• W ramach akcji promocyjnej „Siedlce? Naturalnie!”,  wspierającej segregowanie odpadów, ZUO organizuje warsztaty „Ekologia z klasą” dla przedszkolaków i uczniów naszych szkół. Najlepsi wezmą udział w Wielkich Igrzyskach Ekologicznych.

  • Klasa językowa wg autorskiego programu ze zwiększoną ilością godzin nauki angielskiego i niemieckiego, powstaje w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Konarskiego.

  • Prezydent Miasta Siedlce informuje o drugim wyłożeniu do publicznego wglądu (do 14 kwietnia) planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie Nowych Siedlec. Do zmienionych części projektu planu można składać pisemne uwagi do 9 maja.

  • Samodzielne gimnazja ulegną przekształceniu w ośmioletnie szkoły podstawowe, co zwiększy ilość podstawówek do dwunastu, a zmniejszy zmianowość nauki dzieci - taki ma być efekt powziętej podczas Sesji 20 marca uchwały Rady Miasta. Sankcjonuje to powstanie nowej sieci szkół w mieście i przypisaną im rejonizację.

  • Mazowiecki Kurator Oświaty pozytywnie zaopiniował projekt nowej sieci szkół w Siedlcach. Czeka on teraz na usankcjonowanie przez radnych 20 marca. Projekt zapewnia równomierną liczbę uczniów w szkołach i niską zmianowość nauki. Budzące emocje części rodziców ewentualne "przenoszenie", dotyczy jednak tylko 25 proc. uczniów klas III oraz VI i to nie we wszystkich szkołach.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Sport w tygodniu
19-03-2017

Sport w tygodniu

Boks tajski: Katarzyna Posiadała mistrzynią świata! * Zapasy: Mistrzyni Dominika Szynkowska * Siatkówka męska: KPS przegrał pierwszy półfinał * Koszykówka męska: SKK - słabo z niżej notowanymi * Futbol: Pogoń traci punkty z outsiderem * Rugby: W najbliższą sobotę ruszają rozgrywki.

Więcej
"Kawashi" z Siedlec w Irlandii
14-03-2017

"Kawashi" z Siedlec w Irlandii

Dziewięcioosobowa reprezentacja siedleckiego Stowarzyszenia Sportowego Kawashi, od 3 do 5 marca brała udział w Pucharze Świata w Kickboxingu - "Irish Open 2017", rozgrywanym w irlandzkim Dublinie.

Więcej
Młodzi pokonują bariery
13-03-2017

Młodzi pokonują bariery

Grupa młodzieży z niemieckiej szkoły Georg-Mendheim-Oberstufenzentrum w Oranienburgu gości w Siedlcach z tygodniową wizytą w ramach wymiany młodzieży. Młodych Niemców podejmuje młodzież z siedleckiego „Ekonomika”. 13 marca wszyscy spotkali się z prezydentem Siedlec Wojciechem Kudelskim.

Więcej
Padł milion w Agencji
10-03-2017

Padł milion w Agencji

Już ponad milion użytkowników skorzystało z pływalni i sauny w Parku Wodnym. Równie imponująco wygląda kalendarz tegorocznych imprez Agencji Rozwoju Miasta Siedlce. Miejski operator sportowo-rekreacyjny nie zapomina o inwestycjach, których też w tym roku nie zabraknie.

Więcej
Patriotycznie w "Rolniku"
10-03-2017

Patriotycznie w "Rolniku"

Ciekawą lekcję patriotyczno–historyczną przygotował dla uczniów dwóch licealnych klas mundurowych, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Siedlcach. Licealiści gościli 9 marca czynnych wojskowych, rezerwistów i kombatantów, a tematem była walka i ofiara życia Żołnierzy Wyklętych.

Więcej
MEN: jesteśmy przygotowani
10-03-2017

MEN: jesteśmy przygotowani

Dużo mniej nauki na zmiany, praca w zespołach nad projektami, programowanie komputerowe i gra w szachy od pierwszych klas, zwiększenie czytelnictwa oraz nauka języków, to korzyści nowej reformy edukacji dla uczniów i rodziców. MEN szacuje, że w najbliższych 2 latach koszty reformy powinny wynieść ok. 900 mln zł. Zapewnia też, że ma w tym roku dla samorządów na ten cel 300 mln zł.

Więcej
Nowy przewodniczący Rady Biznesu
09-03-2017

Nowy przewodniczący Rady Biznesu

Marian Borkowski, właściciel siedleckiej firmy Foldruk Media, zastąpił Krzysztofa Figata na stanowisku przewodniczącego Siedleckiej Rady Biznesu. Rada jest prestiżowym forum współdziałania i dyskusji siedleckich przedsiębiorców i ludzi nauki o problemach gospodarki i jej otoczenia w Mieście.

Więcej
Przed wyjazdem sprawdź paszport!
09-03-2017

Przed wyjazdem sprawdź paszport!

Nieważny lub zniszczony paszport oraz jego brak dla dziecka, to najczęstsze przyczyny uniemożliwiające podróż za granicę. Każdego roku ponad 400 osobom odmawia się wyjazdu z kraju na Lotnisku Chopina w Warszawie. Tylko na Mazowszu kilkadziesiąt osób dziennie wnioskuje o przyspieszenie decyzji paszportowej ze względu na wykupioną wcześniej wycieczkę.

Więcej
Bezpłatne e-kursy językowe
08-03-2017

Bezpłatne e-kursy językowe

Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zaprasza do korzystania z nowego pakietu atrakcyjnych e-kursów obejmujących samodzielną naukę języków obcych i rozwój umiejętności specjalistycznych.

Więcej
Mostostal na prostej rozwojowej
07-03-2017

Mostostal na prostej rozwojowej

Kontrolę nad Polimexem-Mostostalem przejęły polskie, energetyczne spółki giełdowe, co zapewnia mu kapitał i stabilny rozwój. Dzięki temu też siedlecki zakład ma spokojne, biznesowe warunki do zdobywania nowych rynków. Nie byłoby to możliwe bez pomocy Ministerstwa Energii i osobiście Krzysztofa Tchórzewskiego.

Więcej

« poprzednia strona   [1] 2 [3] [4] ... [190] [191] [192]   następna strona »