Aktualności

08-04-2019

Konferencja prasowa poświęcona strajkowi nauczycieli

Konferencja prasowa poświęcona strajkowi nauczycieli

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja prasowa poświęcona sytuacji siedleckich przedszkoli, szkół i placówek edukacyjnych, które znalazły się w trudnym położeniu związanym ze strajkiem nauczycieli.

Prezydent Miasta Andrzej Sitnik, zanim przekazał informację poprzez lokalne media, osobiście odwiedził miejskie placówki. Rozmawiał z dyrekcją, nauczycielami oraz pracownikami administracji. Przedstawiona na konferencji sytuacja odnosi się do rzeczywistego stanu, który można określić jako stabilny. Ogólnopolska akcja protestacyjna, do której włączyła się zdecydowana większość pracowników oświaty, przebiega w sposób spokojny, bezproblemowy. Z bezpośrednio uzyskanych informacji wynika, że wszystkie szkoły i przedszkola zapewnią dzieciom i młodzieży bezpieczne warunki pobytu na terenie placówek. Dyrektorzy szkół nie zgłaszają również problemów związanych z egzaminami: gimnazjalnym i ósmoklasisty. Działając w porozumieniu pomiędzy szkołami są w stanie zorganizować właściwy skład komisji egzaminacyjnych. Jeśli wystąpiłyby jakiekolwiek trudności będą one zgłaszane do Wydziału Edukacji siedleckiego magistratu i tu rozwiązane.

Ogromne podziękowania Prezydent Andrzej Sitnik pragnie skierować do rodziców i opiekunów, którzy na czas akcji protestacyjnej zorganizowali opiekę we własnym zakresie. - Dzięki Wam, Waszemu zrozumieniu, udzielonemu wsparciu i chęci udzielenia pomocy sytuację udaje się opanować. Dziękuję również przedsiębiorcom, którzy także wykazali zaangażowanie i udzielili pomocy swoim pracownikom. Jest to niecodzienna, kryzysowa sytuacja, więc zgodna współpraca i wyrozumiałość jest teraz bardzo potrzebna.

W celu dodatkowego wsparcia zaangażowano siły i środki Komendy Miejskiej Policji i Straży Miejskiej. Będą dodatkowe patrole, które zadbają o bezpieczeństwo w pobliżu skwerów i parków, okolicach dworców, zalewu oraz galerii handlowej. - Zespół ds. nieletnich będzie pełnił dyżur przez cały czas. W dniu dzisiejszym nie odnotowaliśmy żadnych incydentów – zapewniła podczas konferencji komisarz Agnieszka Świerczewska, rzecznik prasowy KMP w Siedlcach.
Ośrodki kultury i sportu wsparły działania Prezydenta, zapraszają dzieci i młodzież do skorzystania ze specjalnie przygotowanych ofert. Szczegółowych informacji należy szukać na stronach internetowych poszczególnych siedleckich instytucji: Miejskiej Biblioteki Publicznej, Centrum Kultury i Sztuki, Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Agencji Rozwoju Miasta Siedlce.
Przygotowano m.in. gry i zabawy edukacyjne, prezentacje, wystawy, spotkania, zajęcia warsztatowe z zakresu plastyki, fotografii, tańca ludowego, poezji oraz recytowania, spektakle teatralne dla grup zorganizowanych a nawet zwiedzanie teatru czy budynku Piękna 7. Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza dzieci w wieku szkolnym do specjalnie zorganizowanej świetlicy, gdzie pod okiem wykwalifikowanej kadry będą mogły miło spędzić czas. Miejsce znajdzie tu do 85 osób w godzinach od 7.30 do 16.00. Również Park Wodny zaprasza do siebie, ale tylko grupy zorganizowane pod okiem opiekunów. Wszystkie zajęcia są nieodpłatne.
Należy pamiętać, że sytuacja jest dynamiczna i nie można z całą pewnością stwierdzić, co będzie jutro. Dlatego też podejmowane będą działania nakierowane na stały monitoring i ocenę stanu rzeczywistego. W razie konieczności szkoły, przedszkola i placówki edukacyjne mogą liczyć na wsparcie w zapewnieniu właściwej opieki dzieciom i młodzieży.


 

« Powrót

Galeria