• Po prawie 2 latach zabiegów Siedlce doczekają się wreszcie podpisania umowy na realizację dwóch niezwykle ważnych projektów: budowy tunelu, w ciągu ulicy Kilińskiego do ul. Składowej oraz III etapu obwodnicy śródmiejskiej, od ul. Składowej do ul. Prezydenta Kaczorowskiego. Podpisanie umowy nastąpi w poniedziałek, 29 maja.

  • Pora roku i pogoda sprzyjają, nabiera więc tempa sezon rowerowy. Jest szansa na oznakowanie roweru. Pierwszy termin już w sobotę 27 maja.

  • Scenę Centrum Kultury i Sztuki na 3 dni opanują tancerze tańca nowoczesnego, którzy od 26 do 28 maja rywalizować będą o laury Krajowych Mistrzostw International Dance Organization Modern, Ballet/Pointe 2017. Mistrzostwa są równocześnie eliminacjami Mistrzostw Europy i Świata.

  • Stadler Polska obejmuje od 1 września patronat nad tworzoną w "Elektryku" klasą szkoły branżowej 1. stopnia. Dzisiaj podpisano umowę. To druga firma, z którą szkoła zawiera umowę dot. prowadzenia klasy patronackiej, dzięki czemu młodzież zdobędzie zawód z perspektywą pracy w lokalnej firmie.

  • Prezydent Miasta Siedlce w najbliższy poniedziałek 29 maja, zaprasza na spotkanie informacyjne nt. zapobiegania zakażeniom wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. To pierwsze z cyklu wielu spotkań, związanych z realizacją miejskiego programu szczepień naszych dzieci przeciwko wirusowi.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Eurosong`2017
11-05-2017

Eurosong`2017

1. Konkurs Piosenki Optymistycznej w języku obcym "Eurosong 2017" adresowany jest głównie do dzieci i młodzieży, ale i dla dorosłych przewidziano kategorię Open. Maksymalnie 5-minutowy utwór można zaśpiewać w jakimkolwiek języku, nawet w oparciu o własny tekst.

Więcej
Czas to miłość, a nie pieniądz
23-05-2017

Czas to miłość, a nie pieniądz

Czy wiara przeszkadza w biznesie, czy raczej biznes przeszkadza wierzyć? Czas to pieniądz, czy czas to miłość? Do autoodpowiedzi na podobne pytania zmuszał udział w konferencji "Katolicka rewolucja w biznesie", zorganizowanej 23 maja przez fundację "Wiara w biznesie".

Więcej
Przysięga siedleckich żołnierzy WOT
23-05-2017

Przysięga siedleckich żołnierzy WOT

Pierwsza w kraju grupa żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyła 21 maja w Białymstoku swoją przysięgę. Wśród nich było 31 żołnierzy z 5 batalionu obrony terytorialnej stacjonującego w Siedlcach.

Więcej
Sztafeta śladami ks. Brzóski
23-05-2017

Sztafeta śladami ks. Brzóski

Już po raz piąty w rocznicę stracenia ks. Stanisława Brzóski i Franciszka Wilczyńskiego młodzież uczciła pamięć tych, co oddali życie za Ojczyznę.

Więcej
Sport w tygodniu
23-05-2017

Sport w tygodniu

Pilka nożna: Jest utrzymanie w 1. lidze * Nordic walking: Tytuły i medale dla Luki Team Siedlce * Rugby: Mecz na dużym luzie, ale wygrany! *

Więcej
Gwiazdy sztuki w Siedlcach
22-05-2017

Gwiazdy sztuki w Siedlcach

Malarz Stanisław Baj i pisarz Wiesław Myśliwski to od dawna uznane postacie polskiej sztuki. Portrety i i rysunki Baja zobaczymy w środę, 24 maja, a autora "Kamienia na kamieniu" i "Widnokręgu" usłyszymy i porozmawiamy z nim dzień później, 25 maja.

Więcej
Bombowa noc w muzeum
20-05-2017

Bombowa noc w muzeum

Otwarte niedawno nowe wystawy i spektakl teatru lalek będą atrakcjami tegorocznej "Nocy Muzeów". 20 maja o godz. 18.00 Muzeum Regionalne po raz kolejny przyłączy się do tego europejskiego projektu kulturalnego. Wstęp za symboliczną złotówkę.

Więcej
100 lat "Trójki"
19-05-2017

100 lat "Trójki"

18 i 19 maja świętowano w Publicznym Gimnazjum nr 3, spadkobiercą 100-letniej tradycji i historii popularnej "podstawówki nr 3" im. Tadeusza Kościuszki przy ul. Sekulskiej. Jubileusz zgromadził wielu znanych absolwentów szkoły.

Więcej
"Zmieniajcie świat na lepsze"
18-05-2017

"Zmieniajcie świat na lepsze"

Święty Jan Paweł II patronuje szkole przy ul. Wiśniowej już 20 lat. Popularna "Jedenastka" zorganizowała z tej okazji święto szkoły 18 maja. Miasto i szkoła mogą szczycić się tym, iż w placówce znajduje się bogaty i ciekawy zbiór pamiątek i relikwii po Papieżu. Honorowym Obywatelem Siedlec Jan Paweł II jest już od 21 lat.

Więcej
Czas wyzwań i zmian
18-05-2017

Czas wyzwań i zmian

Już po raz siedemnasty Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy obchodził swoje "rodzinne święto". To okazja do m.in. wręczenia stopni doktorskich i habilitacji pracownikom naukowym. Rektor UP-H prof. Tamara Zacharuk mówiła o czekających Uczelnię wyzwaniach, związanych z nowelizacją ustawy o szkolnictwie wyższym, która ma gruntownie zmienić obecną "rzeczywistość akademicką".

Więcej

« poprzednia strona   [1] 2 [3] [4] ... [198] [199] [200]   następna strona »