bolesława Prusa. Z tej okazji odbył się Zjazd absolwentów i nauczycieli tej jednej z najstarszych i najbardziej popularnych szkół w Siedlcach.

Więcej
Usuwamy azbest
06-10-2013

Usuwamy azbest

Prezydent Miasta Siedlce informuje, że do końca listopada 2013 r. przyjmowane będą wnioski o przyznanie dofinansowania na usuwanie wyrobów zawierających azbest z obiektów budowlanych i złożonych luzem na nieruchomościach w mieście Siedlce.

Więcej
Festiwal literatury kobiecej po raz drugi
06-10-2013

Festiwal literatury kobiecej po raz drugi

W sobotę 5 października zakończyła się druga edycja Festiwalu Literatury Kobiecej „Pióro i Pazur.” Do Siedlec zjechały najznamienitsze pisarki z kraju i zagranicy, udało się również pobić rekord w jednoczesnym czytaniu książek.

Więcej
Zbiórka Banków Żywności „Podziel się Posiłkiem”
04-10-2013

Zbiórka Banków Żywności „Podziel się Posiłkiem”

Od piątku do soboty, w dniach 4-5 października 2013 Bank Żywności w Siedlcach organizuje Zbiórkę Żywności „Podziel się Posiłkiem”.

Więcej
Uroczyste Gaudeamus 2013
02-10-2013

Uroczyste Gaudeamus 2013

„Ludzie którzy tracą czas czekając, aż zaistnieją najbardziej sprzyjające warunki, nigdy nic nie zdziałają. Najlepszy czas na działanie jest teraz! Takim przesłaniem brytyjskiego polityka Marka Fishera, powitała społeczność Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego, Rektor Tamara Zacharuk, podczas inauguracji nowego roku akademickiego.

Więcej
Z sesji Rady Miasta
01-10-2013

Z sesji Rady Miasta

W poniedziałek, 30 września po raz 34. w tej kadencji obradowali siedleccy radni. Podczas sesji przyjęto informacje o stanie bezrobocia w mieście, wybrano nowego przewodniczącego komisji sportu, a także podjęto uchwałę o emisji obligacji komunalnych.

 
Więcej
Po przygodę w teren
01-10-2013

Po przygodę w teren

Już w najbliższą sobotę 5 października rusza kolejna edycja rajdu przygodowego, czyli zawodów na orientację w terenie. Na wszystkich uczestników czekają do pokonania dwie trasy i mnóstwo wrażeń związanych ze sportową rywalizacją.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] ... [188] [189] 190 [191] [192] ... [253] [254] [255]   następna strona »