Aktualności

08-04-2019

III Spotkanie Ósemkowiczów

III Spotkanie Ósemkowiczów

W sobotę, 6 kwietnia odsłonięto pamiątkową tablicę poświęconą historycznej Szkole Podstawowej nr 8, która mieściła się w Siedlcach przy ul. Mireckiego 28.

Wydarzenie miało miejsce podczas III Spotkania Ósemkowiczów, organizowanego przez stowarzyszenie „Nasza Stara Ósemka”.
Historyczna Szkoła Podstawowa nr 8 otwarta została jeszcze przed II wojną światową. Funkcjonowała w budynku przy ul. Mireckiego do lat 80-tych. Obecnie w budynku przy ul. Mireckiego swoją siedzibę ma Społeczna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum STO w Siedlcach. 6 kwietnia, podczas uroczystości można było zwiedzić budynek szkolny oraz zapoznać się z kącikiem pamięci o Szkole.
W auli przy Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach odbyła się druga część spotkania. Prowadziła je Pani Barbara Mileszczyk, prezes Stowarzyszenia Nasza Stara Ósemka. Byli uczniowie i pracownicy dzielili się wspomnieniami z lat nauki i pracy w szkole. O historii „ósemki" na tle innych placówek w Siedlcach opowiedział regionalista Pan Jerzy Garbaczewski.
Pan Krzysztof Mazur zaprezentował pierwszy numer czasopisma Ósemkowe Wieści, do którego materiał mogą przygotowywać absolwenci i nauczyciele.
Spotkaniu towarzyszyły dwie wystawy:
- Czytaliśmy... księgozbiór biblioteki Starej Ósemki
- Maria Konopnicka - patronka szkoły - publikacje ze zbiorów Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach


 

« Powrót

Galeria