Aktualności

23-10-2019

"Lilka, cud miłości" już 28 października na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce

"Lilka, cud miłości" już 28 października na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce

W poniedziałek, 28 października o godz. 19:00 na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony zostanie spektakl "Lilka, cud miłości". Przedstawienie to zmysłowy, pełen humoru i wzruszeń, oddający klimat dawnych lat portret fascynującej artystki – Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej z Kossaków, zdrobniale nazywanej Lilką. W spektaklu grają znakomite aktorki: PAULINA HOLTZ, KRYSTYNA TKACZ, MAGDALENA ZAWADZKA, JOANNA ŻÓŁKOWSKA.

Spektakl jest historią o miłości, rozpisaną na cztery aktorki podróżą przez życie tytułowej Lilki. Akcja rozgrywa się w secesyjnym Krakowie i Wiedniu, w Zakopanem, w okupowanej Warszawie. Nie brakuje tu pasji i rozczarowań, ślubów i zdrad, humoru i tęsknoty, a także… wróżb z kart i wywoływania duchów.

PAULINA HOLTZ tworzy wyrazistą postać młodej Marii, JOANNA ŻÓŁKOWSKA to Lilka ironiczna i kokieteryjna, MAGDALENA ZAWADZKA jest Pawlikowską-Jasnorzewską patrzącą na swoje życie z perspektywy czasu, KRYSTYNA TKACZ wnosi w ten obraz dawkę muzyki. „LILKA, CUD MIŁOŚCI” to prawdziwa teatralna perełka, której nie można przegapić!

Scenariusz i reżyseria: Waldemar Śmigasiewicz | Scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska | Muzyka: Urszula Borkowska | Głos dziecka: Antonina Nowakowska
Obsada: Paulina HOLTZ, Krystyna TKACZ, Magdalena ZAWADZKA, Joanna ŻÓŁKOWSKA
 

Rezerwacje i bilety dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89.


 

« Powrót