Aktualności

24-09-2019

Konferencja PEC „Kampania informacyjna na temat czystego powietrza i emisji zanieczyszczeń w Siedlcach”

Konferencja PEC „Kampania informacyjna na temat czystego powietrza i emisji zanieczyszczeń w Siedlcach”

24.09.2019r. odbyła się zorganizowana przez Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach Sp. z o.o. w sali Urzędu Miasta Siedlce konferencja: „Kampania informacyjna na temat czystego powietrza i emisji zanieczyszczeń w Siedlcach”.

Zaprezentowane zagadnienia:

1. Problematyka niskiej emisji i szczegóły programu certyfikacji systemu ciepłowniczego w Siedlcach (Instytut Certyfikacji Emisji Budynków w Krakowie - dr inż. Adolf Mirowski).

2. Prezentacja wyników Programu monitoringu jakości powietrza na terenie miasta Siedlce, prowadzonego przy współpracy z firmą Ailry, na podstawie parametrów odczytywanych na aktywnej internetowej mapie czystego powietrza (PEC Siedlce- Jarosław Głusek).

3. Informacja o realizacji programu „Carshering samochodów elektrycznych PGE Mobility” (PGE Nowa Energia – Krzysztof Płochocki).

W konferencji udział wzięli: Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik, Prezes Zarządu PEC Robert Grzywacz, przedstawiciele siedleckich deweloperów, reprezentanci szkół i uczelni oraz uczniowie Technikum Elektrycznego w ZSP nr 1 w Siedlcach, kształcący się w specjalnościach: technik energetyk i technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz lokalne media.

Spotkanie połączono z uroczystym wręczeniem Certyfikatów Redukcji Niskiej Emisji współpracującym z PEC siedleckim deweloperom (Siedlecka Spółdzielnia Mieszkaniowa, Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus, Przedsiębiorstwo Budownictwa Mieszkaniowego M3 Zdzisław i Leszek Skorupka, Siedleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Budomatex S.A.), którzy dzięki podłączaniu swoich budynków do ciepła systemowego stoją na straży czystego powietrza w Siedlcach.
Certyfikaty otrzymał także Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 oraz Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny, jako reprezentanci jednostek korzystających w swoich obiektach z ciepła systemowego oraz realizujące program kształcenia młodzieży w kierunkach zbieżnych z ekologiczną energią.

Certyfikat dla budynków komunalnych Miasta Siedlce, podłączanych sukcesywnie do ciepła systemowego odebrał prezydent Andrzej Sitnik.

Dzięki wszystkim aktywnie współpracującym z nami podmiotom w zakresie przyłączania budynków do ciepła systemowego - mamy w Siedlcach około 70% budynków „NO SMOG”.

Ważnym punktem spotkania było także podpisanie umowy o współpracy w dziedzinie dydaktyki kształcenia zawodowego uczniów ZSP nr 1 w Siedlcach w zawodzie technik energetyk. Dzięki tej współpracy przedsiębiorstwo zapewni sobie na przyszłość dobrze wykształconych specjalistów.

« Powrót

Galeria