Aktualności

07-11-2018

Remontowany "Żółkiewski" od środka

Remontowany "Żółkiewski" od środka

Popularny "Żółkiewski" z każdym tygodniem wzbogaca się o kolejne roboty rewitalizujące wnętrza. Budynek główny przy ul. Konarskiego, który od wiosny tego roku przechodzi remont generalny, ma już nowy dach, a do końca listopada będzie miał nową stolarkę okienną. 

Realizacja projektu pod nazwą „Rewitalizacja obszaru zmarginalizowanego poprzez rewaloryzację budynku IV Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach”  nabiera realnych, finalnych kształtów wewnątrz i na zewnątrz budynku głównego. Istnieje prawdopodobieństwo, że termin oddania inwestycji zaplanowany na 1 lipca 2019, może być nawet przesunięty na wcześniejsze tygodnie. 

Zabytkowy budynek główny ma już nowe poszycie dachowe i odnowione pomieszczenia strychu. W chwili obecnej konsorcjum wykonawców robót (Mal-Pol Budownictwo, Zakład Usług Inżynierskich Redesiuk i firma Koronto - przyp. aut.) kładzie tynki wewnętrzne w pomieszczeniach na 1. piętrze i poziomuje tam podłogi. Podobna wylewka betonowa, poziomująca podłoże przygotowywana jest dla sal na parterze. Do końca listopada cały budynek będzie miał nową stolarkę okienną.

Samorząd siedlecki 30.11.2017 r. podpisał umowę o dofinansowanie projektu, realizowanego w partnerstwie z Caritas Diecezji Siedleckiej i współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 20014 -2020 oraz ze środków budżetu państwa.

Prowadzona inwestycja ma przywrócić budynek IV LO do pełni poprzednich funkcji społeczno-gospodarczych, w tym oświatowych. Całkowita wartość projektu to 11 230 391,17 zł., z czego 4 999 901,38 zł. pochodzi z dofinansowania z funduszy europejskich, a 1 607 685,33 zł. z budżetu Państwa.

 

opr. JiC; zdjęcia: Janusz Wilczyński (IV LO)

« Powrót

Galeria