• Jest nowy wiceprzewodniczący Rady, ale i zgoda na legalne spożywanie alkoholu nad zalewem TYLKO (!) w jednym miejscu. Będą remonty kolejnych ulic w Mieście oraz budowa jednej nowej. Nad zalewem pojawi się nie tylko alkohol, ale i kamera monitorująca spokój i bezpieczeństwo.

  • Pierwszą elektroniczną receptę zrealizował dzisiaj prezydent Wojciech Kudelski. W Siedlcach rozpoczął się pilotaż projektu e-Recepta. Wezmą w nim udział 4.największe nasze placówki medyczne oraz 31 aptek z terenu Miasta i 5. z powiatu siedleckiego. Od 1 stycznia 2020 e-Recepta ma trafić do powszechnego użytku.

  • 25 maja ruszył oficjalnie pilotaż programu Ministerstwa Zdrowia e-Recepta. Tego dnia minister zdrowia Łukasz Szumowski zainaugurował w Siedlcach działanie programu. Natomiast w poniedziałek, 28 maja eksperci z Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia będą prezentować zasady funkcjonowania e-Recepty oraz zakładać chętnym profile zaufane oraz Internetowe Konta Pacjenta.

  • Po pierwszych efektach budżetu partycypacyjnego (teleskop astronomiczny w w LO im. Prusa), mamy inwestycję wspierającą rekreację i wypoczynek w Mieście, która jest wynikiem ubiegłorocznego Eko Budżetu: rowerowe stacje naprawcze. Korzystanie ze stacji jest nieodpłatne.

  • Przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego swoje święto uroczyście obchodzili siedleccy strażacy. W ten sposób zaakcentowali swój wkład w walce o niepodległość i rolę, jaką odgrywają obecnie w systemie bezpieczeństwa państwa.

Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

Obrona Terytorialna ćwiczy
24-05-2018

Obrona Terytorialna ćwiczy

23 maja w Zalewie "Muchawka" "terytorialsi" z Siedlec ćwiczyli pokonywanie zbiornika wodnego wpław w umundurowaniu polowym. 23 i 24 maja na terenie Miasta odbywają się natomiast powiatowe ćwiczenie obronne Miasta Siedlce pod kryptonimem „Ratusz 2018”.

Więcej
Ćwiczenie Ratusz`2018
22-05-2018

Ćwiczenie Ratusz`2018

23 i 24 maja na terenie miasta odbędzie się powiatowe ćwiczenie obronne Miasta Siedlce pod kryptonimem „Ratusz 2018”. Ne zakłóci ono pracy Urzędu Miasta - obsługa interesantów będzie przebiegała na bieżąco.

Więcej
LUZ Mistrzem Polski!
22-05-2018

LUZ Mistrzem Polski!

Kolejne, tym razem Krajowe Mistrzostwa IDO w kategorii Jazz, odbyły się Łomiankach w 18 – 20 maja. Formacja dzieci do lat 11 z Siedlec zdobyła I miejsce i tytuł Mistrza Polski.

Więcej
Piknik organizacji pozarządowych
21-05-2018

Piknik organizacji pozarządowych

Organizacje pozarządowe oraz lokalne stowarzyszenia pokażą swoje osiągnięcia i ofertę na Placu Sikorskiego w najbliższy piątek, 25 maja podczas II Dnia Siedleckich Organizacji Pozarządowych. W 2018 roku siedleckie organizacje i podmioty NGO na swoje zadania i projekty otrzymały z budżetu Miasta 13 mln 83 tys. zł. To o blisko 1,5 mln zł. więcej niż organizacje te wykorzystały rok wcześniej.

Więcej
Piłsudski i jego Legiony
21-05-2018

Piłsudski i jego Legiony

Archiwum Państwowe w Siedlcach zaprasza 24 maja na wystawę "Józef Piłsudski i jego Legiony", prezentującą materiały ze zbiorów dr. Szczepana Kalinowskiego – znanego historyka, regionalisty, krajoznawcy i kolekcjonera, ubiegłorocznego laureata nagrody im. Ludomira Benedyktowicza.

Więcej
Wernisaż „Siedlce, Podlasie i Anioły”
21-05-2018

Wernisaż „Siedlce, Podlasie i Anioły”

23 maja o godz. 11.00 w holu Biblioteki Głównej Uniwersytetu przy ul. Żytniej zacznie się wernisaż XV Edycji Wystawy Pokonkursowej Twórczości Osób Niepełnosprawnych pt.: „Siedlce, Podlasie i Anioły”.

Więcej
Szpital im. Św. Jana Pawła II w Siedlcach
18-05-2018

Szpital im. Św. Jana Pawła II w Siedlcach

W 98. rocznicę urodzin Papieża, siedleckiemu Mazowieckiemu Szpitalowi Wojewódzkiemu przy ul. Poniatowskiego nadano imię Jana Pawła II. - To chyba jedyny szpital w Polsce, do którego Papież sam zadzwonił - sądzi dr Dorota Gałczyńska-Zych, która ujawniła ciekawą historią ze swej pracy w szpitalu z 1998 roku.

Więcej
Zaśpiewaj optymistycznie
18-05-2018

Zaśpiewaj optymistycznie

II Konkurs Piosenki Optymistycznej w języku Obcym "I Ty możesz zostać Gwiazdą..." Eurosong`2018, to konkurs dla tych, którzy łączą umiejętności wokalne z lingwistycznymi. Eliminacje 22 maja.

Więcej
Biało-czerwone na Monte Cassino
17-05-2018

Biało-czerwone na Monte Cassino

18 maja 1944 roku po 7 dniach ataku, żołnierze 2. Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa zdobyli Monte Cassino. W Siedlcach już od kilku lat celebrujemy ten dzień wywieszając na ul. Monte Cassino biało-czerwone flagi.

Więcej
Życzymy 15 tysięcy
17-05-2018

Życzymy 15 tysięcy

Jesienią 2018. roku Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny rozpocznie obchody półwiecza istnienia. To, jaką uczelnię będą miały w przyszłości Siedlce, będzie wynikiem nie tylko założeń "ustawy 2.0", ale i reakcji władz oraz kadry naukowej szkoły na wyzwania reformy, potrzeby regionu: jego rynku pracy, gospodarki i potrzeb młodzieży.

Więcej

« poprzednia strona   [1] 2 [3] [4] ... [253] [254] [255]   następna strona »