Aktualności

23-09-2019

Oferta e-booków w miejskiej bibliotece

Oferta e-booków w miejskiej bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zaprasza do bezpłatnego korzystania z nowego zasobu e-booków na platformie książek elektronicznych IBUK Libra.

We wrześniu 2019 roku MBP wykupiła dostęp do wybranych publikacji elektronicznych, głównie z zakresu literatury pięknej oraz popularnonaukowej.
IBUK Libra, to pierwsza w Polsce Czytelnia Internetowa, pozwalająca na pracę z książką 24 godziny na dobę. Wystarczy podłączenie do Internetu.

Jak korzystać z Czytelni IBUK Libra?
Aby otrzymać bezpłatny dostęp do e-księgozbioru, należy zgłosić się do Centrum Obsługi Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach i poprosić o KOD PIN. Jest on wydawany każdemu zarejestrowanemu czytelnikowi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach, po okazaniu Karty Bibliotecznej. Po rejestracji w portalu www.libra.ibuk.pl i wprowadzeniu otrzymanego kodu czytelnik uzyskuje możliwość czytania zgromadzonych książek 24 godziny na dobę - w bibliotece, domu, pracy, szkole – wszędzie gdzie jest internet.

W czytelni online można:

• skorzystać z szybkiego podglądu pełnych tekstów lub stworzyć własną półkę z książkami
• sprawdzać znaczenie wyrazów w słownikach i encyklopediach PWN
• dodawać zakładki
• robić własne notatki bezpośrednio w książce
• wyszukiwać słowa i frazy
• tagować ważne fragmenty i zaznaczać kolorami

Katalog IBUK Libra wraz z szybkim podglądem treści działa w każdej przeglądarce internetowej. Nie ma potrzeby instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania.


 

« Powrót