Aktualności

20-07-2018

Bronią, chronią, pomagają

Bronią, chronią, pomagają

Swoje święto obchodzą dopiero 24 lipca, ale siedlecki garnizon Dzień Policjanta fetował w piątek, 20 lipca. Rozpoczęła je Msza święta w katedrze. Odznaczenia, awanse i listy gratulacyjne wręczono funkcjonariuszom w sali CKiS przy ul. Świrskiego.

Podziękowania policjantom złożyli Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda, Senator RP Waldemar Kraska oraz wicestarosta Powiatu Siedleckiego Michał Okniński. nie zabrakło podziękowań od siedleckiego samorządu w imieniu którego przekazał je prezydent Siedlec Wojciech Kudelski.

- Spotykamy się dzisiaj aby naszej siedleckiej policji naprawdę w szczery sposób podziękować za prace i służbę. Miasto Siedlce i powita siedlecki zajmują czołowe lokaty w rankingach bezpieczeństwa, wykrywalności przestępstw - mówił podczas uroczystości w Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Stuki w Siedlcach prezydent Wojciech Kudelski. - Przestępcy muszą liczyć się z tym, że ich wykroczenia i przestępstwa nie ujdą bezkarnie. Najistotniejsze jest by każda wina została ukarana. W Siedlcach dokładnie tak jest - można o każdej porze dnia i nocy poruszać się po mieście. Jako dobitny przykład skuteczności policji prezydent wymienił szybkie ujęcie sprawców dewastacji kilku nowych stacji naprawy rowerów w ostatnich dniach, zainstalowanych w ramach eko-budżetu kilka tygodni temu. - Dziękuję, naprawdę elegancko załatwione. Myślę, że następni nieodpowiedzialni ludzie zastanowią się nad ponownym zrobieniem podobnej głupoty.      

Prezydent zaznaczył, że w dobie rozwoju Siedlec i bogacenia się mieszkańców "podstawą motywacji" do tego jest "bezpieczeństwo i świadomość, że efekt pracy będzie zabezpieczony". Prezydent podziękował też za ochronę wszelakich imprez sportowych, kulturalnych, rozrywkowych odbywających się w Mieście. Kolejnym z powodów do podziękowań prezydenta Siedlec była profilaktyka i przeciwdziałanie narkomanii, alkoholizmowi, za działania tj. kursy samoobrony, które policja prowadzi w szkołach i dla stowarzyszeń. - To wszystko składa się na to, że prestiż i zaufanie do policjanta w naszej społeczności zdecydowanie rośnie - dodał Wojciech Kudelski.

- Siedlecka policja to zespół funkcjonariuszy oraz pracowników policji, którzy wykonują powierzone im zadania z pasją i poświęceniem - chwalił swoich policjanci podinspektor Andrzej Dziewulski, ciesząc się z rankingów poparcia z marca 2018, w których spośród wszystkich instytucji publicznych to funkcjonariusze w niebieskich mundurach mają 70% zaufanie. Od wielu lat nie tylko w Siedlcach spada przestępczość, a utrzymuje się wysoki wskaźnik zgłoszeń zdarzeń, potwierdzający zaufanie do skuteczności policji. Tylko w 2017 roku siedlecka policja obsłużyła prawie 16 tysięcy zgłoszeń (43 zgłoszenia dziennie). Podinspektor Dziewulski zadeklarował otwartość swoich podwładnych "na wszelkie działania oraz inicjatywy mieszkańców", a we wszystkie dni tygodnia "nasza gotowość do zapewnienia bezpieczeństwa jest na najwyższym poziomie".

Tylko w 2017 roku dzięki pracy policji - podsumował podinspektor Dziewulski - odzyskano utracone mienie w wyniku przestępstw na kwotę ponad 1,7 mln złotych. Zabezpieczono też ponad 15 kg narkotyków.

Mianowania i medale

Aż 65 siedleckich funkcjonariuszy awansowano na wyższe stopnie. W tym gronie, 28 osób na stopnie oficerskie, podoficerskie i aspiranckie.

Na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji prezydent RP Andrzej Duda Złotym medalem za długoletnią służbę "za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej" odznaczył: Mariana Bobryka oraz asp. szt. Mirosława Michalczyka. Srebrny medal otrzymają natomiast podinspektorom: Andrzejowi Dziewulskiemu, Dariuszowi Królowi, Agnieszce Sienkiewicz, aspirantowi sztabowemu Piotrowi Dmowskiemu oraz młodszemu aspirantowi Leszkowi Zegardło. Wymienionym osobom medale wręczone zostaną przez dedykowanego przedstawiciela Prezydenta RP.

Na kolejne stopnie służbowe, rozkazem personalnym Komendanta Głównego Policji nadinspektora Jarosława Szymczyka z dniem 24 lipca mianowano: w korpusie oficerów, podoficerów i aspirantów:

- na stopień podinspektora, nadkomisarzy: Dariusza Mućko i Jacka Chaciaka,

- na stopień wyższy: nadkomisarza mianowano komisarza Mariusza Orłowskiego, komisarza - podkomisarza Pawła Tymińskiego, na aspiranta sztabowego - starszych aspirantów Damiana Kosianko i Grzegorza Ułanowskiego; na starszego aspiranta mianowano aspiranta Andrzeja Kostyrę; na aspiranta - młodszych aspirantów: Andrzeja Dorosza, Tomasza Kruka, Grzegorza Wysockiego; młodszymi aspirantami zostali sierżanci sztabowi: Joanna Chromińska, Ewa Marciniak, Krzysztof Dmowski; sierżantami sztabowymi zostali starsi sierżanci: Tomasz Ilczuk, Małgorzata Kosmalska, Michał Skrajny. Starszymi sierżantami z kolei zostali sierżanci: Beata Biernacka i Dominik Lewandowski; sierżantami policji z kolei starsi posterunkowi: Małgorzata Lipińska i Tomasz Kiełczykowski

 

opr. JiC

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

 

Życzenia prezydenta Wojciecha Kudelskiego z okazji Dnia Policjanta.

« Powrót