Aktualności

23-02-2012

Nowa hala sportowa

Nowa hala sportowa

Młodzież Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Orlicz-Dreszera korzysta już z nowej hali sportowej. Obiekt został oddany do użytku 21 lutego, a koszt budowy to 2,8 mln zł.

To było prawdziwe święto społeczności dwóch szkól: Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum Publicznego nr 6 tworzących Zespól Szkół nr 2. Do tej pory uczniowie tych placówek korzystali ze starej sali gimnastycznej, wybudowanej pod koniec lat sześćdziesiątych. Mimo tego odnosili znaczące sukcesy sportowe. Warto tu choćby wymienić narciarzy z UKS Rawa, którzy przebojem wdarli się do krajowej czołówki, odnosząc sukcesy na krajowych i zagranicznych trasach biegowych.

Nowy obiekt to zupełnie inna jakość. Mieszczą się na nim boiska do gier zespołowych, a zaplecze hali spełnia wszystkie wymagane normy. Hala została wybudowana z systemie „projektuj i buduj”, a jej koszt wyniósł 2 783 250,44 zł. Na zadanie to Miasto Siedlce uzyskało dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Mazowieckiego na 2011 rok.


Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w kościele pw. Św. Teresy, której przewodniczył ks. Franciszek Bok OMI, który dokonał także poświęcenia nowego obiektu. W gronie gości, którzy przybyli na otwarcie hali sportowej znaleźli się posłowie: Krzysztof Borkowski i Krzysztof Tchórzewski. Władze miasta reprezentowali: prezydent Wojciech Kudelski, jego zastępcy Anna Sochacka i Jarosław Głowacki, przewodniczący Rady Miasta Piotr Karaś oraz liczni radni związani z siedlecką oświatą i sportem.
Po uroczystym przecięciu wstęgi głos zabrali zaproszeni goście. Prezydent Wojciech Kudelski pogratulował młodzieży obu niezwykle usportowionych szkół tak pięknego obiektu. Zwracając się do młodzieży powiedział: - Podziękujcie za tą halę przede wszystkim swoim rodzicom, to dzięki ich podatkom w Siedlcach powstają tak piękne obiekty. Władze miasta czynią wszystko, aby zachęcić młodzież do pozostania w Siedlcach. Nie przyciągniemy mieszkańców tylko samymi hasłami, ale właśnie obiektami oświaty, kultury i sportu, stąd taka świadoma troska władz miasta od wielu lat o tworzenie takich obiektów sportowych. Są to więc nowe sale gimnastyczne, takie jak ta, którą dzisiaj oddaliśmy do użytku, czy obiekty sportowe jak stadion, aquapark, lodowisko, orliki, boiska sportowe. To wszystko ma widoczny cel – wyjście naprzeciw młodzieży, kształtowanie jej, aby miała mocną podbudowę psychiczną, aby była dobrze przygotowana do dorosłego życia.

Uroczystość zakończyła część artystyczna przygotowana przez społeczność Zespołu Szkół nr 2.

Dariusz Dybciak


 

Źródło: dd

« Powrót