• Po długim okresie nieobecności wraca na swoje miejsce na Plac Zdanowskiego przy dworcu PKP, pomnik poległych w okresie wojny i powojnia kolejarzy Podlasia. Uroczystość odsłonięcia pomnika w jego nowej bryle odbędzie się w niedzielę, 23 września.

  • Plac zabaw przy Sobieskiego i Sokołowskiej, remont chodnika po zachodniej stronie ul. Poniatowskiego, budowa chodników i ścieżki rowerowej w ul. Domanickiej i urządzenia do ćwiczeń w plenerze przy ul. Chrobrego - to zwycięzcy głosowania w tegorocznym Budżecie Partycypacyjnym Miasta Siedlce. Prezydent Wojciech Kudelski zadecydował o realizacji jeszcze dwóch innych projektów. Ponad dwukrotnie zwiększyła się liczba głosujących nad projektami budżetu obywatelskiego w stosunku do roku ubiegłego.

  • Od 21 do 23 września odbywać się będą się w Siedlcach XXVII Dni Chorągwi Mazowieckiej ZHP. To święto wszystkich osób skupionych wokół organizacji na terenie województwa mazowieckiego.

  • W miniony weekend, 15 i 16 września delegacja władz samorządowych Siedlec gościła we włoskiej Pescantinie.

  • Zbliża się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, organizowany w tym roku pod hasłem „Przesiadaj się i jedź”. Prezentujemy imprezy organizowane w jego ramach.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Nowy festiwal tańca
11-09-2018

Nowy festiwal tańca

Od 21 do 24 września zobaczymy w Siedlcach pierwszą edycję Nowego Festiwalu Tańca ROZBIEG. Wśród gości znajdują się najważniejsze zespoły teatrów tańca z całej Polski oraz niezależne produkcje młodych, docenianych już na świecie choreografów.

Więcej
Oferta dla niepełnosprawnych
07-09-2018

Oferta dla niepełnosprawnych

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Siedlcach prowadzi drugi cykl naboru wniosków w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd”, finansowanego ze środków PFRON.

Więcej
Siedlce: mapa inwestycji 2006-2018
31-08-2018

Siedlce: mapa inwestycji 2006-2018

„Mapa inwestycji Miasta Siedlce” powstała w oparciu o dane ze Sprawozdań z wykonania budżetu w poszczególnych latach. Uwzględnia 441 zrealizowanych działań i projektów zgrupowanych w 21 kategoriach, m.in.: inwestycje drogowe, chodniki, place zabaw,  inwestycje i remonty szkół, przedszkoli, ośrodków kultury, itd.

Więcej
UM przyjmuje wnioski o stypendia
27-08-2018

UM przyjmuje wnioski o stypendia

Prezydent Miasta Siedlce informuje, że do 1 października osoby zajmujące się twórczością artystyczną, upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury oraz uczniowie posiadający szczególne osiągnięcia w zakresie twórczości artystycznej, zamieszkali w Siedlcach, mogą ubiegać się o stypendium na 2019 rok (roczne i na I półrocze). 

Więcej
Miejskie inwestycje w kadrze
24-08-2018

Miejskie inwestycje w kadrze

Prezentujemy kilkuminutowy film obrazujący skalę i wielkość tegorocznych inwestycji drogowych i infrastrukturalnych. Tunel, 3. etap obwodnicy i centrum przesiadkowe z lotu ptaka!

Więcej
Małe firmy - duże zmiany
17-09-2018

Małe firmy - duże zmiany

Nowi klienci w sieci dla biznesu i kolejne e-usługi administracji państwowej w internecie dzięki wdrażanym nowym środkom identyfikacji, zapowiada minister cyfryzacji Marek Zagórski, który spotkał się z siedleckimi przedsiębiorcami 17 września na forum "Prawo do przedsiębiorczości".

Więcej
E-auto już po testach
17-09-2018

E-auto już po testach

PGE Nowa Energia i Przedsiębiorstwo Energetyczne z Siedlec zaprezentowały 15 września samochody elektryczne, które wkrótce będą testowane na terenie miasta, w systemie wynajmu aut na minuty (e-carsharing).

Więcej
79. lat po napaści
17-09-2018

79. lat po napaści

17 września mija 79 lat od sowieckiej agresji na terytorium II Rzeczypospolitej w 1939 roku. Prezentujemy program siedleckich uroczystości. 21 września odsłonięty zostanie też mural na ścianie zakładu karnego.

Więcej
Ścieżka i chodnik zrobione
14-09-2018

Ścieżka i chodnik zrobione

14 września Związek Spółek Wodnych zakończył budowę 740-metrowej, nowej ścieżki rowerowej na grobli nad zalewem. Z końcem sierpnia, w ramach realizacji jednego z projektów tzw. budżetu obywatelskiego, powstał chodnik przy ul. Nowy Świat, łączący Sokołowską i Żytnią.

Więcej
Ostatni dzień głosowania
14-09-2018

Ostatni dzień głosowania

Piątek, 14 września jest ostatnim dniem głosowania w siedleckim "budżecie obywatelskim". 31 sierpnia zaczęło się głosowanie mające wyłonić zwycięskie projekty tegorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego Miasta Siedlce. Na oddanie głosu listownie, elektronicznie lub osobiście było 2. tygodnie: do dzisiaj.

Więcej

« poprzednia strona   [1] 2 [3] [4] ... [271] [272] [273]   następna strona »