Aktualności

16-09-2019

Siedlce pamiętają

Siedlce pamiętają

17 września (wtorek) odbędą się obchody 80. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę.
Po siedemnastu dniach od napaści III Rzeszy w 1939 roku, na mocy układu Ribbentrop – Mołotow, Polska została zaatakowana od wschodu przez wojska radzieckie.

Prezydent Miasta Siedlce zaprasza do udziału w obchodach upamiętniających tragiczny dla naszej Ojczyzny pochód Armii Czerwonej, który miał na celu kolejny w historii naszego narodu podział ziem oraz utworzenie na wschód od Wisły Polskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej.

O godz. 10:00 odbędzie się Msza święta w kościele garnizonowym, a następnie na cmentarzu wojennym oddamy hołd, tym, którzy ponieśli krwawą ofiarę w walce z sowieckim okupantem w obronie Ojczyzny.

Po Mszy świętej zostaną podstawione autobusy, które przewiozą uczestników uroczystości na cmentarz, a następnie wrócą do kościoła garnizonowego.

O godz. 13:00 zapraszamy do Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury na wykład majora dra Andrzeja Chojnackiego nt. przebiegu okupacji sowieckiej w Siedlcach. Wykład uświetni montaż slowno- muzyczny w wykonaniu Młodzieży ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Siedlcach.

 

 


 

« Powrót