Aktualności

14-11-2019

35 lat minęło...

35 lat minęło...

Od 35 lat Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 20 na ulicy Osiedlowej 3 w Siedlcach uczy i bawi, a przy okazji integruje. Dziś wspólnie świętowaliśmy zacny jubileusz.

- W tym czasie przez naszą placówkę przewinęło się wiele dzieci, dyrektorów, nauczycieli i pracowników. - mówiła dyrektor Maria Kowalik. - Najpiękniejszą oceną, jaką możemy dostać jest to, że wracają do nas nasi absolwenci z własnymi dziećmi. Mają radosne wspomnienia związane z tym miejscem.

Pięknego jubileuszu pogratulował Prezydent Miasta Siedlce życząc dalszych sukcesów edukacyjnych i wychowawczych. Podziękował pracownikom placówki za trud i zaangażowanie wkładane w codzienną pracę z dziećmi.

Dzieci pod kierunkiem opiekunów przygotowały wspaniałą część artystyczną. Na wszystkich czekał urodzinowy tort.

O PRZEDSZKOLU

Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 20 rozpoczęło swoją działalność jako placówka masowa od 1 września 1984 roku. Od roku 1994 przyjmowało dzieci niepełnosprawne do oddziału specjalnego, zaś dzieci z niewielkimi niepełnosprawnościami mogły uczęszczać do pozostałych grup.

Opierając się na Rozporządzeniu MEN z dnia 4 października 1993r, kierownictwo przedszkola nr 20 opracowało program autorski będący podstawą działalności wychowawczej oddziału integracyjnego, który zaczął funkcjonować w roku szkolnym 1994/1995.

W 1996 roku placówka rozpoczęła swoją działalność jako pięciooddziałowe przedszkole integracyjne. Zmodernizowano budynek przedszkola przystosowując go do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Zniesiono bariery architektoniczne. Zamontowano specjalny podjazd dla wózków inwalidzkich. W holu, w szatni, a także w łazienkach znajdują się uchwyty dostosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

Obecnie w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym przebywa 120 dzieci w tym: 27 z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego i 42 dzieci z opiniami o wczesnym wspomaganiu rozwoju. W przedszkolu pracuje 45 osób w tym 30 nauczycieli i 15 pracowników administracji i obsługi (38,12 etatów).

 

« Powrót

Galeria