Aktualności

25-10-2018

Koncert w szkole muzycznej

Koncert w szkole muzycznej

"Koncert muzyki polskiej" 6 listopada w siedleckim Zespole Szkół Muzycznych przy ul. Podlaskiej, będzie atrakcją dla melomanów, bowiem w programie usłyszymy utwory najwybitniejszych polskich kompozytorów.

Wcześniej - 31 października - koncert z tym samym repertuarem odbędzie się w Sali Koncertowej ZSM w Siedlcach, ale to wydarzenie adresowane jest wyłącznie do zaproszonych gości. Koncert ten będzie jednak transmitowany na profilu facebook`owym szkoły tego dnia. Koncert w dniu 6 listopada (wtorek) dla społeczności Miasta Siedlce i Regionu Mazowieckiego rozpocznie się o godz. 18.00. (wstęp wolny).

Scenariusz koncertu nawiązuje do rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Koncert uświetni bogata prezentacja multimedialna, która zawiera slajdy historyczne, m.in. slajdy z wizyt Jana Pawła II w Polsce oraz krótkie filmy nawiązujące do historii Polski z lat 1918-1981. Wystąpią uczniowie i nauczyciele ZSM w Siedlcach oraz zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach.

Po raz pierwszy w historii szkoła transmitować będzie koncert przez facebook. Zrobi to przy współpracy z firmą FOXAR, zajmująca się produkcją filmową i telewizyjną. Można wspomóc szkolny projekt, dokonując wpłat na konto Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju ZSM w Siedlcach, nr konta: 45 2030 0045 1110 0000 0045 4710. Gdyby szkole udało się pozyskać fundusze większe od tych, które potrzebne są na realizację transmisji, to zostaną one przeznaczone na zakup instrumentów do naszej szkoły. Organizatorami koncertów są Zespół Szkół Muzycznych w Siedlcach oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju ZSM w Siedlcach.

Zapraszamy na szkolny facebook już 31 października o godz. 18.00 oraz 6 listopada do sali koncertowej przy ul.Podlaskiej 18 też o 18.00.

 

opr. JiC na podst. źr.

 

« Powrót