Aktualności

17-12-2018

MotoWigilia: nowa tradycja?

MotoWigilia: nowa tradycja?

Siedleckie Stowarzyszenie Miłośników Techniki Zabytkowej KORBA już po raz piąty 15 grudnia podzieliło się z mieszkańcami Siedlec przysłowiowym „kawałkiem chleba”. Imprezie towarzyszyła zbiórka zabawek dla dzieci z domów dziecka i ogromna kolejka do Św. Mikołaja.

Były podarki dla dzieci, wieczorny koncert i poczęstunek dla wszystkich w postaci grochówki. Otoczeniem dla imprezy o 5-letniej "tradycji" były stare i nowe pojazdy mechanicznych.

W sobotnie popołudnie na Placu Generała Sikorskiego Motowigilię zorganizowaną przez Siedleckie Stowarzyszenie Miłośników Techniki Zabytkowej „Korba otworzył prezydent Siedlec - Andrzej Sitnik. Ze sceny płynęły kolędy i piosenki świąteczne w wykonaniu dzieci i młodzieży oraz mocne, rockowe granie siedleckich kapel. Było ognisko i gorący posiłek z kilku kuchni polowych.

Nie zabrakło akcentu charytatywnego - młodzież z I KLO zbierała ofiarowane zabawki dla domu dziecka. Dzięki sponsorom udało się przygotować kilkaset paczek, rozdawanych dzieciom przez świętego Mikołaja - to one stanowiły główną atrakcję. Do upominków od Św. Mikołaja ustawiła się ogromna kolejka.

opr. JiC; foto: Jarosław Kurzawa

 

 

*************************

Informacja z 10.12.2018

MotoWigilia już na stałe wpisała się w tradycję obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia w naszym Mieście. W tym dniu organizatorzy: MTZ Korba, FMB Siedlce, Gryf Siedlce, Stowarzyszenie Natura-lnie 4x4 oraz Enduro SRC, podzielą się tym co mają ze wszystkimi mieszkańcami. W sobotę 15 grudnia na Placu Sikorskiego od godziny 15:00 zacznie się wspólna zabawa. Dla chętnych przygotowano poczęstunek w postaci pysznego jedzenia, muzykę, ognisko, pochodnie, grill i koncerty.

Organizatorzy już po raz piąty chcą stworzyć choćby namiastkę świątecznej, rodzinnej atmosfery, która pozwoli na oderwanie się od codzienności i przedświątecznego zabiegania tym wszystkim, którzy w tym dniu odwiedzą centrum Miasta. Będą również drobne upominki dla dzieci. Wspólnemu posiłkowi będzie towarzyszyć m.in. świąteczna muzyka i wizyta Świętego Mikołaja.

W tym roku w ramach Motowigilii oprócz ciepłego posiłku dla każdego gościa, organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci do uczestnictwa w Akcji Świątecznej „List do Świętego Mikołaja”. Zasady są proste: trzeba napisać lub narysować swój List do Świętego Mikołaja, opowiedzieć w nim o swoich gwiazdkowych marzeniach, a następnie 15 grudnia o godz. 15.00 przyjść na Plac Sikorskiego i wrzucić swój list do Mikołajowej skrzynki na listy. Na dzieci będzie tam oczekiwał sam Święty Mikołaj z drobnymi upominkami, a także moc innych atrakcji! Spośród wszystkich zebranych listów organizatorzy wybiorą ten najpiękniejszy (jeden lub więcej) i postarają się w miarę możliwości spełnić WSZYSTKIE marzenia w nim/nich zawarte. Warunek jest jeden: ma to być list prosto z serca. W liście należy zostawić numer telefonu lub adres mailowy do swojego Rodzica lub Opiekuna tak, aby organizatorzy mieli z kim się skontaktować w przypadku wygranej.

Przeprowadzona zostanie również akcja zbierania dobrych, używanych zabawek dla dzieci z domów dziecka, więc trzeba przejrzeć swoje zasoby - one mogą jeszcze przynieść radość innym dzieciom. Zbiórka zabawek prowadzona będzie w sobotę 15 grudnia na Placu Sikorskiego. Młodzież z I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego będzie je zbierała, segregowała i potem je przekaże do domów dziecka. Zapraszamy do udziału.

 

opr. na podst. źr.

« Powrót

Galeria