Aktualności

02-08-2018

Pielgrzymi w drodze

Pielgrzymi w drodze

2 sierpnia wyruszyła do Częstochowy 38. Piesza Pielgrzymka Podlaska. Pątnicy dotrą na Jasną Górę 14 sierpnia, dzień przed świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Przed wyruszeniem ok. godziny 8.00 w pierwszy etap do Wodyń, pielgrzymi wcześniej uczestniczyli (o godz. 7.00) w uroczystej Mszy św. w katedrze siedleckiej, której przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

Relacje video z wyruszenia 38 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej aut. p. Łukasza Stańczuka tutaj:

- Wyruszacie na pątniczy szlak... Jest to dla Was, Waszych rodzin, Waszych parafii szczególny czas łaski. Jesteście dla nas wszystkich radością. Podejmujecie pielgrzymowanie nie tylko ze względu na siebie, ale także ze względu na nas. Dzięki pielgrzymce wszyscy mamy nadzieję zmienić się na lepsze. Pragniemy być mocniejsi w wierze... Dzisiaj w szczególny sposób pamiętamy o Powstańcach Warszawskich, którzy 74 lata temu o tej porze już drugi dzień walczyli o naszą wolność. Pragniemy, aby świat, w którym żyjemy był Boży, bo to najlepszy świat dla człowieka, to najlepsze środowisko, w którym człowiek może się rozwijać - mówił Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda do pielgrzymów w wygłoszonej homilii (za podlasie24.pl).

Na trasę wyruszyły grupy: 1, 2, 3, 4, 5, 6 kolumny siedleckiej, złożone z parafian siedleckich parafii. Pierwszego dnia wędrówki będą mieli do pokonania 28 km - z Siedlec do Wodyń. Pielgrzymi podlascy przemierzają trasę w dwóch kolumnach: bialskiej i siedleckiej, które połączą się w miejscowości Ciepielów. Odtąd wszystkie grupy Pielgrzymki Podlaskiej - z Włodawy, Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Komarówki Podlaskiej, Łosic i Parczewa - dotrą do Częstochowy dotrą razem.

Mają do pokonania od 350 do 420 kilometrów. Na Jasną Górę dotrą 14 sierpnia. Co roku w Pielgrzymce Podlaskiej bierze udział ponad 3000 pątników. Swoją modlitwą wspiera ich rzesza pielgrzymów duchowych.

opr. wł. i na podst. podlasie24

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

 

 

« Powrót

Galeria