Aktualności

03-10-2018

Eko Budżet w decydującej fazie

Eko Budżet w decydującej fazie

Z końcem września zakończyło się internetowe głosowanie na projekty w ramach Eko Budżetu 2018. Park trampolin, pumptrack, wymiana oświetlenia na oprawy LED i ścieżka rowerowa przy ul. Plażowej - to projekty, które wygrały w głosowaniu w sektorach. O tym, co zostanie zrealizowane zadecydują wyniki, jakie osiągnęły sektory w segregowaniu odpadów w całym roku.

Przypominamy, że w każdym z czterech sektorów naszego miasta zostały ogłoszone po trzy propozycje inwestycji, na które Siedlczanie mogli oddawać swoje głosy od 1 stycznia do 30 września br. Projekty są bardzo ciekawe i użyteczne - od różnych form rekreacji jak siłownie zewnętrzne, place zabaw czy ścieżki rowerowe po te bardzo praktyczne - bezpieczne przejścia dla pieszych czy podziemne pojemniki do segregacji odpadów. Wartość każdej inwestycji szacowana jest na około 100 tys. złotych.

Decyzją mieszkańców Siedlec inwestycje, które najbardziej Wam się spodobały, uzyskały najwięcej głosów i przechodzą do kolejnego etapu Eko Budżetu to:
• w sektorze 1 – Park Trampolin,
• w sektorze 2 – Pumptrack,
• w sektorze 3 - Wymiana oświetlenia na oprawy LED,
(w ul. Żuławskiej, Romanówka, Unitów Podlaskich),
• w sektorze 4 - Ścieżka rowerowa przy ulicy Plażowej.

Teraz wszystko w rękach mieszkańców. O tym, który projekt wygra tegoroczną rywalizację i zostanie zrealizowany, zadecyduje najwyższy współczynnik segregacji odpadów osiągnięty w danym sektorze. Nie pozostaje nic innego, jak zakasać rękawy i poprawnie segregować odpady. Nie bójmy się zwracać uwagi znajomym i sąsiadom – edukujmy, dzielmy się wiedzą,

Wyniki są co miesiąc aktualizowane i publikowane na Facebooku: www.facebook.com/SiedlceNaturalnie/

Projekt Eko Budżet realizowany przez Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach przy wsparciu Urzędu Miasta Siedlce jest dodatkową zachętą i mobilizacją, a inwestycja, która wygra służyć będzie wszystkim mieszkańcom miasta.

Wyniki poniżej.

opr. na podst. źr.

 

« Powrót

Galeria