• O trwałości rodziny mówił Prezydent Wojciech Kudelski podczas uroczystości pięćdziesięciolecia małżeństwa, które 22 marca zgromadziło w Sali Białej piętnaście par małżeńskich, obchodzących tzw. złote gody.

  • Według stanu na dzień 31.12.2017 roku w rejestrze świadczeniobiorców MOPR w Siedlcach figurowało 5.437 rodzin, z prawem do świadczenia wychowawczego "500+". Ze świadczenia skorzystało w naszym Mieście 8.237 dzieci, na które w ubiegłym roku Państwo przekazało ponad 49,5 mln zł.

  • 24 marca o godzinie 12.00 Eucharystią w katedrze siedleckiej, młodzież Diecezji Siedleckiej rozpocznie spotkanie w ramach ŚDM`2018 zatytułowane: „Nie bój się Maryjo! Znalazłaś bowiem łaskę u Boga”. Po Mszy św. wyruszy Droga Krzyżowa do Sanktuarium św. Józefa w Siedlcach.

  • Ostatnie dni zgłoszeń projektów społecznych do programu grantowego „Decydujesz, pomagamy!" Projekt Fundacji Tesco lokalnie wsparł swoim patronatem prezydent Siedlec Wojciech Kudelski.

  • 24 marca (sobota) w Siedlcach odbędzie się spotkanie młodzieży z całej diecezji siedleckiej, w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. W związku z tym w godzinach popołudniowych (14.00-15.30) dojdzie do czasowych utrudnień w ruchu w okolicach katedry i w ciągu ul. Sokołowskiej.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Szachowe Mistrzostwa Polski
11-07-2013

Szachowe Mistrzostwa Polski

Od 8 lipca w Wyższym Seminarium Duchownym w Siedlcach trwają XII Szachowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa. Turniej zgromadził 19 uczestników reprezentujących archidiecezje i diecezje z różnych części naszego kraju.

Więcej
Szachy w Gródku
09-07-2013

Szachy w Gródku

6 lipca w malowniczym Gródku n/Bugiem odbył się turniej szachowy zaliczany do Grand Prix Siedlec 2013 w szachach o puchar Wójta Gminy Jabłonna Lacka - pana Wiesława Michalczuka. Turniej zgromadził stawkę 46 zawodników i zawodniczek. Zwyciężył Sławomir Kurpiewski – KSz. Skoczek Siedlce – uzyskując w 7 partiach - 6,5 pkt.

Źródło: skoczek

Więcej
„Elektryk” zaprasza na zjazd
08-07-2013

„Elektryk” zaprasza na zjazd

W tym roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica, popularny „Elektryk”, obchodzi jubileusz 110. rocznicy powstania. Z tej okazji 21 września odbędzie się piąty już Zjazd Absolwentów i Nauczycieli „Elektryka”.

Więcej
Amerykanie w Siedlcach
08-07-2013

Amerykanie w Siedlcach

W poniedziałek, 8 lipca o godz. 18.00 siedlecka Pogoń rozegra sparing z amerykańskim zespołem Icon New Jersey. Mecz rozegrany zostanie na bocznym boisku ARMS przy ul. Jana Pawła II.

Więcej
Plac Siedlecki w Berdyczowie
05-07-2013

Plac Siedlecki w Berdyczowie

W Berdyczowie, ukraińskim mieście partnerskim Siedlec, uroczyście otwarto Plac Siedlecki. Był to jeden z ważniejszych punktów dorocznych obchodów Dni Kultury Polskiej w Berdyczowie.

Więcej
Mostostal walczy o przetrwanie
28-06-2013

Mostostal walczy o przetrwanie

Sytuacja w siedleckim Polimexie Mostostal staje się coraz trudniejsza, a widmo grupowych zwolnień budzi niepokój w zakładzie. O pomoc w rozwiązaniu problemów największego siedleckiego pracodawcy, wspólnie z przedstawicielami związków zawodowych apelował w „Wywiadzie Kuriera” prezydent Wojciech Kudelski.

Więcej
Absolutorium dla prezydenta Kudelskiego
27-06-2013

Absolutorium dla prezydenta Kudelskiego

Rada Miasta Siedlce udzieliła prezydentowi Wojciechowi Kudelskiemu absolutorium z wykonania budżetu w roku 2012. Za było 13 radnych z klubów PiS i STS. Dwóch radnych było przeciw, a ośmiu radnych, w tym siedmiu z Platformy Obywatelskiej wstrzymało się od głosu.
 

Więcej
Komunikat w sprawie wnoszenia opłat za odbiór śmieci
26-06-2013

Komunikat w sprawie wnoszenia opłat za odbiór śmieci

Urząd Miasta Siedlce informuje, że przekazane w deklaracji "D-1 Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi" numery indywidualnych rachunków bankowych z dniem 1 lipca br. ulegają zmianie.

Więcej
Mecenasi sportu i kultury
25-06-2013

Mecenasi sportu i kultury

Jedenaście firm, które sponsorują siedlecki sport i kulturę zostało 24 czerwca wyróżnionych tytułami Mecenas Siedleckiego Sportu i Kultury oraz specjalnymi statuetkami. Mimo kryzysu i trudniej sytuacji chętnych do wspierania talentów sportowych i artystycznych nie brakuje.

Źródło: dd

Więcej
Wizyta Prezydenta RP w Siedlcach
25-06-2013

Wizyta Prezydenta RP w Siedlcach

W czwartek, 20 czerwca oficjalną wizytę w Siedlcach złożył Prezydent RP Bronisław Komorowski. - Chcę wyróżnić Siedlce za odwagę w rozwiązywaniu problemów mieszkaniowych. Przykład Siedlec pokazuje, że zgoda naprawdę buduje – mówił Prezydent RP, podczas spotkania z mieszkańcami. Bronisławowi Komorowskiemu towarzyszyła małżonka Anna, która została wyróżniona przez Prezydenta Siedlec statuetką Aleksandrii.  

Więcej

« poprzednia strona   [1] [2] [3] ... [185] [186] 187 [188] [189] ... [242] [243] [244]   następna strona »