Aktualności

03-10-2018

Kolejne ulice w przebudowie

Kolejne ulice w przebudowie

Rejtana, Myśliwska i Łukowska to ulice, na których trwają aktualnie prace remontowe. Za dwa tygodnie zacznie się też budowa chodnika w ul. Domanickiej. W Łukowskiej trwa układanie ostatnich warstw asfaltu.

Kilka dni temu zaczęto budowę ul. Rejtana. Obecnie żłobione jest koryto ulicy, na odcinku od ul. Broniewskiego do ul. Granicznej.

Bardzo dużo zrobiono już w ul. Myśliwskiej, m.in. okrawężnikowanie i ułożone jest podłoże pod chodniki i nawierzchnię ulicy. Budowa drugiego etapu nowej nawierzchni ul. Myśliwskiej to chyba ostatnia tak duża tegoroczna inwestycja drogowa w mieście. Budowa rozciąga się na długości ok. 300 metrów. Powstanie nie tylko nowa, dwuwarstwowa nawierzchnia, ale i kanalizacja deszczowa, chodniki i oświetlenie LED. Po zakończeniu inwestycji o wartości ok. 2,1 mln zł, ulica będzie stanowiła przebicie dla ruchu aut od Garwolińskiej do Artyleryjskiej, co powinno usprawnić ich poruszanie się szczególnie na skrzyżowaniu Partyzantów z Artyleryjską. Wykonawcą Myśliwskiej są Regionalne Drogi Podlaskie. Termin zakończenia robót w Myśliwskiej planuje się na grudzień obecnego roku.

Na ukończeniu jest ul. Łukowska. Tu trwa układanie drugiej i trzeciej warstwy asfaltu. Chodniki są już gotowe.

Za ok. 2 tygodnie zacznie się też budowa chodnika w ul. Domanickiej, od wiaduktu nad obwodnicą do skrzyżowania z ul. Borówkową. W przyszłym roku inwestycja będzie kontynuowana w ramach funduszy z tzw. budżetu obywatelskiego.

Ulicą Rejtana pojedziemy na przełomie października/listopada, Myśliwską w grudniu, a Łukowską 15 października.

Na zdjęciach: ul. Myśliwska i Łukowska.

opr. JiC

« Powrót

Galeria