• Jest nowy wiceprzewodniczący Rady, ale i zgoda na legalne spożywanie alkoholu nad zalewem TYLKO (!) w jednym miejscu. Będą remonty kolejnych ulic w Mieście oraz budowa jednej nowej. Nad zalewem pojawi się nie tylko alkohol, ale i kamera monitorująca spokój i bezpieczeństwo.

  • Pierwszą elektroniczną receptę zrealizował dzisiaj prezydent Wojciech Kudelski. W Siedlcach rozpoczął się pilotaż projektu e-Recepta. Wezmą w nim udział 4.największe nasze placówki medyczne oraz 31 aptek z terenu Miasta i 5. z powiatu siedleckiego. Od 1 stycznia 2020 e-Recepta ma trafić do powszechnego użytku.

  • 25 maja ruszył oficjalnie pilotaż programu Ministerstwa Zdrowia e-Recepta. Tego dnia minister zdrowia Łukasz Szumowski zainaugurował w Siedlcach działanie programu. Natomiast w poniedziałek, 28 maja eksperci z Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia będą prezentować zasady funkcjonowania e-Recepty oraz zakładać chętnym profile zaufane oraz Internetowe Konta Pacjenta.

  • Po pierwszych efektach budżetu partycypacyjnego (teleskop astronomiczny w w LO im. Prusa), mamy inwestycję wspierającą rekreację i wypoczynek w Mieście, która jest wynikiem ubiegłorocznego Eko Budżetu: rowerowe stacje naprawcze. Korzystanie ze stacji jest nieodpłatne.

  • Przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego swoje święto uroczyście obchodzili siedleccy strażacy. W ten sposób zaakcentowali swój wkład w walce o niepodległość i rolę, jaką odgrywają obecnie w systemie bezpieczeństwa państwa.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Marszałek i edukacja
30-10-2013

Marszałek i edukacja

W środę, 30 października Siedlce odwiedził marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Podczas pobytu w naszym mieście wziął on udział w obradach VII Sejmiku Turystycznego Województwa Mazowieckiego. Znalazł także czas na spotkanie z władzami siedleckiego uniwersytetu oraz miejskim samorządem.

Więcej
Niedzielny mecz bez zmian
30-10-2013

Niedzielny mecz bez zmian

Zaplanowany na niedzielę, 3 listopada, mecz II ligi pomiędzy siedlecką Pogonią, a Wigrami Suwałki, pomimo ogłoszonej na ten dzień żałoby narodowej po śmierci Tadeusza Mazowieckiego odbędzie się tak jak wcześniej zaplanowano, czyli o godz. 14.00. Spotkanie poprzedzi minuta ciszy, a obie drużyny zagrają z czarnymi opaskami na ramieniu.

Więcej
VII Sejmik Turystyczny
30-10-2013

VII Sejmik Turystyczny

30 października już po raz siódmy turyści z całego Mazowsza obradowali podczas odbywającego się w Siedlcach Sejmiku Turystycznego Województwa Mazowieckiego. W Sali Białej MOK nie zabrakło przedstawicieli największych polskich organizacji turystycznych, obecny był również Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Więcej
Turyści w Siedlcach
29-10-2013

Turyści w Siedlcach

30 października już po raz siódmy odbędzie się Sejmik Turystyczny Województwa Mazowieckiego. Ideą spotkania, które odbędzie się w Siedlcach w Sali Białej MOK, jest stworzenie platformy dającej możliwości współpracy i wymiany doświadczeń oraz podejmowania wspólnych inicjatyw z zakresu turystyki.

Więcej
Zmiany w organizacji ruchu przed cmentarzami
29-10-2013

Zmiany w organizacji ruchu przed cmentarzami

W dniu Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny zmieniona zostanie organizacja ruchu pojazdów w rejonie obu siedleckich cmentarzy. Będzie ona obowiązywała od godz. 6.00, 1 listopada do godz. 18.00, 2 listopada. Siedleckie MPK 1 listopada uruchamia pięć linii specjalnych. Na czas świąt wznowiony zostanie ruch na ul. Piaskowej.

Więcej
Premiera Calineczki  - 4 listopada
29-10-2013

Premiera Calineczki - 4 listopada

W związku z żałobą narodową po śmierci Tadeusza Mazowieckiego, którą Prezydent RP Bronisław Komorowski ogłosił na dzień 3 listopada bieżącego roku, premiera spektaklu "Calineczka" odbędzie się w poniedziałek 4 listopada 2013 r. o godz. 18:00

Źródło: ckis

Więcej
Kwesta na odbudowę nagrobków już po raz trzeci
28-10-2013

Kwesta na odbudowę nagrobków już po raz trzeci

Już po raz trzeci przed siedleckimi cmentarzami wolontariusze zbierać będą datki na odbudowę zabytkowych nagrobków. Kwesta zostanie przeprowadzona 1 i 2 listopada od godz. 8.30 do 16.00.

Więcej
 II Siedlecki Test Historyczny
28-10-2013

II Siedlecki Test Historyczny

Walka Polaków o niepodległość w latach 1914 - 1956” będzie głównym tematem II Siedleckiego Testu Historycznego, który odbędzie się 8 listopada. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich mieszkańców miasta.

Więcej
Festiwal młodych pianistów
28-10-2013

Festiwal młodych pianistów

Młodzi pianiści z Rosji, Białorusi, Gruzji, Serbii i Polski wzięli udział w Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym „Muzyczne Inspiracje - Chopin i kompozytorzy rosyjscy”, który zakończył się 26 października w Siedlcach. Laureatką konkursu w grupie najmłodszych pianistów została siedlczanka Agata Kuczyńska.

Więcej
ZIP – Zintegrowany Informator Pacjenta!
28-10-2013

ZIP – Zintegrowany Informator Pacjenta!

6 listopada 2013 r. (środa) w godz. 8.30-15.30 w Urzędzie Miasta Siedlce w Biurze Obsługi Interesanta w ramach akcji Narodowego Funduszu Zdrowia – „3 kroki do ZIP na Mazowszu” będzie możliwość założenia konta ZIP oraz ewentualnie wyrobienia karty EKUZ dla osób planujących wyjazd do krajów Unii Europejskiej w ciągu najbliższych 6 miesięcy.

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] ... [185] [186] 187 [188] [189] ... [253] [254] [255]   następna strona »