• Jest nowy wiceprzewodniczący Rady, ale i zgoda na legalne spożywanie alkoholu nad zalewem TYLKO (!) w jednym miejscu. Będą remonty kolejnych ulic w Mieście oraz budowa jednej nowej. Nad zalewem pojawi się nie tylko alkohol, ale i kamera monitorująca spokój i bezpieczeństwo.

  • Pierwszą elektroniczną receptę zrealizował dzisiaj prezydent Wojciech Kudelski. W Siedlcach rozpoczął się pilotaż projektu e-Recepta. Wezmą w nim udział 4.największe nasze placówki medyczne oraz 31 aptek z terenu Miasta i 5. z powiatu siedleckiego. Od 1 stycznia 2020 e-Recepta ma trafić do powszechnego użytku.

  • 25 maja ruszył oficjalnie pilotaż programu Ministerstwa Zdrowia e-Recepta. Tego dnia minister zdrowia Łukasz Szumowski zainaugurował w Siedlcach działanie programu. Natomiast w poniedziałek, 28 maja eksperci z Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia będą prezentować zasady funkcjonowania e-Recepty oraz zakładać chętnym profile zaufane oraz Internetowe Konta Pacjenta.

  • Po pierwszych efektach budżetu partycypacyjnego (teleskop astronomiczny w w LO im. Prusa), mamy inwestycję wspierającą rekreację i wypoczynek w Mieście, która jest wynikiem ubiegłorocznego Eko Budżetu: rowerowe stacje naprawcze. Korzystanie ze stacji jest nieodpłatne.

  • Przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego swoje święto uroczyście obchodzili siedleccy strażacy. W ten sposób zaakcentowali swój wkład w walce o niepodległość i rolę, jaką odgrywają obecnie w systemie bezpieczeństwa państwa.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Drugie miejsce Chóru Miasta Siedlce
28-10-2013

Drugie miejsce Chóru Miasta Siedlce

Chór Miasta Siedlce zdobył drugie miejsce w kategorii „Chóry kameralne" na IX Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Varsovia Cantat”, który od 25 do 27 października odbył się w Warszawie.

Więcej
Medale i wyróżnienia
25-10-2013

Medale i wyróżnienia

W piątek, 25 października, przed rozpoczęciem obrad XXXVI sesji Rady Miasta odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Zasługi dla Policji. Mazowiecki Komendant Policji, inspektor Cezary Popławski złotym medalem udekorował prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego, a brązowym Prokuratora Okręgowego w Siedlcach Roberta Więckiewicza.

Więcej
Oglądaj i głosuj na Joannę i Dawida
25-10-2013

Oglądaj i głosuj na Joannę i Dawida

W piątek, 25 października o godz. 20.00 w polsatowskim programie Tylko taniec. Got to dance wystąpią siedleccy tancerze Joanna Sokół i Dawid Gieras Gieranin. Jeśli spodoba się Państwu ich występ to proszę oni o Państwa głosy.

Więcej
Popołudnie w Teatrze
24-10-2013

Popołudnie w Teatrze

Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego SCENA TEATRALNA MIASTA SIEDLCE zaprasza na nowy cykl przybliżania form teatralnych mieszkańcom Siedlec pt.: „OTWARTE POPOŁUDNIE w TEATRZE”, którego celem jest zaprezentowanie oferty artystycznej, promocja teatru oraz szeroka dostępność i udział w wydarzeniach artystycznych.
Wstęp na wydarzenia w ramach ww. projektu jest wolny.

Więcej
Kolejne mieszkania komunalne przy Tetmajera
23-10-2013

Kolejne mieszkania komunalne przy Tetmajera

Kolejne 53 siedleckie rodziny otrzymały, 23 października klucze do mieszkań w nowym bloku komunalnym przy ul. Kazimierza Przerwy - Tetmajera 7. W ciągu ostatnich dwóch lat w Siedlcach wybudowano 119 nowych mieszkań komunalnych i 26 socjalnych. Do roku 2015 będzie ich 333.

Źródło: dd

Więcej
Zawyją syreny
23-10-2013

Zawyją syreny

W środę, 23 października między godziną 10.00 a 10.15 w Siedlcach, ale także w innych miastach uruchomione zostaną syreny alarmowe. Będzie to test systemu wykrywania i ostrzegania na wypadek zagrożenia terrorystycznego z powietrza, przeprowadzony w ramach ćwiczenia RENEGADE-KAPER 13/II.

Więcej
Nowy rok akademicki w Collegium Mazovia
22-10-2013

Nowy rok akademicki w Collegium Mazovia

21 października w Sali Widowiskowej Podlasie uroczyście zainaugurowano nowy rok akademicki w Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkole Wyższej.

Więcej
Druga „Biała sobota” w Siedlcach
21-10-2013

Druga „Biała sobota” w Siedlcach

W sobotę, 26 października, już po raz drugi w Siedlcach odbędzie się akcja promująca badania cytologiczne i mammograficzne. Podczas pierwszej „Białej soboty”, która odbyła się 8 czerwca z bezpłatnych badań skorzystało 350 pań.

Więcej
Szachowy turniej  „Równych szans”
21-10-2013

Szachowy turniej „Równych szans”

90 szachistów z Polski i Białorusi wzięło udział w XI Międzynarodowym Turnieju Szachowym „Równych szans”, który odbył się 19 i 20 października, w ramach obchodów XIII Dnia Papieskiego.W klasyfikacji generalnej wygrał Łukasz Dymek (Start Lublin).

Więcej
Pogoń nadal liderem
21-10-2013

Pogoń nadal liderem

Po bramkach Adriana Dziubińskiego i Krystiana Wójcika piłkarze siedleckiej Pogoni pokonali w sobotę, 19 października, wicelidera II ligi Stal Stalowa Wola 2:0. Pogoń nadal jest liderem rozgrywek.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] ... [186] [187] 188 [189] [190] ... [253] [254] [255]   następna strona »