Aktualności

05-07-2018

Pogoń w magistracie

Pogoń w magistracie

W Urzędzie Miasta spotkali się przedstawicieli Miejskiego Klubu Piłkarskiego "Pogoń" Siedlce z władzami Siedlec, w tym z prezydentem Wojciechem Kudelskim. Debatowano o sytuacji klubu i planach na najbliższą przyszłość.

Pogoń reprezentowali: prezes Andrzej Materski, wiceprezes Krzysztof Dębiński, trener Paweł Sikora oraz dyrektor sportowy Piotr Kosiorowski. Razem z prezydentem Wojciechem Kudelskim w spotkaniu uczestniczyli jego zastępcy: Piotr Niewiadomski i Anna Sochacka, sekretarz Miasta Sławomir Marchel, skarbnik Kazimierz Paryła i Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Leszek Borkowski.

W trakcie spotkania omówiono aktualną sytuację Pogoni oraz plany na najbliższą przyszłość. Władze MKP podziękowały włodarzom miasta za wspieranie działalności biało-niebieskich.

Kilka słów o nowych twarzach w Pogoni. Nowy trener 1. zespołu - Paweł Sikora (26.01.76 r.) ostatnio trenował rezerwy Pogoni Szczecin. W minionym sezonie drugi zespół Portowców zajął 10 miejsce z dorobkiem 49 punktów. Wcześniej Sikora pracował w Arce Gdynia (jako pierwszy trener oraz asystent), Flocie Świnoujście (jako asystent) i Salosie Szczecin. Trener Pogoni pochodzi ze Szczecina. Jest absolwentem Wydziału kultury fizycznej Uniwersytetu Szczecińskiego.

Piotr Kosiorowski - nowy dyrektor sportowy MKP Pogoń Siedlce (05.01.81 r.) - w czasie kariery zawodniczej reprezentował m.in. Polonię Warszawa, Dolcan Ząbki, Sandecję Nowy Sącz oraz Pogoń Siedlce. W trakcie sezonu 2016-17 z powodu kontuzji zakończył czynną grę w piłkę.

Dyrektor sportowy Pogoni ukończył studia na kierunku finanse i rachunkowość w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Informatycznej w Warszawie. Ponadto może pochwalić się tytułem menadżera sportu w Polskiej Akademii Sportu. Kosiorowski posiada uprawnienia z dziedziny zarządzania klubami na terenie Polski i całej Unii Europejskiej.

 

aut. Kamil Sulej

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

 

I trener Pogoni - Paweł Sikora:

 

Dyrektor sportowy Pogoni - Piotr Kosiorowski:

 


 

« Powrót