• Zaczynamy rozliczać się z podatku PIT za 2017 rok. Zachęcamy więc do wsparcia siedleckich organizacji pożytku publicznego! Nie trzeba być zameldowanym w Siedlcach, aby wesprzeć je 1% swojego podatku! Średnio już co 2 Polak pomaga organizacjom pozarządowym!

  • 15 stycznia Siedlce obchodzą swoje Urodziny! 471 lat temu król Zygmunt I Stary nadał Miastu przywilej lokacyjny na prawie magdeburskim.

  • Wernisaż wystawy fotograficznej, współpracującej z siedleckimi fotografikami bialskiej grupy "Fotoklub Podlaski", zaplanowano w czwartek 18 stycznia o godz. 18.00, w Galerii Focus przy Pułaskiego 7.

  • Przedstawiamy ofertę - przygotowanych przez miejskie ośrodki kultury, sportu oraz szkoły - imprez, konkursów, warsztatów i zabaw dla pozostających w Mieście dzieci i młodzieży. Ferie potrwają od 15 do 28 stycznia.

  • W przyszłym tygodniu rozpoczynają się w naszym województwie ferie zimowe dla dzieci i młodzieży szkolnej. O czym pamiętać przed wysłaniem dziecka na zimowy wypoczynek?

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Siedlce liderem zmian
22-12-2017

Siedlce liderem zmian

Siedlce są nadal liderem w pozyskiwaniu środków unijnych na Mazowszu. Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych 20 grudnia opublikowała wyniki najnowszego rankingu. Siedlce zwyciężyły w kategorii najaktywniejszych i zajęły drugie miejsce wśród najskuteczniejszych samorządów. W imieniu Miasta Siedlce nagrody odebrał wiceprezydent Jarosław Głowacki.

Więcej
 Sport w tygodniu
15-01-2018

Sport w tygodniu

* Koszykówka: Porażki siedleckich drużyn * Piłka siatkowa: Dwa ważne mecze przed KPS-em * Tenis stołowy: Remis z Rumią

Więcej
Nowy bieg "ultra" nad Bugiem
11-01-2018

Nowy bieg "ultra" nad Bugiem

Malownicze wschodnie rubieże, dziko meandrujący Bug, rozległe lasy, liczne pagórki i wzniesienia okraszone niezwykłym kolorytem smaków, tradycji, unikalnej sztuki i kultury. To wizytówka Podlasia. Tu wytyczono trasy Ultramaratonu Nadbużańskiego, którego premierę przeżyjemy 15 września 2018 roku.

Więcej
44. Sesja z jedną uchwałą
09-01-2018

44. Sesja z jedną uchwałą

Wiceprzewodniczący Rady na wniosek Prezydenta zwołał XLIV Sesję Rady Miasta Siedlce. Radni podjęli tylko jedną uchwałę dot. dostosowania lokalnych przepisów oświatowych do wymagań ustawy.

Więcej
Autostrada i inwestycje na prostej
09-01-2018

Autostrada i inwestycje na prostej

Harmonogram i trasa autostrady, zaawansowanie inwestycji, nowy wiceprezydent oraz podsumowanie reformy oświaty to wiodące tematy konferencji prasowej w Urzędzie Miasta 8 stycznia. Niedługo też ogłoszony zostanie przetarg mający wyłonić wykonawcę remontu głównego gmachu LO Żółkiewskiego.

Więcej
Piotr Niewiadomski wiceprezydentem
08-01-2018

Piotr Niewiadomski wiceprezydentem

Z dniem 15 stycznia obowiązki Zastępcy Prezydenta Miasta Siedlec przejmie Piotr Niewiadomski. Prezydent Wojciech Kudelski nie sprecyzował jeszcze zakresu obowiązków, ale najprawdopodobniej wiceprezydent Niewiadomski odpowiadał będzie za większość obszarów życia Miasta, którymi zajmował się Jarosław Głowacki.

Więcej
Przetarg na Centrum Przesiadkowe ogłoszony
08-01-2018

Przetarg na Centrum Przesiadkowe ogłoszony

5 stycznia Miasto Siedlce ogłosiło przetarg nieograniczony na Budowę Centrum Przesiadkowego w Siedlcach, przy ul. Partyzantów i Składowej. Termin składania ofert upłynie 22 stycznia. Budowa ma zostać zakończona już 4 września.

Więcej
Śladami Mędrców ze Wschodu
08-01-2018

Śladami Mędrców ze Wschodu

Tradycyjnie już w Święto Objawienia Pańskiego ulicami Siedlec przeszedł Orszak Trzech Króli. W tym roku jednak niektóre odgrywane na przystankach sceny nawiązywały do wydarzeń z historii diecezji. Słoneczna pogoda sprawiła, że do stajenki betlejemskiej podążało kilka tysięcy osób.

Więcej
Siedlce wśród budujących najwięcej
05-01-2018

Siedlce wśród budujących najwięcej

Z opublikowanego 2 stycznia przez warszawski Urząd Statystyczny komunikatu wynika, iż Siedlce są w pierwszej dziesiątce powiatów na Mazowszu, w których oddawanych jest najwięcej mieszkań do użytku. Spośród miast więcej budują tylko w Warszawie i Radomiu. U nas powstaje dużo mieszkań powierzchniowo największych i najmniejszych.

Więcej
Santor, kolędy i polonez
05-01-2018

Santor, kolędy i polonez

Trzy koncerty kolęd, konkurs poloneza studniówkowego oraz recital gwiazdy polskiej piosenki to część z propozycji kulturalnych ośrodków kultury w najbliższych dniach. 13 stycznia zaśpiewa w Siedlcach Irena Santor.

Więcej

« poprzednia strona   [1] 2 [3] [4] ... [232] [233] [234]   następna strona »