Aktualności

03-12-2018

Pogoń chce walczyć o złoto

Pogoń chce walczyć o złoto

Przewodniczący Rady Miasta Henryk Niedziółka i wiceprzewodniczący Robert Chojecki spotkali się 30 listopada w Urzędzie Miasta z trenerem rugbistów Pogoni Siedlce Krzysztofem Folcem i kierownikiem drużyny Pawłem Antoszczukiem.

Przedstawiciele Pogoni przekazali puchar za wywalczenie III miejsca w Ekstralidze Rugby w sezonie 2018.

Trener siedleckich rugbistów nie ukrywał, że w sezonie 2019 zamierza walczyć o mistrzostwo Polski, a w związku z przejściem z sytemu rozgrywek wiosna-jesień na jesień-wiosna, tytuł ten zostanie przyznany po rozegraniu jednej rundy, już w czerwcu 2019 roku. Pogoń, przy niewielkich wzmocnieniach składu, jest w stanie rywalizować z broniącymi tytułu rugbistami Budowlanych Łódź, którzy w trzech rozegranych spotkaniach z drużyną Pogoni w sezonie 2018, dwukrotnie przegrali z naszymi zawodnikami.

Złote medale Mistrzostw Polski Seniorów - pierwsze wywalczone dla Siedlec w grach zespołowych - byłyby wspaniałym upamiętnieniem 40-lecia rugby w naszym mieście, które przypada w 2019 roku.

Kandydatem do medalu jest także zespół juniorów Pogoni, prowadzony przez Pawła Kuligowskiego. Turniej finałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tej kategorii wiekowej zostanie rozegrany w lipcu przyszłego roku.

 

źr.

« Powrót