Aktualności

04-12-2018

Targi Arche z Nikiforem

Targi Arche z Nikiforem

Już po raz 21. na terenie Parku Handlowego Arche w Siedlcach odbyły się Targi Rękodzieła Artystycznego. Pierwszego dnia wręczono nagrody laureatom konkursu "Szukamy Nikifora" dla twórców nieprofesjonalnych.

W pierwszy weekend grudnia swoje produkty na sprzedaż wystawiło kilkudziesięciu wytwórców z Polski, Białorusi i Ukrainy. Tradycyjnie kupującym towarzyszyła muzyka Mieczysława Borkowskiego, czyli Podlaskiego Janka Muzykanta, mistrza harmonijki ustnej.

1 grudnia uroczystego otwarcia Targów dokonali Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik i Prezes Grupy Arche Władysław Grochowski. Prezydent Siedlec podziękował organizatorom za wieloletni trud w organizowaniu tej cennej inicjatywy gospodarczej, która dobrze służy nie tylko promocji Siedlec, ale również wsparciu społeczności polskiej na Białorusi i Ukrainie.

Przez dwa dni na przy ul. Brzeskiej 134 w Salonach Meblowych Arche, jak i na wolnym powietrzu, można było się zaopatrzyć w ozdoby choinkowe, prezenty gwiazdkowe i wyroby spożywcze na świąteczny stół. Można było posmakować potraw i wyrobów regionalnych. Na najmłodszych klientów czekał Mikołaj z cukierkami. Można było również wesprzeć naszych rodaków ze Wschodu, kupując u nich wyroby rękodzielnicze.

Pierwszego dnia odbyło się również wręczenie nagród laureatom konkursu "Szukamy Nikifora", w którym udział biorą twórcy nieprofesjonalni. - To są wspaniali, genialni artyści i bardzo ambitni twórcy - powiedział podczas wieczornej gali prezes Grupy Arche Władysław Grochowski.

oprac. i foto WB
 

« Powrót

Galeria