Aktualności

11-09-2018

Nowy festiwal tańca

Nowy festiwal tańca

Od 21 do 24 września zobaczymy w Siedlcach pierwszą edycję Nowego Festiwalu Tańca ROZBIEG. Wśród gości znajdują się najważniejsze zespoły teatrów tańca z całej Polski oraz niezależne produkcje młodych, docenianych już na świecie choreografów.


Teatr Tańca Caro i Maciej Kuźmiński zapraszają na pierwszą edycję Nowego Festiwalu Tańca ROZBIEG. We wrześniowym repertuarze zobaczymy profesjonalnych tancerzy Lubelskiego Teatru Tańca, którzy zaprezentują „Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy” oraz Kielecki Teatr Tańca, przedstawiający w jeden wieczór aż dwie swoje produkcje. Dynamiczne „Stymulacja ciała”, które biorą na warsztat taniec jazzowy i magiczny „Poza horyzont”, spektakl o codziennej wędrówce, w choreografii Jacka Przybyłowicza.

W trakcie kolejnego wieczoru zobaczymy dwa spektakle solowe: jeden o śmierci, choć nie do końca poważnie traktowanej, w choreografii Renaty Piotrowskiej-Auffret, a drugi o wirtuozerii i perfekcji w tańcu (i nie tylko) w wykonaniu Pawła Sakowicza, nominowanego do Paszportów Polityki w 2017 roku.

Z kolei Aleksandra Borys w swoim „Momentum” eksperymentuje solowo z ideą ciała ludzkiego jako przedłużenia otaczającego go środowiska. Zapraszamy również na dwa pokazy Teatru Tańca Caro: w „The Room” młodzi artyści zastanawiają się, czym jest dom, a spektakl „We Are” porusza ważne dla każdego z nas pytania, pozostawiając otwarte odpowiedzi.

Wszystkie prezentacje odbędą się w ramach działalności Polskiej Sieci Tańca, jedynej tego rodzaju inicjatywy, zainicjowanej przez Macieja Kuźmińskiego, łączącej domy produkcyjne i zespoły taneczne w całej Polsce.

Planujemy też dodatkowy pokaz 29 września. Będziemy wówczas gościć Polski Teatr Tańca ze spektaklem „Gorycz”, pełnym ludowych pieśni i odniesień do słowiańskich obrzędów. Zapraszamy do udziału w teatralnych i tanecznych wydarzeniach, pełnych emocji, pięknych obrazów, humoru i ironii. Oprócz teatralnych i tanecznych prezentacji, zapraszamy do udziału w wydarzeniach towarzyszących - happeningach i spotkaniach z artystami.

Weź ROZBIEG i daj się wciągnąć w taniec! Szczegółowe informacje na temat festiwalu dostępne na stronie: www.rozbieg.pl. Rezerwacje i bilety dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89. Zapraszamy!

ROZBIEG. Nowy Festiwal Sztuki Tańca w Siedlcach, 21—24 września 2018 r.:

Pokazy w ramach festiwalu:
> 21 września:
- godz. 18:00 - Lubelski Teatr Tańca „Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy",
- godz. 19:30 - Teatr Tańca Caro "The Room”,

> 22 września:
- godz. 16:00 - Aleksandra Borys „Momentum* gdzie materia spotyka antymaterię”,
- godz. 18:00 - Teatr Tańca Caro „We Are”,

> 23 września:
- godz. 18:00 - Kielecki Teatr Tańca „Stymulacja Ciała” ; „Poza horyzont”,

> 24 września:
- godz. 18.00 - Renata Piotrowska-Auffret: „Śmierć. Ćwiczenia i wariacje" | Paweł Sakowicz: „Total”,

Dodatkowy pokaz:
> 29 września
- godz. 19:00 - Polski Teatr Tańca | Kaya Kołodziejczyk „Gorycz”.


źr.


« Powrót