Aktualności

04-01-2019

Prezydent o finansach

Prezydent o finansach

4 stycznia 2019 roku w Urzędzie Miasta Siedlce odbyła się konferencja prasowa na temat bieżącej sytuacji finansowej miasta Siedlce w kontekście wykonania budżetu za 2018 rok.

Prezydent Andrzej Sitnik przedstawił realną sytuację finansową miasta, która zaistniała po odrzuceniu przez grupę radnych Rady Miasta Siedlce w dniu 28 grudnia 2018 roku proponowanych zmian w budżecie na rok 2019. Konsekwencje tej decyzji mieli odczuć już na początku roku pracownicy siedleckiej oświaty brakiem wypłaconych wynagrodzeń. Ponadto, Prezydent przedstawił opracowanie sytuacji finansowej miasta w latach 2015 – 2018 z wyszczególnieniem ogólnych wydatków, przychodów, rozchodów oraz kwot długu. Opracowanie dostępne jest poniżej w załączniku. O relacjach z bankami i odmowie udzielenia kredytu obrotowego poinformował Skarbnik Miasta Kazimierz Paryła. Skarbnik odniósł się również do sytuacji nieuchwalonego budżetu i podjętych działań rozwiązujących sprawę wynagrodzeń dla nauczycieli.

Na konferencji padła deklaracja o przystąpieniu Prezydenta Miasta do debaty z udziałem radnych ws. uchwalenia budżetu na 2019 rok. Debata zacząć się ma 9 stycznia o godz. 16.00.

Prezydent zapowiedział również wystąpienie do Przewodniczącego Rady Miasta z Siedlce z wnioskiem o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta dotyczącej uchwalenia budżetu.

Dokumenty przestawione na konferencji znajdują się poniżej, a cały zapis audiowizualny można odtworzyć klikając link: https://www.youtube.com/watch?v=EWs6iP5MVY4
 

« Powrót