Aktualności

22-11-2019

Prezydent czytał dzieciom

Prezydent czytał dzieciom

„Książka nas uczy, książka cieszy, czasem zadziwi nas niemało albo po prostu tak rozśmieszy, jakby się dobry żart słyszało... „ - Hanna Łochocka.
W piątkowy poranek 22 listopada Miejskie Przedszkole nr 6 odwiedził gość specjalny – Prezydent Miasta Siedlce, Pan Andrzej Sitnik.Tak ważnego gościa zaprosiły wychowawczynie i dzieci 6 - letnie z grupy „Biedroneczki”.

W roku szkolnym 2019/2020 sześciolatki uczestniczą w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Miś Stefan, bo takie imię nadały mu dzieci, wspólnie z nimi słucha ciekawych wierszy, bajek, opowiadań…

Podczas dzisiejszego spotkania Pan Prezydent wcielił się w rolę lektora i przeczytał wiersze Jana Brzechwy. „Spotkanie przy książce” przebiegło w bardzo miłej atmosferze, dzieci uważnie słuchały i jeszcze chętniej odpowiadały na pytania gościa.
Dzisiaj przedszkolaki miały niezwykłą okazję z bliska zobaczyć Gospodarza naszego Miasta oraz z Nim porozmawiać. Dzieci w podziękowaniu za niezwykłe spotkanie zaśpiewały Panu Prezydentowi jesienną piosenkę i wręczyły upominek.
Na koniec wizyty wszystkie dzieci otrzymały od Pana Prezydenta słodkości.


 

« Powrót

Galeria