Aktualności

31-12-2019

Zakończyliśmy kolejny kurs samoobrony

Zakończyliśmy kolejny kurs samoobrony

Wczoraj (30.12) w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Siedlcach odbyło się uroczyste zakończenie specjalistycznego kursu samoobrony dla kobiet. Była to już IX edycja tego przedsięwzięcia.

Certyfikaty ukończenia szkolenia uczestniczkom wręczyli: Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik, prowadzący zajęcia Marcin Lazurek oraz Naczelnik Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach podinsp. Dariusz Dudek a także opiekun kursantek asp. szt. Sławomir Stefaniak.

Kurs samoobrony dla kobiet organizowany jest od roku 2009 cyklicznie. Cieszy się niesłabnącą popularnością. Szkolenie jest bezpłatne. Za każdym razem zgłasza się o wiele więcej chętnych niż jednorazowo mogą przeszkolić instruktorzy. Organizatorzy przedsięwzięcia zadbali o to, aby oferta kursu nie ograniczyła się jedynie do nauki technik samoobrony, lecz poruszała również kwestie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, a także naukę udzielania pierwszej pomocy.
Wczoraj wszystkie uczestniczki kursu otrzymały certyfikaty poświadczające jego ukończenie. Uczestniczki powitał Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik, który pogratulował odwagi i wytrwałości wszystkim kursantkom.
Na spotkanie przybyło prawie 60 pań. Najmłodsza uczestniczka kursu miała 9 lat i jak stwierdził instruktor Marcina Lazurek to rezolutna młoda dama, bardzo aktywna na wszystkich zajęciach.
Wręczenie certyfikatów to okazja do wymiany spostrzeżeń i oceny szkolenia. Panie już dopytywały o termin kolejnego kursu samoobrony. Będą chciały utrwalić zdobyte umiejętności. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem, co stanowi już tradycję kolejnych edycji szkolenia.

 

« Powrót

Galeria