Aktualności

19-10-2018

Andrzej Sitnik niesłusznie oskarżył Wojciecha Kudelskiego

Andrzej Sitnik niesłusznie oskarżył Wojciecha Kudelskiego

Sąd Okręgowy w Siedlcach 19 października oddalił wniosek Andrzeja Sitnika o wydanie orzeczenia w trybie wyborczym przeciwko Wojciechowi Kudelskiemu. Chodziło o materiał wyemitowany w Wiadomościach Regionalnych TV Wschód 17 października, w którym odniesiono się do debaty kandydatów na prezydenta miasta.


Andrzej Sitnik w trakcie debaty powiedział: - Przy budowie lodowiska wykorzystane były środki unijne, kiedy ja zarządzałem Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Do tych słów odniósł się prezydent Wojciech Kudelski, który powiedział: - Pan Sitnik minął się z prawdą, bo powiedział, że lodowisko było wykonane w znacznej części - dokładnie nie zacytuję, ale taki był sens wypowiedzi - z dotacji zewnętrznych. Lodowisko, proszę Państwa kosztowało ponad 5 mln, a dofinansowanie z tzw. UKFiT wynosiło 500 tys., to w granicach około 10 procent. Taka jest prawda i chyba niedobrze, że w trakcie kampanii wyborczej, ludzie, którzy chcą być Prezydentem mówią nieprawdę.

Rozpatrując wniosek sąd stwierdził: „… wypowiedź Wojciecha Kudelskiego odpowiadała prawdzie w części dotyczącej sposobu finansowania inwestycji. Natomiast przymiotu tego nie miała wypowiedź wnioskodawcy Andrzeja Sitnika.”

 

« Powrót