• Staręga 8. i 10. w Lahti * Świetny mecz PGE: 2 x "double-double" * KPS w play-off z Sanokiem * SKK wygrał z Kotwicą * Już w sobotę rusza 1 liga!!! * Trzecia kolejna porażka tenisistów * Terminarz sezonu rugby

  • Siedlecki program rewitalizacji, po przyjęciu go w grudniu ub. roku przez radnych, oceniali eksperci Urzędu Marszałka Województwa Mazowieckiego. Wskazali konieczność uszczegółowienia jego celów oraz zasugerowali wprowadzenie, mniej istotnych, zmian redakcyjnych tekstu. Poprawiony dokument radni Siedlec przyjęli podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta 24 lutego.

  • 1 marca, jak co roku od 6 lat, pamiętamy o Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Program obchodów rozpocznie msza w intencji "Wyklętych", a zakończy wykład o Kobietach - Żołnierzach Wyklętych z Podlasia i Mazowsza, w Muzeum Regionalnym.

  • Około 150 osób zamieszka w oddanych 23 lutego do użytku w stanie „pod klucz”, 48 mieszkaniach, w nowych blokach przy ul. Gospodarczej 15 i 17. Połowa kosztów budowy mini-osiedla pochodzi ze środków własnych inwestora: Siedleckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

  • Archiwum Państwowe w Siedlcach zaprasza młodzież do udziału w konkursie edukacyjnym „Z rodzinnej szuflady". Powstałe historie rodzinne przedstawione zostaną na pokonkursowej wystawie w czerwcu, w siedzibie organizatora konkursu.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Staręga ósmy!
24-02-2017

Staręga ósmy!

Maciej Staręga z UKS Rawa Siedlce, reprezentujący Polskę podczas trwających właśnie Mistrzostw Świata seniorów w narciarstwie w Lahti, uzyskał życiowy wynik! Nasz biegacz po bardzo ambitnej walce wywalczył wczoraj, 23 lutego, ósme miejsce w sprincie techniką dowolną.

Więcej
W hołdzie Żołnierzom Wyklętym
22-02-2017

W hołdzie Żołnierzom Wyklętym

Już w najbliższą niedzielę, 26 lutego ulicami miasta przebiegną uczestnicy II  Siedleckiego  Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Start zaplanowano o godz. 12.00 z ulicy Prusa 11. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych oraz pasjonatów nordic walking.

Więcej
"Wesele" w Narodowym Czytaniu
21-02-2017

"Wesele" w Narodowym Czytaniu

„Wesele” Stanisława Wyspiańskiego zostało lekturą - laureatem w projekcie "Narodowego Czytania 2017". Komunikat o tym ogłosił Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości, która odbyła się 21 lutego z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Więcej
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
20-02-2017

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Caritas Diecezji Siedleckiej kontynuuje tworzenie na terenie diecezji instytucjonalnych form wsparcia i pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz ich najbliższym. Od 20 do 26 lutego trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W jego ramach można skorzystać z porad wielu specjalistów.

Więcej
Światłowód korzystny dla przyszłości
17-02-2017

Światłowód korzystny dla przyszłości

Rozbudowa sieci światłowodowej w mieście, umożliwiającej prędkość 300 Mb oraz pakiety usług na bazie nowych technologii, są kolejnym argumentem podnoszącym atrakcyjność Siedlec dla obecnych i przyszłych mieszkańców. Dlatego 16 lutego podpisano w magistracie umowę z Orange Polska.

Więcej
Wysoko w rankingu powiatów
16-02-2017

Wysoko w rankingu powiatów

Siedlce są na 38. miejscu pod względem zamożności wśród powiatów wg rankingu Ministerstwa Finansów. Tylko 82. powiaty z 380., w tym nasze miasto na prawach powiatu, odnotowały dochody podatkowe przekraczające średnią krajową. Najzamożniejszym wśród nich jest Warszawa.

Więcej
Ferie w szkole? To możliwe.
13-02-2017

Ferie w szkole? To możliwe.

Kolejne 3. szkoły dołączyły swoją ofertę do propozycji zajęć dla odpoczywającej w ferie w Mieście młodzieży szkolnej. Przedstawiamy aktualny rozkład programu we wszystkich placówkach.

Więcej
Duda związkowiec w Siedlcach
13-02-2017

Duda związkowiec w Siedlcach

Szef "Solidarności" Piotr Duda wyjaśniał w Siedlcach, że związek oczekuje wyłączenia z zakazu całkowitego handlu w niedzielę stacji benzynowych, centrów logistycznych, placówek kultury i małych sklepików. Jego zdaniem, dzięki "partnerstwu" z obecnym rządem udało się zrealizować więcej postulatów niż przez 8 wcześniejszych lat.

Więcej
Awans Komendanta
13-02-2017

Awans Komendanta

Po 10 latach pracy na stanowisku komendanta siedleckiej policji mł. insp. dr Marek Fałdowski został nowym Rektorem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. 

Więcej
Jeszcze Polska będzie uśmiechnięta
11-02-2017

Jeszcze Polska będzie uśmiechnięta

- Jeszcze będzie taka Polska, na którą Pan Marszałek Zbigniew Romaszewski będzie mógł patrzeć z nieba z uśmiechem – deklarował mieszkańcom Siedlec podczas spotkania otwartego Prezydent Polski Andrzej Duda. Potężnie jednak zdziwieni musieli być siedlczanie goszczący 11 lutego po 13.00 w Galerii Siedlce, bowiem w jednym ze sklepów sieciowych zobaczyli Głowę Państwa na zakupach. Było to zaskoczenie również dla otoczenia Prezydenta oraz mediów.

Więcej

« poprzednia strona   [1] 2 [3] [4] ... [188] [189] [190]   następna strona »