Aktualności

24-06-2019

16. Festyn „Krew dla Siedlec i Powiatu”

16. Festyn „Krew dla Siedlec i Powiatu”

W minioną niedzielę w Siedlcach odbył się 16. Festyn „Krew dla Siedlec i Powiatu”. Wydarzenie objął patronatem honorowym Prezydent Miasta Siedlce.

– Mamy cztery tysiące osiemset czynnych krwiodawców w Siedlcach, gdzie 15 lat temu, gdy zostałem prezesem było ich tylko 650. Byłych krwiodawców jest ponad siedem tysięcy i dlatego w dowód podziękowania dla nich organizuję dni krwiodawstwa przed wakacjami, ponieważ w wakacje przyjeżdża do nas bardzo dużo turystów, jest dużo wypadków i jest potrzebna krew – tłumaczy organizator i szef siedleckiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża – Mieczysław Stefaniuk.
Na Placu Sikorskiego w godzinach 10:00 - 14:00 odbywało się pobieranie krwi w ambulansie PCK. Badania lekarskie, pomiar poziomu cukru i ciśnienia krwi oferowały przychodnie medyczne, pokaz sprzętu ratowniczego zapewniła Państwowa Straż Pożarna w Siedlcach a pokaz udzielania pierwszej pomocy - Szkoła Medyczna w Siedlcach.

W Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego, od godz. 16:00 wręczano odznaczenia państwowe, resortowe i okolicznościowe dla krwiodawców, opiekunów szkolnych Kół PCK, sponsorów i sympatyków. Po części oficjalnej odbył się przepiękny Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w nowym repertuarze, w pełnym składzie: orkiestra, balet, soliści – łącznie 120 osób).
 

« Powrót

Galeria