Aktualności

06-08-2018

200. lat w zdrowiu p. Marianno!

200. lat w zdrowiu p. Marianno!

Pani Marianna Chojecka jest kolejną stulatką mieszkającą w Siedlcach. Jubilatka z dzielnicy Nowe Siedlce 5 sierpnia obchodziła hucznie urodziny w gronie rodzinnym, a dzień później otrzymała mnóstwo kwiatów, listów gratulacyjnych i życzeń m.in. od Prezydenta Miasta i Premiera RP.

Pani Marianna urodziła się w Tarczach k/ Zbuczyna, a w pobliskim Rzążewie spędziła dzieciństwo, młodość i wspólnie z mężem Stanisławem prowadziła gospodarstwo rolne. Od 1968 roku mieszka w Siedlcach. Tu wychowała dwójkę dzieci: Jerzego i Alicję, którym potem pomogła wychować 6-oro wnuków, z najstarszą wnuczką, 52-letnią Jolantą, po 11 prawnuków, z 3-letnią prawnuczką Michaliną włącznie. - Odkąd pamiętam Babcia uczyła mnie wszystkiego, po prostu wspólnie z rodzicami mnie i pozostałe wnuki wychowywała. Nie musiałam chodzić do przedszkola dzięki Babci. To od niej znam tajniki dobrej kuchni, prowadzenia domu i dobrego wychowania dzieci. Była moją drugą mamą. - nie ukrywając wzruszenia odpowiada wnuczka Elwira Chojecka-Zabijak, na pytanie, z jakimi dobrymi emocjami kojarzy jej się babcia Marianna.

- Za znakomite wychowanie Dzieci i wnuków w imieniu władz Miasta serdecznie Pani gratuluję i dziękuję. Życzę 200 lat w zdrowiu - dziękował Jubilatce w imieniu własnym i przewodniczącego Rady Miasta, Prezydent Wojciech Kudelski. - Wiem, że ma Pani wspaniałą rodzinę i opiekę. Wiem też, że zawsze lubiła Pani kwiaty i ogród, proszę więc przyjąć kwiaty. Poza bukietem Jubilatka otrzymała od Wojciecha Kudelskiego List gratulacyjny, słodycze i prezenty, m.in. albumy. Życzenia oraz kwiaty w imieniu Premiera Mateusza Morawieckiego i Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery złożył kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Marek Renik. - Proszę przyjąć pozdrowienia i wyrazy głębokiego szacunku. Należy Pani do pokolenia doświadczonego w dziejach Polski, które stawało przed różnymi wyzwaniami. Była Pani świadkiem wielu trudnych wydarzeń, które ukształtowały pokolenia Polaków, ich patriotyzm i miłość Ojczyzny. Seniorzy stanowią dziś nie tylko najliczniejszą, ale i niezwykle istotną grupę naszego społeczeństwa. Możecie jeszcze bardzo wile dać rodzinie, najbliższemu otoczeniu a także młodym Polakom - napisał w Liście gratulacyjnym do Jubilatki Premier Rządu.

Do życzeń dołączyli z kwiatami pracownicy KRUS w Siedlcach w imieniu Prezesa KRUS Adama Sekścińskiego, oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Siedlcach Andrzej Leszkowicz.

 

opr. JiC

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

« Powrót

Galeria