Aktualności

09-10-2018

"Dziesiątka" z Laurem

"Dziesiątka" z Laurem

Sukcesem w postaci zajęcia 2. lokaty zakończył się udział  Szkoły Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach, w ogólnopolskim konkursie filmowym o Laur Michała Anioła na najbardziej kreatywną i innowacyjną szkołę.

3 października podczas Kongresu Edukacji Przyszłości w Kielcach został rozstrzygnięty konkurs o Laur Michała Anioła. Nagrodzone zostały innowacyjne pomysły na kształcenie dzieci i młodzieży. Konkurs zorganizowany był przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Targi Kielce pod honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej. Jego głównym celem było promowanie i upowszechnianie przykładów nowatorskich rozwiązań z dziedziny dydaktyki i technologii, wykorzystywanych przez szkoły i placówki oświatowe każdego szczebla.

O Laur Michała Anioła rywalizowały najbardziej kreatywne i nowatorskie placówki edukacyjne z całego kraju. Kuratoria Oświaty zakwalifikowały 64 placówki do pierwszego etapu konkursu. Komisja, składająca się z autorytetów świata dydaktyki i metodyki nauczania, dokonując oceny brała pod uwagę postawione kryteria – ludzie z pasją i ich rozwój, technologie informacyjno-komunikacyjne, instrumentarium dydaktyczne, zaangażowanie społeczności szkolnej w realizację projektów. Nominację do ostatniego etapu konkursu otrzymało 49 szkół i placówek z całej Polski, w tym Szkoła Podstawowa nr 10 w Siedlcach.

Tegoroczni nagrodzeni to:
III miejsce - Przedszkole Miejskie z Oddziałami Integracyjnymi nr 7, im. Janusza Korczaka w Legionowie,
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach,
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie.

W nagrodę szkoła Podstawowa nr 10 otrzymała tablicę interaktywną i projektor EPSON EB-S05y oraz bezpłatne wejście do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.

Otrzymana przez SP 10 nominacja do prestiżowego tytułu kreatywnej i innowacyjnej szkoły jest dużym sukcesem dla społeczności szkolnej oraz szczególnym wyróżnieniem dla samej placówki a także miasta Siedlce.

 

źr.

« Powrót