Aktualności

19-09-2018

Pomnik wraca na miejsce

Pomnik wraca na miejsce

Po długim okresie nieobecności wraca na swoje miejsce na Plac Zdanowskiego przy dworcu PKP, pomnik poległych w okresie wojny i powojnia kolejarzy Podlasia. Uroczystość odsłonięcia pomnika w jego nowej bryle odbędzie się w niedzielę, 23 września.

Pomnik został "zasłonięty" wraz z rozpoczęciem prac przy budowie tunelu pod torami PKP w lipcu ub. roku. Teraz zostanie osłonięty w nowej swojej wersji, a towarzyszyć temu będzie specjalny festyn i ceremonia organizowana przez społeczny komitet odbudowy.

Komitet Honorowy i Stowarzyszenie Komitet Odbudowy Pomnika zapraszają na uroczystość odsłonięcia POMNIKA PAMIĘCI KOLEJARZY POLEGŁYCH NA PODLASIU, która odbędzie się 23 września 2018 r. w Siedlcach przy Placu Zdanowskiego.

Uroczystości zaczną się o 10.15 mszą świętą w kościele Św. Ducha, po czym nastąpi przemarsz pocztów sztandarowych, gości, parlamentarzystów i władz samorządowych na Plac Zdanowskiego, w miejsce dawniej stojącego pomnika (patrz program poniżej).

W uroczystościach wezmą udział m.in.: Minister Energii Krzysztof Tchórzewski i Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, parlamentarzyści Rzeczpospolitej oraz liczni przedstawiciele spółek Grupy PKP i braci kolejarskiej z całej Polski. W odsłonięciu Pomnika wezmą też udział władze Miasta Siedlce.

Po uroczystościach (ok.godz. 13.30) organizatorzy zapraszają na festyn podczas którego przygotowano atrakcje w postaci zwiedzania nowych pociągów firmy Stadler i PKP, zabawy dla dzieci, występy muzyczne i inne.

 

opr. JiC


 

« Powrót