Aktualności

22-02-2019

Jak być bezpiecznym w świecie realnym i wirtualnym?

Jak być bezpiecznym w świecie realnym i wirtualnym?

21 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Siedlce, blisko 350 uczniów z siedleckich szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyło w zajęciach profilaktycznych realizowanych w ramach kampanii „Widzę - rozmawiam - reaguję. O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież”.

Odbyły się one pod hasłem „Bezpieczne miasto i gmina Siedlce”. Z uczniami spotkał się Prezydent Miasta Siedlce - Andrzej Sitnik, który wraz z Wójtem Gminy Siedlce Henrykiem Brodowskim objął patronatem honorowym kampanię realizowaną w roku szkolnym 2018/2019 na terenie miasta i gminy Siedlce. Rozpoczynając Dzień Profilaktyki, Prezydent Miasta Siedlce wyraził przekonanie, że nie ma wśród uczestników warsztatów osób ulegających pokusom sięgania po używki groźne dla zdrowia i rozwoju. Zwracając się do uczestników, powiedział: Po różne używki sięgają czasem młodzi ludzie, którzy nie potrafią dać sobie rady w krytycznych chwilach. Mam nadzieję, że będziecie na tyle silni, by poradzić sobie w sytuacjach trudnych i nie ulegniecie osobom, które namawiają was do sięgnięcia po używki. Pomóżcie tym, którzy nie potrafią poradzić sobie sami. Bądźcie dobrym duchem tego miasta. Razem możemy angażować się w coś pożytecznego. Liczę na was.


Koordynatorzy kampanii poruszali w trakcie spotkań z młodzieżą tematy dotyczące dopalaczy i narkotyków, konsekwencji prawnych, a także agresji rówieśniczej.

Monika Mikołajczyk przypomniała podstawowe informacje na temat działania substancji psychoaktywnych na człowieka, mówiła o objawach i powodach sięgnięcie po nowe narkotyki, problemach ze zdiagnozowaniem osób, które zażyły dopalacze.
Asp. szt. Sławomir Stefaniak z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach przedstawił konsekwencje prawne jakie mogą spotkać osoby posiadające i zażywające dopalacze. Część spotkania poświęcona była agresji i przemocy rówieśniczej w świecie realnym i wirtualnym. Towarzyszyła jej dyskusja z uczniami, którzy chętnie zabierali głos i dzielili się swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami.

Od 9:00 do 14:30 odbyły się trzy spotkania, w których uczestniczyli uczniowie z ZSP nr 1, ZSP Nr 2, ZSP Nr 3, ZSP Nr 4, ZSP Nr 6 oraz I LO, II LO oraz XI LO dla Dorosłych.
Był to drugie z cyklu spotkań. W pierwszym Dniu Profilaktyki 12 grudnia 2018 r. wzięło udział 395 uczniów szkół podstawowych oraz III klasy gimnazjum z 20 opiekunami.
Organizatorami byli Centrum Kształcenia Ustawicznego, Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Jana Pawła II, Miejska Komenda Policji oraz IPA Region Siedlce.
 

« Powrót

Galeria