Aktualności

29-11-2018

Pomóż uratować święta!

Pomóż uratować święta!

Bank Żywności w Siedlcach od ponad 17 lat "ratuje" święta Bożego Narodzenia setkom osób w powiatach: siedleckim, garwolińskim, łosickim, mińskim, ostrowskim, sokołowskim oraz węgrowskim. W tym roku Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się 30 listopada i 1 grudnia.

Rok temu Bank Żywności w Siedlcach dzięki ponad 1,5 tysiącom wolontariuszy zebrał ponad 20 ton jedzenia.

W tym roku na pomoc czekają również: samotni rodzice, osoby starsze, niedożywione dzieci, osoby zmagające się z chorobami, ludzie, których mimo pracy, nie stać na zakup żywności.

- Nie osądzajmy i zmieńmy pasywne nastawienie w dobry uczynek. Głód może mieć twarz każdego z nas i w każdym momencie życia los może nas niespodziewanie doświadczyć. Warto mieć tego świadomość, gdyż wówczas trochę inaczej patrzymy na świat, z większym zrozumieniem potrzeb innych ludzi. Ludzi, którzy często nie mieli wyboru innej ścieżki życiowej na skutek niedających się przewidzieć okoliczności, jak chociażby wypadek czy choroba, która pochłania nie tylko wszystkie zarobione pieniądze, ale również ogranicza w ogóle możliwości zarobkowe - podkreśla Roman Jałyński, dyrektor Banku Żywności w Siedlcach

Zbiórka ma charakter ogólnopolski, indywidualne zachowania i pomoc mogą być drobne, ale osiągnięte efekty ogromne, mające realny wymiar i wpływ na życie innych. Bank Żywności w Siedlcach razem z Partnerem Strategicznym tegorocznej zbiórki, marką Kamis, zachęcają do przekazywania produktów z długimi terminami przydatności, takich jak: mąka, cukier, olej, konserwy, bakalie, słodycze.

Dzięki masowej skali działalności Banków Żywności oraz zaangażowaniu wielu osób produkty trafią do osób potrzebujących w całej Polsce jeszcze przed świętami. Dzieląc się swoimi zakupami ratujemy święta tych, którzy tego najbardziej potrzebują. Niezależnie od zbiórki, Bank Żywności w Siedlcach systematycznie przekazuje osobom potrzebującym pozyskane od producentów, dystrybutorów oraz z sieci handlowych produkty żywnościowe, ze szczególnym uwzględnieniem okresu Świąt Bożego Narodzenia.

Wszystkie szczegóły na temat Świątecznej Zbiórki Żywności będą publikowane i aktualizowane na stronie  www.bankzywnoscisiedlce.weebly.com oraz www.bankizywnosci.pl.

 

opr.na podst. źr. JiC


 

« Powrót