• Od poniedziałku, 23 lipca rusza przebudowa ul. Monte Cassino. Prace zostaną wykonane na odcinku od ronda Marii Skłodowskiej – Curie do ul. Okrężnej. Termin zakończenia robót to 14 września, a wykonawcą inwestycji jest firma Strabag.

  • Jest już pierwsza stacja ładowania aut elektrycznych, dzisiaj powstaną dwie kolejne. Do końca lipca w Mieście powinny zostać zamontowane dalsze dwie. W Siedlcach rusza zapowiadany w lutym pilotaż projektu wynajmu aut elektrycznych.

  • To największy prawdopodobnie spływ kajakowy na Podlasiu, a może i w Polsce. VI edycja spływu Bugiem 500 kajaków rusza w pierwszy weekend sierpnia.

  • Komenda Miejska Policji w Siedlcach zainicjowała akcję o edukacyjno-profilaktycznym, ale i restrykcyjnym charakterze: "Przepisowy Rowerzysta". Policjanci chcą wyeliminować nieprawidłowe przemieszczanie się rowerzystów w przestrzeni miejskiej, w szczególności w obrębie przejść dla pieszych. Tylko 18 lipca dosłownie w ciągu kilku minut patrole zatrzymały w kilku punktach Miasta nawet do 10 nieprawidłowo jadących rowerzystów.

  • W czwartek, 19 lipca na boiskach Agencji Rozwoju Miasta Siedlce przy ul. Jana Pawła II 6, zaczną się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych Dziewcząt w piłce nożnej. Rywalizacja potrwa 2 dni.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Żołnierz niezłomny
12-07-2018

Żołnierz niezłomny

Nakładem Wydawnictwa Bellona ukazała się książka "Ja, Orzeł. Z Kedywu do celi śmierci". To wywiad-rzeka z Witalisem Skorupką, Honorowym Obywatelem Miasta Siedlce, żołnierzem Kedywu, specjalnego pionu Armii Krajowej zajmującego się dywersją, po wojnie w procesie kiblowym skazanym na karę śmierci.

Więcej
Moje symbole patriotyzmu
12-07-2018

Moje symbole patriotyzmu

Mazowiecki Urząd Wojewódzki ogłosił kolejny konkurs związany ze 100-leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości! Program Wojewody Mazowieckiego „Moja Niepodległość, Moje Święto, Mój Patriotyzm” sfinansowano w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021.

Więcej
Eko Budżet`2018 po pół roku
11-07-2018

Eko Budżet`2018 po pół roku

Po sześciu miesiącach realizacji programu Eko Budżet`2018 widać wyraźnie, że rywalizacja pomiędzy sektorem III i IV jest bardzo wyrównana. Sektor II goni czołówkę, natomiast sektor I (centrum Siedlec) niestety pozostaje daleko w tyle.

Więcej
Bezkrwawa rewolucja dla biznesu
11-07-2018

Bezkrwawa rewolucja dla biznesu

Minister cyfryzacji Marek Zagórski oraz prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak zainaugurowali 10 lipca w MOK kolejną edycję Internetowych Rewolucji, aby wesprzeć 15 tysięcy przedsiębiorców w zakresie korzystania z narzędzi internetowych. W szkoleniu Google`a w Siedlcach wzięło udział 90 firm.

Więcej
O rekrutacji do szkół dużo więcej
10-07-2018

O rekrutacji do szkół dużo więcej

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do siedleckich liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia na rok szkolny 2018/2019. 13 lipca rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca. Technik-informatyk i technik-mechatronik to najpopularniejsze wybory zawodów, a najtrudniej w tym roku było się dostać do klasy matematyczno-fizycznej w Prusie.

Więcej
Mikrodotacje dla Mazowsza!
10-07-2018

Mikrodotacje dla Mazowsza!

Po raz 5. wystartował konkurs dla młodych organizacji i grup nieformalnych z terenu województwa mazowieckiego. Tegoroczna pula środków na mikrodotacje wynosi 261.000 zł.  Wnioski składać można do 19 lipca.

Więcej
Nowa e-usługa w UM
09-07-2018

Nowa e-usługa w UM

Wnioski o udostępnienie mapy zasadniczej lub ewidencyjnej można już składać przez Internet. W przypadku mapy elektronicznej wydanie danych odbywa się w pełni automatycznie - opłatę też można uregulować on-line.

Więcej
Z wizytą na Białorusi
09-07-2018

Z wizytą na Białorusi

Delegacja magistratu uczestniczyła na początku lipca w obchodach święta miasta partnerskiego Siedlec - Wołkowyska.

Więcej
Kampanię czas zacząć
06-07-2018

Kampanię czas zacząć

37 zgłoszonych projektów, z których 23. zostaną poddane głosowaniu - to efekt tegorocznego zaangażowania mieszkańców i radnych w realizację budżetu partycypacyjnego Miasta Siedlce. Autorzy pomysłów już prowadzą kampanię promującą je, bo głosowanie zacznie się z końcem sierpnia. W 2019 roku zasady tzw. budżetu obywatelskiego ulegną znacznym zmianom.

Więcej
Rowerami do Rzymu
06-07-2018

Rowerami do Rzymu

"Pielgrzymka Rowerowa 7 Jubileuszy" do Rzymu i grobu św. Jana Pawła II, m.in. z okazji 40. rocznicy wyboru Polaka na Stolicę Piotrową oraz 100-lecia odzyskania Niepodległości, wyruszyła 6 lipca sprzed magistratu.

Więcej

« poprzednia strona   [1] 2 [3] [4] ... [261] [262] [263]   następna strona »