Aktualności

23-05-2012

Nowe ulice

Nowe ulice

W maju w Siedlcach do użytku oddane zostaną trzy nowe ulice. Koszt ich budowy przekroczył milion złotych. Najdroższa z nich była ulica o symbolu 55 LM zapewniająca dojazd do powstającego kompleksu mieszkalnego przy ul. Podmiejskiej.

Budowa ulicy 55 LM pochłonęła na razie 626 tys. zł. Biegnie ona od skrzyżowania ul. Monte Cassino i Podlaskiej do nowo wybudowanego kompleksu mieszkalnego. W ramach I etapu realizacji tej drogi wykonano jezdnię asfaltową z podbudową o długości 276 m i szerokości 6m. Powstał także jednostronny chodnik z kostki brukowej betonowej oraz zatoki postojowe. Docelowo droga ta będzie biegła aż do ul. Pescantina.
Mieszkańców osiedla domów jednorodzinnych przy ul. Warszawskiej ucieszy z pewnością zakończenie remontów ulic Boya – Żeleńskiego i Obrońców Westerplatte. Na pierwszej z tych ulic powstał ciąg pieszo-jezdny z kostki betonowej brukowej o długości 90,50 m i szerokości 6 m. Koszt tej inwestycji przekroczył 95 tys. zł. Budowa ulicy Obrońców Westerplatte kosztowała 347 tys. zł. W ramach tego zdania wybudowano jezdnię i chodniki z kostki brukowej betonowej o długości 127,4 m.
 

Źródło: dd

« Powrót