Aktualności

31-12-2018

Przedszkolaki kolędują

Przedszkolaki kolędują

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 11 stycznia na XIII Przedszkolny Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych „Szła Kolęda 2019”

Współorganizatorem festiwalu jest obok MOK Miejskie Przedszkole nr 15 w Siedlcach. Przesłuchania konkursowe XIII Przedszkolnego Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych „Szła Kolęda 2019″ odbędą się 11 stycznia 2019 r., w piątek o godz. 10.00. Finaliści wystąpią w Koncercie Laureatów 17 stycznia (czwartek) o godz. 18.00 w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach przy ul. Pułaskiego 6.

Przedszkolaki będą prezentować jeden utwór: kolędę, pastorałkę lub piosenkę świąteczno-noworoczną w języku polskim lub języku obcym. Może to być występ solowy, w duecie lub z zespołem. Jury będzie oceniać: poziom warsztatu wykonawczego, oryginalność wykonania i ogólny wyraz artystyczny.

Celem festiwalu jest propagowanie działalności twórczej wśród dzieci w wieku przedszkolnym, rozwijanie umiejętności śpiewania solowego i zespołowego oraz pogłębianie wiedzy o tradycjach i zwyczajach obecnych w naszej kulturze narodowej.

Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest wypełnienie elektronicznej karty zgłoszenia - dostępnej na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury w zakładce „Szła Kolęda” - którą należy przesłać do organizatora do 4 stycznia 2019 roku.

XIII Przedszkolnemu Festiwalowi Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych „Szła Kolęda 2019″ patronuje Prezydent Miasta Siedlce.

XIII Przedszkolny Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych „Szła Kolęda 2019″:

- 11 stycznia 2019 r. (piątek), godz. 10:00 – przesłuchania konkursowe,
- 17 styczna 2019 r. (czwartek), godz. 18:00 – Koncert Laureatów, Sala Biała MOK, ul. Pułaskiego 6.

 

opr. JiC na podst. źr.

« Powrót